Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Problem z shimano corvalus 301


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 12 maj 2010 - 21:46

witam. mam problem z w/w multikiem. mianowicie jak jest chłodniej to pomimo dokręcenia gwiazdy hamulca na max szpula popuszcza przy użyciu nie wielkiej siły. hamulec nie trzyma. gdy trochę się ociepli hamulec działa poprawnie. spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem? proszę nie piszcie że ten multik to złom itp, używam sporadycznie do jerków i mi taki wystarczy.
pozdr
proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu bo nie tutaj miał się znaleźć.

#2 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2952 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 12 maj 2010 - 21:52

Rozbierz go, wyczyść tarcze hamulca - pewnie masz zapaćkane smarem z przekładni.
Druga opcja, jeśli szpula oddaje linkę, ale i korbka kręci się w przeciwną stronę - musisz wyczyścić łożysko oporowe.

#3 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 12 maj 2010 - 21:55

ok, dzięki.

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 maj 2010 - 08:47

odwin linke i zaloz poprawnie podklad z monofila, przypuszczam, ze linka obraca sie wokol osi

#5 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2952 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 13 maj 2010 - 08:50

Też o tym pomyślałem, ale Artur wyraźnie napisał, że to szpula popuszcza.

#6 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 13 maj 2010 - 12:51

tak to szpula się obraca nie linka na szpuli. dzisiaj wieczorem rozkręcę multika i go wyczyszczę.


multik wyczyszczony. po chwili w zamrażalniku hamulec przy max podkręceniu przy użyciu dość znacznej siły minimalnie popuszcza linkę. tak ma być? czy przy max dokręconym hamulcu szpula nie powinna drgnąć. na ciepło nie sprawdzałem. ale przed czyszczeniem trzymał dobrze przy max podkręceniu. dodam że multik nówka sztuka, 2 razy śmigany z przynętami max 65 gram.

#7 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 14 maj 2010 - 16:58

Cześć kolego.Miałem identyczny problem,rozbieralem multika z tego powodu ze 4 razy.Dostal się smar lub oliwka w hamulec.Nie wystarczy wytrzeć trzeba wymienić tarczkę cierna na nowa ponieważ twoja naciągła smaru ewentualnie możesz podgrzać zapalniczką kilkakrotnie i wycierać w szmatkę.Na koniec jak stwierdzisz że nie jest już tłusta zmatuj ją papierem ściernym 180.Będzie działał pierwsza klasa nawet na mrozie.Pozdro.

#8 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 16 maj 2010 - 11:19

rozebrałem kolejny raz, grzałem i wycierałem wytapiający się smar. zmatowiłem papierem 100 bo drobniejsze się skończyły. i dalej dupa. aż się wkur.. dzisiaj na rybach. dobrze że wziąłem spining też. muszę wymienić te podkładki trące. mam nadzieję że to załatwi sprawę.

i jeszcze takie pytanko czy abu c3 4601 mocno się różnie od mojego obecnego multika? znaczy się warto zmienić? czy różnica nie będzie taka duża? bo 4601 bardzo mnie korci.
pozdr :mellow:

#9 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 maj 2010 - 13:37

wezszy bardziej poreczny. rzutowo wielkiej roznicy nie ma...

#10 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 16 maj 2010 - 15:19

Może jest już za dużo luzu i trzeba dołożyć tarczkę lub wymienić na nowe lub grubsze.

#11 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 maj 2010 - 07:40

rozebrałem kolejny raz, grzałem i wycierałem wytapiający się smar. zmatowiłem papierem 100 bo drobniejsze się skończyły. i dalej dupa. aż się wkur.. dzisiaj na rybach. dobrze że wziąłem spining też. muszę wymienić te podkładki trące. mam nadzieję że to załatwi sprawę.

i jeszcze takie pytanko czy abu c3 4601 mocno się różnie od mojego obecnego multika? znaczy się warto zmienić? czy różnica nie będzie taka duża? bo 4601 bardzo mnie korci.
pozdr :mellow:


A może to jednak nie szpula, tylko plecionka?...

#12 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 18 maj 2010 - 08:37

założyłem nowe podkładki do hamulca. podkładki są z fibry. takie jak do uszczelnień armatury sanitarnej. grubość odpowiednia, tylko niektóre otwory trzeba było powiększyć wiertłem. hamulec hula aż miło teraz.koszt naprawy śmieszny. jakieś 2,50. a nowe podkładki cierne dostać to porażka jak szukałem;/ ale sprawa. załatwiona. plecień odwinę i zrobię podkład z żyłki na wszelki wypadek.
dzięki z pomoc. pozdr

#13 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 18 maj 2010 - 09:40

Pamiętaj aby nie przesadzać ze smarem żeby znowu nie naciągły.Pozdro.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych