Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SHIMANO STRADIC FC/TWIN POWER FC - WIELKOŚĆ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mikosz

Mikosz

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 17 maj 2010 - 21:17

Witam!

Chcę zamówić SHIMANO STRADIC 3000 SFC lub 4000. Zakres przynęt od 7/10g do 30. Najczęściej 7/10g do 22g. Zastanawiam się czym się one różnią pod względem wielkości model 3000 waży 340g a 4000 365g z niższym przełożeniem. Czy wielkość też się będzie różnić znacząco? Czy sam korpus będzie większy czy tylko szpula - jak to jest? I czy model 2500 różni sie od 3000 wielkością? I co to znaczy, że modele sfc mają kompaktowy korpus? Poza tym chcę go podpinać do feedera

#2 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 18 maj 2010 - 07:15

Jeżeli jesteś chłop jak dąb to 15g nie zrobi Ci róznicy. 4000 będzie miał pojemniejsza szpulkę, która zrekompensuje przełożenie, które w mniejszym modelu jest większe. W przypadku feedera mniejsze przełożenie będzie zaletą, przy zwijaniu zestawu z dużym koszykiem będzie mniej obciążać mechanizmy.
Jeżeli się mylę to proszę, żeby mnie ktoś poprawił.
Pozdrawiam.

#3 OFFLINE   Mikosz

Mikosz

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 18 maj 2010 - 10:46

A co jest większe w modelach 2500(310g) 3000(340g) 4000(365g) czy wielkość i objętość szpuli czy także korpus czy ogólnie całość? Co jest tą różniącą się wagą (jakie części kołowrotka).
I czy model 3000 jest to taki sam model co 2500 tylko większa objętość szpulki czy 4000 mniejsza objętość szpulki (i jakie części stanowią różnicę wagi)?

#4 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 18 maj 2010 - 10:59

Zerknij: http://www.histackleboxshop.com/v/vspfiles/images/Shimano-St radic-FI-Spinning-Reels.jpg

#5 OFFLINE   Mikosz

Mikosz

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 18 maj 2010 - 11:09

jakie to są wielkości po kolei? Domyślam się że to jest mniej więcej odzwierciedlona wielkość różnicy pomiędzy danymi modelami.

#6 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 18 maj 2010 - 12:15

Otwórz ten obrazek w pełnym rozmiarze to zobaczysz podpisy modeli.

#7 OFFLINE   Mikosz

Mikosz

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 18 maj 2010 - 13:42

Właśnie tak zrobiłem. Dzięki wielkie ale czy to samo na pewno będzie liczyć się Stradic FC/SFC?

#8 OFFLINE   Mikosz

Mikosz

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 20 maj 2010 - 19:27

Czyli tak:

Model Shimano Stradic FC/SFC używają z powodzeniem do mtody odległościowej jak i do feedera. Ja chcę nabyć tą zabawkę w wielkości 3000 lub 4000. Do czasu gdy nie kupię Daiwy Exist 3000 (bo taki mam zamiar :D) będę nim spiningował na wędce 14-40g dość miękkiej (Shimano Lesath AX) i podpinał do feedera jak będę łowił białą rybę. Gdy Daiwa Exist już dojdzie to Stradic zostanie przy feederze prawdopodobnie na stałe.
Kolejny mój dylemat to właśnie wielkość Stradica FC/SFC, którą wybrać? Kolega wyżej wrzucił link z porównania wielkości Stradic FI i czy Stradic FC/SFC taką samą ma budowę co FI? Ze zdjęć wychodzi na to, że model 3000 i 4000 są takie same tylko niec inna wielkość szpulki. W sklepie interntowym sprzedający pisał, ze model 2500 FC jest identyczny co 3000 FC tylko inna pojemność szpulki. Więc już sam nie wiem?
Chodzi mi o różnicę wielkości modelu 3000 i 4000. Które części są większe dokładnie.

#9 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 20 maj 2010 - 19:42

kołowrotek z takim przełożeniem 6.0:1 szybciutko zajedziesz przy tym feederze.
3000SFC jest na tym samym korpusie co 2500, jedynie szpula ma nieco większą średnicę ale zato jest spłycona - takie europejskie dziwolągi. 4000 jest większy.

np biomaster 3000,3000S(szpula 50mm, rant 48mm) jest na takim samym korpusie co 4000/4000S(szpula 51mm, rant 50mm) szpule pasują zamiennie.jest sporo większy od 2500. S tutaj oznacza jedynie spłyconą szpulę.

#10 OFFLINE   Mikosz

Mikosz

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 20 maj 2010 - 20:14

W 4000 jest nieco niższe przełożenie to może właśnie ten model zakupić? Czy i tak to przełożenie jest jest też za duże do feedera?

#11 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 20 maj 2010 - 20:26

W 4000 jest nieco niższe przełożenie to może właśnie ten model zakupić? Czy i tak to przełożenie jest jest też za duże do feedera?

6.0 a 5.7 to jest jeden piernik.. w tych większych tak jest.
tradycyjne jak masz 5.0:1 to od wielkości 3/4k jest 4.8:1

#12 OFFLINE   Mikosz

Mikosz

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 20 maj 2010 - 22:14

Dobrze, że zbieram porady. Wychodzi na to, że trzeba będzie odpuścić sobie Stradic.
Teraz możliwe, że ustrzele:

Shimano Twin Power 3000SFC - przełożenie 5,0:1 waga 305g
Shimano Twin Power 4000FC - przełożenie 4,8:1 waga 320g

I tu teraz jest inna sytuacja różnica wagi pomiędzy 3000 a 4000 to 15g wydaje się prawie nic a model 2500 wazy 270g.
I teraz pytanie czy TP 3000 jest taki jak 4000 i tylko różnica szpuli czy taki jak w 2500 czyli podobnie jak w Stradic. No i czy nie szkoda takiego modelu do feedera?


3000sfc




Zauważcie wdaje mi się, że wielkościowo są bardzo podobne tylko szpula w 4000 jakby dłuższa





Załączone pliki

  • Załączony plik  4000 (2).jpg   18,74 KB   975 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3000.jpg   20,57 KB   981 Ilość pobrań


#13 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 21 maj 2010 - 04:55

@ Mikosz
powielasz te same pytania, przeczytaj uważnie posty powyżej - po chociażby samych przełożeniach widać.
nie są takie same.

#14 OFFLINE   Mikosz

Mikosz

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 21 maj 2010 - 09:43

tradycyjne jak masz 5.0:1 to od wielkości 3/4k jest 4.8:1

Tego powyżej nie zrozumiałem.

Spokojnie, nie wiem dlatego pytam :D.
Zastanawiam się jak mogę zajechać Stradic w Feederze zwijając lekki koszyk bez zanęty, powiedzmy zaciąłem leszcza 3kg to powinno być też niekorzystne dla Stradic to samo tyczy się spinnigu. Przełożenie wysokie ma zaletę szybkiego zwijania żyłki a wadą jest to, że szybko można go zajechać?





#15 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 21 maj 2010 - 10:47

Coś się tak uparł na to shimano, jak już, to bierz japońskiego, Twin Powera, a nie europejską, plastikową wersję...Poza tym do feedera wziąłbym sobie np. ryobi zauber za trzy stówki. Zostałoby na szpulę do Exista :lol:

#16 OFFLINE   Mikosz

Mikosz

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 21 maj 2010 - 11:05

Chodzi o to, że Exista kupię za jakiś czas jeszcze w to lato a teraz po sprzedaży praktycznie całego sprzętu i spina i casta z powrotem powoli kompletuje zestawy na drapieżniki. Teraz chcę kupić jeden kołowrót z myślą o feederze żeby go przypiąć na stałe do niego (bo białą rybkę też lubię połapać) i zebym pospiningował nim do czasu nabycie Exista i właśnie wpadł mi w oko Stradic SFC/FC bo będzie pięknie się prezentował przy moim feederze poza tym nie jest drogi i ma akurat 2 szpule a na feedera będę łowił sporadycznie. Dość często podpinają Stradica tego do odległościówki do feedera rzadziej ale podpinają. Wiadomo wersja japońska najlepsza na europejski rynek to już nie ta jakość ale teraz chodzi mi tylko na szybko o jeden kołowrotek a Stradic jest chwalony. TwinPower to chyba głupota kupować i zostawiać przy feederze. TwinPowera to chyba zakupię ale japońskego 2500FB do lżejszego spina a Exist 3000 będzie do spina do 40g czyli wszystko zaplanowane ;)

#17 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 21 maj 2010 - 11:17

Stradic i Twin to dobre kołowrotki, ale obecnie są wykonane całkowicie z plastiku. Jako staroświecki typ, wziąłbym coś ze starszych wersji, gdzie chociaż body było z alu. Poszukaj starsze wersję FH/FB, one są chwalone, te nowe nie wiem.

#18 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 21 maj 2010 - 12:30

Stradic i Twin to dobre kołowrotki, ale obecnie są wykonane całkowicie z plastiku. Jako staroświecki typ, wziąłbym coś ze starszych wersji, gdzie chociaż body było z alu. Poszukaj starsze wersję FH/FB, one są chwalone, te nowe nie wiem.


Miałem Stradica FC i uważam że jest to świetna konstrukcja made in japan co najmniej dorównująca japońskim poprzednikom a nawet przewyższająca je pod względem kultury pracy.Mi tylko nie odpowiadało duże przełożenie, głównie ze względu na to że używam intensywnie obrotówek i mi oosobiście przeszkadzało. :D
Nie jestem pewien ale FC to raczej nie jest cały z plastiku.


#19 OFFLINE   Mikosz

Mikosz

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 21 maj 2010 - 12:35

Przecież on nie ma być na całe życie na sezon max dwa sezony.

#20 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 21 maj 2010 - 12:44

@Mikosz-do twojego łowienia Shimano w wielkości 4000 lub Daiwa 3000, tak bez zbędnej filozofii :D .

Zapewniam Cię że generalnie przy feederze ciężar kołowrotka odgrywa rolę zdecydowanie drugorzędną.Kup sobie starszą Daiwę Emblem 3000 i pewnie go ty sam nie zajedziesz. :D





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych