Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sznury Cortland 444


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bugi86

Bugi86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Maciej

Napisano 30 sierpień 2015 - 06:47

Hej, znalazłem na alledrogo sznury Cortlanda z serii 444 o nazwach "Rocket Taper" "Clear" "Clear Creek Taper" "SL Rocket Taper" i zastanawiam się jak one mają się do tych sznurów które można kupić np. na stronie bogdangawlik.pl i innych sklepach internetowych, bo są sporo tańsze (ok 45 zł mniej trzeba zapłacić). Jakie mają opinie i w jakich warunkach się je stosuje? Czy warto się nad nimi zastanowić czy kupić po prostu Cortland 444 Classic. Dodam, że chodzi mi o sznur WF F do suchej.



#2 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 30 sierpień 2015 - 08:59

Wygląda na to (a nawet jestem pewny), że wystawione na allegro linki, to sznury poprzedniej edycji.

 

Generalnie zobacz w jakiej cenie można nabyć te same 'stare' serie (333, 444, etc) w jednym ze sklepów (niżej link): 

http://www.lagis.pl/...0]=&prices[1]= 

 

Swego czasu nawet byłem zainteresowany. Sklep nie jest jakimś widmo. Dzwoniłem, pytałem ...wygląda na to że to jakieś pozostałe zapasy ... 


  • Zed Zgred lubi to

#3 OFFLINE   Bugi86

Bugi86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Maciej

Napisano 30 sierpień 2015 - 10:32

O ciekawe, nawet tańsze niż na alledrogo. Ciekawe jak ten Rocket Taper ma się do obecnego Classic.



#4 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1983 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 01 wrzesień 2015 - 09:37

Ostrzegam przed starymi linkami muchowymi.Nie chodzi o modele, niektóre sprawdzają się do dziś i zmianie uległa tylko nazwa, lecz o przechowywane w nieodpowiednich warunkach zleżałe sznury co charakterystyczne pozbawione jakiegokolwiek zapachu.

To może wydać się zabawne, ale nowa linka ma odczuwalny zapach i jest to jedyna cecha którą możemy ocenić w sklepie.To że się nie prostuje, pęka i pokazuje rdzeń okazuje się niestety później.

Lepsza jest nowa linka średniej klasy niż przedpotopowy przechowywany bez worka lub pudła Rolls-Royce.


  • Zed Zgred lubi to

#5 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 03 wrzesień 2015 - 19:29

Ostrzegam przed starymi linkami muchowymi.Nie chodzi o modele, niektóre sprawdzają się do dziś i zmianie uległa tylko nazwa, lecz o przechowywane w nieodpowiednich warunkach zleżałe sznury co charakterystyczne pozbawione jakiegokolwiek zapachu.

To może wydać się zabawne, ale nowa linka ma odczuwalny zapach i jest to jedyna cecha którą możemy ocenić w sklepie.To że się nie prostuje, pęka i pokazuje rdzeń okazuje się niestety później.

Lepsza jest nowa linka średniej klasy niż przedpotopowy przechowywany bez worka lub pudła Rolls-Royce.

 

Co prawda, to prawda... Zgadzam się w 100 %


  • Paweł Bugajski lubi to

#6 OFFLINE   płotka65

płotka65

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Stefan
  • Nazwisko:p

Napisano 11 listopad 2015 - 23:58

Witam

 

Osobiście sprawdziłem sznur Fairplay Double Taper DT 8F  http://lagis.pl/p/10...-turystyka.html  i z całą pewnością mogę stwierdzić, że muszą być one przechowywane w dobrych warunkach ponieważ ich stan jest idealny i nie mają sobie nic do zarzucenia , na cenę zresztą też nie ma co narzekać . Polecam

 



#7 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 12 listopad 2015 - 10:26

To chyba jakas reklama ;)

#8 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 12 listopad 2015 - 11:34

Ostrzegam przed starymi linkami muchowymi.Nie chodzi o modele, niektóre sprawdzają się do dziś i zmianie uległa tylko nazwa, lecz o przechowywane w nieodpowiednich warunkach zleżałe sznury co charakterystyczne pozbawione jakiegokolwiek zapachu.

To może wydać się zabawne, ale nowa linka ma odczuwalny zapach i jest to jedyna cecha którą możemy ocenić w sklepie.To że się nie prostuje, pęka i pokazuje rdzeń okazuje się niestety później.

Lepsza jest nowa linka średniej klasy niż przedpotopowy przechowywany bez worka lub pudła Rolls-Royce.

A ja się nie zgadzam, oczywiście jak linka była gdzieś w gablocie na słońcu to może się zdarzyć że jest zleżała czy utleniona, ale żeby każda... Moje doświadczenia z linkami ze starych kolekcji kupowanymi za półdarmo na ebay czy w sklepach na wyprzedażach nie potwierdzają tego. Zresztą gdyby czas szkodził lince, to te które mam w mojej kolekcji od dawna i używam (jedne częściej, inne rzadziej) by się sypały, a tak nie jest. Mam linki po 10 lat+ i ciągle w pełni sprawne. Niechlubnym wyjątkiem była oryginalna firmowa linka RIO Trout (stara seria), której powłoka popękała po jednym sezonie niezbyt intensywnego łowienia.

 

Natomiast przestrzegam przed linkami sprzedawanymi bez oryginalnych opakowań na portalach aukcyjnych. Często są to podróby lub linki oryginalne które nie trafiły do dystrybucji bo nie spełniały standardów producenta (np. spartolone spawy głowicy z runingiem, nietrwałe kolory (farbują), problemy z pływalnością itd. itp.)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych