Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

O powodzi w maju 2010 - watek wydzielony z Bolenie 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 maj 2010 - 14:04

Mapka z poziomem rzek na IMGW wygląda upiornie. Redzi, ja bym się na twoim miejscu powoli pakował. Nie ma to jak na górce :D

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 maj 2010 - 15:07

Mało powiedziane, wiosna z głowy. Powódź jest pewna, pytanie tylko jak duża. Mamy teraz okres w którym powinny się trzeć sumy a woda ma 12 stopni. Mam nadzieję, że chociaż klenie się wytarły. Krąpie i leszcze się trą w rozlewiskach więc kłusole mają żniwa. Gorzej być nie mogło.


Sumy tez się już grupowały przd wodą, martwię się że teraz je dorżną, są zbyt widoczne, stoją w oczywistych miejscach, a krakusy mają tradycję łuskania ryb na dużej wodzie...

#3 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 maj 2010 - 17:17

@standerus
niestety grupa wędkarzy w okolicach progów wodnych skuteczni łowi kleniki na wahadełka i gumy 30g. Tragedia...

#4 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 17 maj 2010 - 17:36

Mapka z poziomem rzek na IMGW wygląda upiornie. Redzi, ja bym się na twoim miejscu powoli pakował. Nie ma to jak na górce :D




Łódź mam więc się nie obawiam, ale od rana gdzie woda wchodziła dopiero pod wał teraz jest już ponad metr pod nim więc woda równo jedzie w górę :angry:

#5 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 17 maj 2010 - 17:52

Kurde cos mi pachnie rekordem wody w tym roku w Puławach planują przyrost wody w ciągu doby o 200cm.W weekend w Wawie fala kulminacyjna ciekawe czy przekroczy 550cm jesli tak to biuro przystani zalane :unsure: :unsure: :unsure:.

#6 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 17 maj 2010 - 18:14

Kurde cos mi pachnie rekordem wody w tym roku w Puławach planują przyrost wody w ciągu doby o 200cm.W weekend w Wawie fala kulminacyjna ciekawe czy przekroczy 550cm jesli tak to biuro przystani zalane :unsure: :unsure: :unsure:.


@pietia, a nasza łajba bezpieczna będzie?? :unsure: :angry:

#7 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 17 maj 2010 - 18:20

:D

#8 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 17 maj 2010 - 18:39

[quote]
Kurde cos mi pachnie rekordem wody w tym roku w Puławach planują przyrost wody w ciągu doby o 200cm.W weekend w Wawie fala kulminacyjna ciekawe czy przekroczy 550cm jesli tak to biuro przystani zalane :unsure: :unsure: :unsure:.
[/quote]

@pietia, a nasza łajba bezpieczna będzie?? :unsure: :angry:
[/quote]
Pawciu Spoko dbam o nią bardziej niz o swojego cytrusia.
Marcel możesz ciut doprecyzowac.
Pzdr.

#9 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 maj 2010 - 19:02

U nas jutro woda będzie pod koroną wału, (około 8 m) i będzie triller, przeleje się, nie przeleje ...

#10 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 17 maj 2010 - 19:06

Panowie czytam i oczom nie wierze :unsure: Przeraza mnie to co Piszecie zwlaszcza ze w 97 roku mieszkalem na terenie zalewowym. Teraz trzese porami co z mama i domem oby to jak najszybciej zaczelo opadac.

#11 OFFLINE   Paweł Żak

Paweł Żak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2010 - 19:21

Mapka z poziomem rzek na IMGW wygląda upiornie

Wystarczy spojrzeć na prognozę stanu rzeki Wisły w Zawichoście, aby się lekko przestraszyć !! Ja jeszcze nie widziałem tak wielkiej przewidywanej zmiany dobowej.....z 630cm na 850cm :huh: :huh: :huh:
http://www.pogodynka...drobiuletyn.php

#12 OFFLINE   Tomek Sulej

Tomek Sulej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 17 maj 2010 - 19:25

Jak dalej tak bedzie to bedzie powtórka z rozrywki kiedy to gumofilce na Odrze przy dworcu PKP łowili ładne karpie. Po powodzi z 1997 r u nas ryb było full. Pozdrawiam.

#13 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 maj 2010 - 19:30

Gugcio, w 97 to Czesi i Słowacy dołożyli do pieca. Trzeba by mieć wszystkie dane aby wiedzieć jak się to rozwinie. Niestety powodzie pokazują słabość tego państwa. Wszystkie powodzi jakie pamiętam były spowodowane niżami z południowego wschodu. Po powodzi w 97 zamontowana na rzekach urządzenia kontrolne :huh: Przypomina mi to dowcip rysunkowy L. J. Kerna. Budynek stacji hydrometeo, w otwartym oknie pracownik z wystawioną na zewnątrz ręką i podpis, „pada!” :mellow:

#14 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 maj 2010 - 06:56

Fala kulminacyjna jest 50 km od Połańca i ma ponad 10 m :huh:

#15 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 18 maj 2010 - 08:23

No to trzeba stawić jej czoło do mnie już nadciąga :wacko:



#16 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 18 maj 2010 - 08:38

Właśnie przez Zawoję przechodzi druga fala kulminacyjna. Jest trochę niższa od pierwszej z wczorajszej nocy, ale to już nie ma znaczenia. W górach są duże spadki i szybko spływa. Na równinach woda zwalnia a to co dopływa z tyłu tylko piętrzy się na istniejącej już fali powodziowej.

#17 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 maj 2010 - 14:09

Panorama z godz. 12 tuż przed falą kulminacyjną. Zaraz po tym przerwało 1 km pow. wał na długości 200m. To już druga wyrwa, bo wcześniej padł wał w Korczynie.
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  pow.jpg   97,88 KB   1022 Ilość pobrań


#18 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 18 maj 2010 - 14:30

Chcialo by sie zacytowac dziwny jest ten Swiat . Straszna kleska. Fala w Koźlu ma przejsc miedzy 16 a 17 podobno i jestem dobrej mysli. Dziwi mnie to tylko ze nad Menem juz nizowka jak w Lato a Polska poludniowa cala pod woda. Wiem ze z pkt widzenia Technicznego to nie ma nic wspolnego ale moglo by sie to po rzekach europy rozejsc w pizd.... i czlowiek spokojnieszy by byl. :unsure:

#19 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 18 maj 2010 - 23:37


Tak wyglada to u mnie do przelania brakuje jakieś 100cm a woda z krakowa dopiero jutro przyjdzie wiec robi sie ciekawie dodam ze juz 3 waly w okolicy strzelily, woda stanęła, ale jutro chyba będzie najgorsze




.

Załączone pliki



#20 OFFLINE   daisyhill

daisyhill

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 maj 2010 - 01:27

Odra może jakoś przeboleje bo na Nysie Łuż. niski stan, najbardziej w lipcu Wisła zagrożona będzie , po takiej zimie jaką mieliśmy poniżej 200 w Wawie chyba jeden dzień czy dwa zeszło z tego co pamiętam dni kiedy schodziło poniżej 250 też było mało , do tego popadało i mamy już w połowie maja Alfreda Hitchcocka ( 730 cm prognoza na piątek) , kluczowe będą ostatni tydzień maja i pierwszy tydzień czerwca. Może się oczywiście zdarzyć że będzie susza jak z 2002 czy 2006 i nikt nie ucierpi ... Ale jeśli to co teraz będzie płynęło przez Mazowsze będzie opadać bardzo powoli i opadnie tylko z 2-3 metry do tego dojdą opady z początku czerwca i trafimy lipiec wcale nie jakiś specjalnie deszczowy a ledwie z sumą opadów paredziesiąt procent ponad średnią to już cienko będzie a konkretnie będzie potrzebnych sporo worków z piachem więc albo KAMAZ ze 300 koni z wywrotką 15 ton albo modlitwa ..... najgorszy z możliwych scenariusz to ulewny maj czerwiec i w lipcu powtórka z 1934 roku wtedy korony drzew które stoją teraz za wałami będą pod wodą ale taki scenariusz to pewnie ma około 1 promila prawdopodobieństwa czyli jest bardzo niewielki , zbliżony do trafienia czwórki w totka , na farta pozostaje liczyć i powtórkę suszy choćby z 2006 roku coby nikt nie ucierpiał