Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zmiana koła zebatego w Curado E7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   TwinPower

TwinPower

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • Lokalizacjapolska

Napisano 10 maj 2010 - 21:03

witam
mam pytanie do uzytkowników zielonego cyrado E7,czy ktos z was wie ,czy jest mozliwośc zmiany koła zebatego tj. włozenie do modelu z przeł 7-1 koła z modelu 5-1? czy te koła zebate maja zabki prosto czy sa one pod katem?
,pasuje mi curado ale wolałbym z mniejszym przeł,a takowe wystepuje tylko w modelu na prawa rekę.
liczę na pomoc
pozdrawiam

#2 OFFLINE   rafael

rafael

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 11 maj 2010 - 11:56

Nie mam i nie miałem curado E7, ale na chłopski rozum nie ma takiej możliwości. Koło po prostu będzie za małej średnicy.

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 11 maj 2010 - 12:15

juz w przypadku CU seri D pojawialy sie takie pytania na zagramanicznych forach. nie wiem jak jest z zielonymi curadosami ale w przypadku poprzedniej serii taka opcja byla do osiagniecia, jednak wiazalo sie to ze zmiana nie tylko glownego kolo zebatego ale i tego mniejszego tuz obok (jesli sie dobrze orientuje to oba kola maja po prostu inaczej rozmieszczone zeby - stad rozne przelozenie)

#4 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 11 maj 2010 - 18:20

z tego co wiem w modelu e5 czyli prawym jest odwrotnie scięta częśc stykowa małej zebatki która styka się z trzpieniem przymocowanym na osi szpuli.
w modelu 5 jest prawy w modelu 7 lewy.mogły by wystapic problemy z płynnoscia wskoczenia ,trzpienia w rowek.
Niema tez pewnosci jak jest ze stykiem zamych zębów.
Mifek to o czym Ty mówisz jest mozliwe w wersjach jak domniemam na lewa ręke,ale częsci z praworęcznego do miltu leworęcznego moga byc problemy :unsure:


.

Załączone pliki



#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 11 maj 2010 - 18:49

no ja zakladalem ze chodzi o zmiejszenie przelozenie a nie przekladki czesci z wersji lewo na praworeczna... czy odwrotnie :mellow:

#6 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 11 maj 2010 - 18:54

a jak zmiejszyć przeł niezmieniajac częsci? bo przeciez niema wersji 5 w modelu leoręcznym curada E
do wyboru mamu 2 czesci :D sugerujesz ze mniejsze przeł tota sama srednica tylko mniej zebów?

.

Załączone pliki



#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 11 maj 2010 - 19:03

a jesli tak jest faktycznie to mea culpa - widac nie ejstem na bieząco... pewnie przez to ze ja jestem juz zamultikowany :mellow:

tak, moim zdaniem - choc moge sie oczywiscie mylic - wielkosc zebatek jest podobna, tyle ze maja inne naciecia.... tak czy siak swego czasu czytalem na TT ze wymiana tych dwoch zebatek jest recepta na sukces tutaj omawiany


#8 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 11 maj 2010 - 19:10

widać tylko przemiana na zywca cos pomoze.ale znajac TT to pewnie wkładali bebechy z prawego E5 do prawego E7 i tak to wszystko by pasiło,dziwne ze niewprowadzono leej piatki tak jak w poprzedniej curado D :unsure:

#9 OFFLINE   TwinPower

TwinPower

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • Lokalizacjapolska

Napisano 15 maj 2010 - 21:30

dzieki za pomoc wszystko jasne :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych