Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij + multik. Zestaw od 25/30g+


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 sierpień 2015 - 08:57

Witajcie. Trafiło i na mnie, trzeba powolutku stworzyć zestaw castingowy. Cel - szczupak

Przeszukałem forum,przeczytałem mnóstwo stron postów i ciekawych tematów. Dzięki temu określiłem troszkę swoje kryteria i co nieco się dowiedziałem. Muszę jednak założyć osobny wątek,ponieważ troszkę sprecyzowałem swoje poszukiwania i będę pytał o konkretne rzeczy więc proszę nie odsyłać mnie do wyszukiwarki :ph34r:  Chyba,że coś konkretnego przeoczyłem. Tak jak mówię,jest tego na prawdę dużo,mam nadzieje,ze nic nie przeoczyłem

.

Przynęty - średnie/duże jerki , gumy 12,5cm+ , woblery o sporej gramaturze.  Łowienie z łódki na wodzie stojącej,możliwe,że czasem (bardzo sporadycznie) kij będzie użyty też do trollingu szczupak-sum. (Wiem,troszke krótko,ale trudno)

 

Poszukuje kijka dł. ok. 1,90m-1,95m, dwuskład, cw ok 25/30 - 60/do oporu

 

Najbardziej interesuje mnie Dragon Millenium HD Fatso Jerk Cast 1,95m, 25-60g, z opinii wycztałem,że jak na początek bardzo fajny kijek.

 

Czy polecicie coś innego w tej gramaturze? Jakiś budżetowy st.croix z drugiej ręki w dobrym stanie? Fenwicka chyba nie znajdę w tej gramaturze, oprócz starych serii

 

Teraz sprawa multika - tutaj nie mam swojego typu. Chce aby był niskoprofilowy, budżetowy. Rozważam coś typu Dragon hs200il / jakiś abu / shimano / daiwa.

 

Sprzęt chce aby był budżetowy jako,że to początek przygody, ale oczywiście wolę dołożyc jak sprzet będzie tego warty niż kupic jakiś szmelc,który nie da przyjemności podczas łowienia. Więc tak cenowo szukam z umiarem,bez jakiegoś ustalonego budżetu.

 

Pozdrawiam, Krzysiek



#2 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 29 sierpień 2015 - 09:01

Często ten "budżetowy" sprzęt zniechęca szybko, zwłaszcza multik.

#3 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 sierpień 2015 - 09:07

Wiem,że cast to nie spin i ten sprzet jest troszkę droższy,ale na początek nie chcę kupować mutlika za 700-1000zł :)  Jeżeli połowię sezon, spodoba się,wejdzie w krew to będzie można o tym pomyśleć, ale na start wolę coś z "średniej półki", nie łowię tak dużo,aby to był sprzęt który musi znosić niemiłosierne katowanie.



#4 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 29 sierpień 2015 - 09:11

To lepiej poszukaj używki, ale sprawdzone konstrukcje np.Abu,Shimano,Daiwa...... można trafić w dobrych $ na giełdzie.

Miałem HS200 i naprawdę nie polecam.



#5 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 sierpień 2015 - 09:14

Dlatego jak możecie, to podawajcie mi nazwy tych sprawdzonych konstrukcji, które można w sensownej cenie kupić z drugiej ręki w dobrym stanie. Wtedy już będę miał w głowie zestaw i będę cierpliwie czekał,aż coś się trafi na sprzedaż :) Tak jak mówię, nie mam parcia,że musi być już,więc teraz przede wszystkim trzeba ustalić co kupić,a potem będzie się szukało i czekało :)



#6 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 29 sierpień 2015 - 09:21

Shimano Scorpion 1501, Curado 201E, Citika201

Abu Revo S,SX,STX


Użytkownik maniek1972 edytował ten post 29 sierpień 2015 - 09:55

  • NERO HTF lubi to

#7 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 sierpień 2015 - 09:40

Dziękuje, właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło.

A swoją droga. Co Ci nie pasowało w HS200? Wiem,że półka nizej, ale czasami lepiej kupić niższe,ale nowe niż lepsze ale niewiadomego pochodzenia



#8 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 29 sierpień 2015 - 09:55

Shimano Scorpion 1501, Curado 201E, Citika201

Abu Revo S,SX,STX

 

W/w multiki to sprawdzone konstrukcje w boju przez rzeszę wędkarzy, jak Ci nie podejdzie najpiękniejsza metoda połowu ryb  :)

to te multiki sprzedaż bez najmniejszego problemu, a Dragonowski HS200 po kilku miesiącach się po prostu rozsypał(zgrzyty i trzaski z środka  :( ), a i sprzedać potem b.trudno, także przeanalizuj Sam  :)


  • NERO HTF lubi to

#9 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 29 sierpień 2015 - 11:27

Shimano Scorpion 1501, Curado 201E, Citika201

Abu Revo S,SX,STX

siemka Mam stx 3 generacja .Na początku łowienia porażka z multikiem nie odbija spust blokady szpuli ,serwis .Po servisie miałem sprzedać ale postanowiłem sprawdzić .Wyszło na plus i dalej polecam ABU REVO STX .Zero usterek po serwisie jak do tej pory 2 latka śmiga i nie plącze plecki jak poprzednik megaforce 100shl.Polecam też ze stajni Daiwę Tatule 100hsl.Moje zdanie takie jak masz we krwi wędkarstwo to dozbieraj grosza i kup sprawdzony sprzęt nie mówię że nowy ale może być używka .Pozdrawiam udanych zakupów i połowów.



#10 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 29 sierpień 2015 - 11:38

Ja również niedawno zacząłem przygodę z castem i mogę polecić Daiwe tatule a jeśli chodzi o o kije to Xzoga wymiata :)

Użytkownik Patryk1125 edytował ten post 29 sierpień 2015 - 11:38


#11 ONLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 29 sierpień 2015 - 13:27

Z budżetowych multików Okuma VS/ okuma aveon lub daiwa procaster/rojo. Ze sprawdzonych używek szukaj citica 201E, scorpion 1501, curado 201, abu stx, sx. Miałem wszystkie multiki minimum pół roku. Używałem na zmianę i zostały mi okumy i citica. Z okumy jerki lecą bardzo daleko i ma dużą, wygodną korbę. Okumy są największe z tych multików, ja mam sporą rękę (rękawiczki 11) i mi najlepiej leżą w łapce ;)

 

Pozdrawiam


  • NERO HTF lubi to

#12 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 sierpień 2015 - 13:42

No cóż nie wypada się nie zgodzić. Faktycznie poczciwa OKUMA VS 200 to maszyna, która potrafi przyprawić o ból głowy nie jeden nowiutki i błyszczący multiczek z nowości rynkowych, jeśli chodzi o zasięg rzutu


  • Karol Krause i NERO HTF lubią to

#13 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 sierpień 2015 - 09:39

Ja również niedawno zacząłem przygodę z castem i mogę polecić Daiwe tatule a jeśli chodzi o o kije to Xzoga wymiata :)


Kolega chciał budżetowy, lekko 2k to chyba ni3 budżetowy sprzęt.

#14 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 30 sierpień 2015 - 09:58

Kolega chciał budżetowy, lekko 2k to chyba ni3 budżetowy sprzęt.


Spokojnie można zejść w okolice tysiąca, z kijem i multikiem.

#15 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 02 wrzesień 2015 - 16:52

Jak nie kupiłeś jeszcze niczego to poniżej masz link, może warto się zainteresować :)

 

http://www.multiplik...p?topic=13043.0


  • NERO HTF lubi to