Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pentax K-X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 26 maj 2010 - 14:16

W związku z powiększaniem się rodziny o nowych potomków zaczyna mi kompletnie brakować czasu na wędkowanie,niestety.Trochę się jeździ ale :angry: ...W związku z tym próbuję znaleźć sobie jakieś bardziej stacjonarne zainteresowania z pożytkiem dla rodziny i z tąd pomysł na kupno lustra.Mam za sobą sporo lektury i moje oczy zwróciły się w stronę wyżej wymienionego Pentaxa.Co o tym myślicie,może @Fish coś doradzi :D.Tutaj dokładny opis:
http://www.fotopolis...dex.php?n=10319

#2 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 26 maj 2010 - 20:10

Jeżeli zamierzasz pozostać przy krótkim i długim obiektywie kitowym to dobry wybór.W innych systemach ich oferta jest bogatsza i są tańsze.Do pentaxa dostaniesz jedyny wodoszczelny kit i stabilizację w body,dwa lata gwarancji.Jakość zdjęć porównywalna z innymi systemami i zależy głównie od fotografa.Wodą jest wolny AF,lubi się poprawiać zamiast stanąć po dojechaniu z ostrością w punkt.
ps.Mogą Ci przeszkadzać uwagi osób że gdybyś miał C lub N robiłbyś lepsze zdjęcia

#3 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 08 czerwiec 2010 - 13:46

Tak więc po łopatologicznym przekonaniu się jakie fotki robi KIX ,po rozmowie z człowiekiem który robi tym sprzęcikiem zdecydowałem się jednak na Pentaxa.Aparat już mam i się zaczynam nim troszkę bawić.Widziałem też sporo fotek z obiektywów manualnych i powiem że są miodzio :D.

#4 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 czerwiec 2010 - 10:32

Zwlaszcza, ze masz tam potwierdzenie ostrosci w korpusie i zwykle redukcje za 20-40 zl mozesz kupic, a wtedy swiat m42 i innych mocowan staje otworem...
Mi troche przeszkadzal brak podswietlanych punktow AF i dosyc glosna praca kitowych obiektywow zwlaszcza dlugiego, oraz ergonomia i wykonanie bo w moich duzych lapskach KX srednio wygodny.
Ogolnie to bardzo dobra maszynka.
pozdro

#5 OFFLINE   barach3

barach3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Baraszko

Napisano 09 czerwiec 2010 - 16:26

Aparat już mam i się zaczynam nim troszkę bawić.


Czekamy na efekty :mellow: