Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

kaszubskie jezioro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 maj 2010 - 10:20

Witam Kolegów,
szukam jakiegoś fajnego jeziorka na Kaszubach - (spining z brzegu + zasiadka na lina) wybieram się na wczasy z rodziną i zacząłem rozglądać się za jakimś miejscem. Zależy mi także na jakimś porządnym, komfortowym zakwaterowaniu blisko jeziora. Proszę o wszelkie informacje o ciekawych miejscach,
pozdrawiam
Michał

#2 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 29 maj 2010 - 07:35

Cześć Michał,

mieszkam na kaszubach to trochę się powymądrzam. Proponuję Ci miejscowość Chmielno około 7 km od Kartuz i około 50 km od centrum Gdańska. W Chmielnie proponuję Ci ośrodek Edwarda Krefty szczegóły znajdziesz na necie więc się nie będę rozpisywał napiszę tylko że masz do dyspozycji albo domki albo miejsce w ośrodku. Nie wiem co masz na myśli pod hasłem komfortowe warunku. Ośrodek jest nowy i całkieł ładny na zewnątrz, w środku nie byłem to nie wiem, domki są zadbane na zewnątrz nie wiem jak wyglądają w środku. Tak że za komfortowe warunki nie biorę odpowiedzialności :mellow:. Teraz to co najważniejsze czyli ryby. Ośrodek położony jest nad samym jeziorem kłodno. Kłodno połączone jest z jeziorem białym, białe połączone jest z malutkim jeziorkiem hmmm... nazwę zapomniałem, a to małe jeziorko połączone jest z jeziorem rekowski. W drugą stronę jezioro kłodno łączy się - bardzo malowniczą rzeczką w śród pól i całkowicie osłoniętą krzaczkami bez żadnego kontaktu z cywilicacją- z jeziorem małe brodno. Jezioro małe brodno łączy się z jeziorem duże brodno. Połączenie jest rzeczką i rozlewiskiem w jedym. Tu nie jest już tak malowniczo bo rzeczka przepływa pod drogą ale rozlewisko już jest zaciszne. Wracając do tej pierwszej rzeczki łączącej j. kłodno z małym brodnem wrażenia gwarantuję płyniesz a pod tobą krystalicznie czysta woda a w niej oglądasz sobie rybki. Teraz sytuacja wygląda następująco. Na kłodnie połowisz przedewszystkim okonie, piękne płocie. Jak namierzysz okonie to zabawa jest gwarantowana. Na j. białym przedewszystkim szczupak, później okoń. Na tym maały co to nazwy zapomniałem szczupaczki, a na rekowskim to raz wzdręgę połowiłem ale dużą. Na małym brodnie to okoń szczupak, w rzeczce okoń, szczupak i na rozlewisku lin. Nie łowiłem ich ale widziałem kiedyś dwa liny około 1,5 kg gdy stałem za okoniem. Ja sobie łowiłem a one krążyły na rozlewisku. Jest tak całkiem płytko tak około 1 m, i są tam całe łąki grążeli. Co do sprzętu to jak wypływam z ośrodka na Kłodnie to na akumulatorze 100 Ah i 65 Ah w żelu, pływam cały dzień zrobię trasę od Kłodna do Dużego brodna i z powrotem. Jeziora należą do spółki radbur z Somonina. Znajdziesz ich w necie tam też jest mapa ich jezior. I pamiętaj jeziora kszubskie są strasznie chimeryczne albo trafisz w czas i pogodę i połowisz do bólu albo spędzisz tam dwa tygodnie i wyjedziesz o kiju. Jak coś to pisz chętnie pomogę.

#3 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 maj 2010 - 21:14

Polecam zalew mikorowski koło słupska :D . Ryb jest sporo w tym jeziorze, łowiłem tam głównie szczupaki do 3kg oraz okonie takie po 35-40cm B) . Z tego akwenu nigdy nie wracałem o kiju ryby oczywiście wszystkie wracały do wody. Więcej info na priv :D .

Załączone pliki

  • Załączony plik  zalew 2.jpg   93,43 KB   621 Ilość pobrań
  • Załączony plik  zalew.jpg   64,05 KB   622 Ilość pobrań


#4 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 maj 2010 - 21:16

Jeszcze 2 foty :mellow: .

Załączone pliki



#5 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 maj 2010 - 14:17

dzięki Koledzy za odzew, zachęcające te zdjęcia :D,
pozdrawiam
Michał

#6 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 maj 2010 - 21:29

Tu bylo bardzo nieladne zdjecie duzego szczupaka. Szczupak byl naprawde duzy...

Guzu


#7 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 30 maj 2010 - 21:43

Ładny był ten zębaty.Trzeba było do ślicznej fotkidokładnie go wyczyścić.Pewnie okazały łeb wisi nad kominkiem? <_<

#8 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 31 maj 2010 - 10:26

Polecam http://www.kaszuby-checz.pl/ ten ośrodek ,byłem i jestem mega zadowolony.