Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poproszę o poradę.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krzysiek23

krzysiek23

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg(Podkarpacie)

Napisano 22 kwiecień 2006 - 20:48

W niedługim czasie chciał bym sobie kupić wędkę spinningową jaką nie drogą (do 50zł) aby była uniwersalna żęby połowić małe okoniki żeby się nie rozleciał przy 2-5kg szczupaku czy jakiejś innej rybie. Czy da się kupić takie wędzisko w cenie do 50zł.? Jeśli tak to jakie?? :wacko:

#2 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 23 kwiecień 2006 - 12:19

Ty chcesz sobie sprzęt na rok kupić?? :wacko: Bo mi się tak wydaję. Najlepiej to kup se kompozyta np. Mikado Stinger Spin ( http://www.mikado.pl/sklep/?module=Katalog&func=katalogv iew&katid=380 ). Długośc polecam 2,4 m. A kołowrotek tyż możesz kupić za 50 zł ale na... bazarze.
Pozdr.
Salmo

#3 OFFLINE   krzysiek23

krzysiek23

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg(Podkarpacie)

Napisano 23 kwiecień 2006 - 18:22

Thx. Akóratnie to mam jakiś kołowrotek jaxona co mam przy teleskopówce i jestem z niego zadowolony to mysle zeby się nadał do spinnigu :unsure: :o B)

#4 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 23 kwiecień 2006 - 18:51

trochę ciężko pogodzić łowienie małego okonka i szczupaka.Salmo dobrze ci radzi,bo najtańsze węglówki kosztują w okolicach 100zł.A że pewnie, w spinningu jesteś nowicjuszem,to ucz się na prostym sprzęcie.


#5 OFFLINE   krzysiek23

krzysiek23

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg(Podkarpacie)

Napisano 23 kwiecień 2006 - 19:22

Ta wędka mikado prezentuje się ładnie (mi najbardziej pasuje długość 2.7 bo chyba bardziej uniwersalna długość)i przy 2-4 kg rybie nie powinna się połamać:P

#6 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 23 kwiecień 2006 - 19:30

@krzysiek
Przy żadnej nie powinno się połamać jeżeli cały sprzęt gra (np. ustawienie hamulca, odpowiedniej średnicy żyłka, nie wyrywanie przynęt z zaczepów za pomocą wędziska)

Ta wędka mikado prezentuje się ładnie

To bym mój pierwszy spinning. Dł. 2,4m. Teraz nie noszę jej nad wodę, ale jakby była potrzebna to użyłbym jej do zadać specjalnych inaczej samobójczych m.in. rzucanie przynętami które przekraczały by górne c.w. Powiem szczerze, że już tak robiłem :mellow:
Pozdr.
Salmo

#7 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 23 kwiecień 2006 - 19:40

@Krzysiek, raczej nie obawiałbym się o połamanie wędki na rybie (jeszcze nigdy mi się to nie przytrafiło). Najczęściej wędki kończą swój żywot w dźwiach samochodu, na gałęziach o które się niechcący zachaczy i w innych głupich sytuacjach. :blush::wacko: :angry: :lol: :lol: :lol:

#8 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 23 kwiecień 2006 - 19:46

@Krzysiek, raczej nie obawiałbym się o połamanie wędki na rybie (jeszcze nigdy mi się to nie przytrafiło)

:lol: Jakoś też nie miałem być wyróżniony taką sytuacją :lol: B)
Pozdr.
Salmo

#9 OFFLINE   krzysiek23

krzysiek23

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg(Podkarpacie)

Napisano 23 kwiecień 2006 - 19:57

Mam kołowrotej jaxona 4 łożyska (dosyć stary ale jary kupiony 2-3lata temu)myśle żęby dał rade ale jaką wziąść gruość żyłki żeby nie przegryzł jej spory garbus i gdzieś tak 1-1,5 kilowy szczupak czy jest taka wogóle??

#10 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 23 kwiecień 2006 - 20:01

Mam kołowrotej jaxona 4 łożyska (dosyć stary ale jary kupiony 2-3lata temu)myśle żęby dał rade ale jaką wziąść gruość żyłki żeby nie przegryzł jej spory garbus i gdzieś tak 1-1,5 kilowy szczupak czy jest taka wogóle??

:wacko: Już nie pamiętam kto ci radził przeczytać jakiekolwiek artykuły dotyczące spinningu (podstawy) ale ja ci radzę: chłopie poczytaj także coś o rybach które chcesz łowić Polecam.
Pozdr.
Salmo