Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tragedia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 23 kwiecień 2006 - 19:44

Dzisiaj mój ojciec był pierwszy raz na rybach. Poradziłem żeby pojechał na zbiornik i połowił na spławik bo zapewne już się ruszyła płoć i wzdręga. O 20.30 (właśnie niedawno) wrócił ale nie miał dobrych wiadomości :wacko: Na powierzchni jeziora unoszą się tony śniętych ryb: amurów, szczupaków (4-5 kg i więcej), okoni, karpi (okazy dochodzące do 18 kg) itd. Ludzie wynajęci do brudnej roboty mówią, że zbierają je od zeszłego tygodnia. Można sobie łatwo wyobrazić obraz tego co się tam działo 4 dni po zejściu lodów :( . I zapewne pozostałe zbiorniki (Mosty, Zahajki, Podedwórze) też zostały dotknięte tą tragedią. O śniętych rybach na żwirowniach słyszałem od pewnego znajomego ale nie wiedziałem, że obejmie to także moje ulubione jeziora. Wystarczyła jedna zima żeby zniszczyła tak wspaniały zbiornik. A miałem otworzyć na nim sezon szczupakowy :( Widzę, że nie ma sensu jechać tam ani na pozostałe akweny. Brzegi jak nigdy dotąd będą świeciły pustkami a zawsze na 1 maja nie było możliwości znalezienia jakiegoś wolnego stanowiska. Czy i u Was jest aż tak źle??
Pozdr.
Salmo

PS. Zostaje jedynie pewne starorzecze Bugu (w nim pokładam całą nadzieję) lub sama rzeka. Ale obawiam się, że bużysko też zostało wycięte z ryb :(

#2 OFFLINE   Oldzander

Oldzander

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaSławacinek Stary/Biała Podlaska

Napisano 23 kwiecień 2006 - 21:24

Żelizna?


#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 kwiecień 2006 - 21:30

Cześć Oldzander,
Witam Ciebie, zwyczajem, na naszym forum. Życzę przyjemności w czytaniu i pisaniu. Serdecznie zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam
Remek


#4 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 24 kwiecień 2006 - 10:34

@Oldzander
Czy to Ty komentowałeś mój art o Bugu na PW?? Bo widzę, że pewnie tak :D Tak, Żelizna :(
Pozdr.
Salmo

#5 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 kwiecień 2006 - 10:35

Zelizna...

Woda o super potencjale, mialem okazje wedkowac tam dawniej.

Z tego co wiem to nie pierwsza taka tragedia na tym zbiorniku. Kiedys bylo jakies zatrucie srodkami ochrony roslin... <_<


Guzu

#6 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 24 kwiecień 2006 - 10:39

Zelizna...

Z tego co wiem to nie pierwsza taka tragedia na tym zbiorniku. Kiedys bylo jakies zatrucie srodkami ochrony roslin... <_<


Guzu

A o tym nie wiedziałem. Zostało im teraz zarybienie zbiornika. Jeszcze ktos tam łowił płotki a służba porządkowa widziała dwa szczupacze wyjścia. Ale to nie będzie to co w latach ubiegłych :(
@Guzu
Jak dawno to było jak łowiłeś na Żeliźnie??
Pozdr.
Salmo

#7 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 kwiecień 2006 - 10:41

Salmo,

Na zeliznie lowilem w 1993 roku pierwszy raz.

To o tym zatuciu to jakos pod koniec lat 90 tych bylo.

Ta woda naprawde moglaby byc rewelacyjnym lowiskiem. Ale sukcesywnie sie pracuje nad tym by nie byla...


Guzu

#8 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 24 kwiecień 2006 - 10:47

Guzu
I właśnie była to świetna woda. Duże liny (jednego dnia w zeszłym roku gościu wyciągnął 2 liny po 1,5-2 kg, ciekawe ile jeszcze złowił po odjeździe), karpie (wspomniane okazy 18 kg) no i okonie i duże szczupaki. Teraz to chyba nie ma po co zgladać nad tą wodę.
Pozdr.
Salmo

#9 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 kwiecień 2006 - 10:49

Wowczas, gdy poszlo to zatrucie, padlo najwiecej szczupakow i okoni.

Pamietam jak bylem tam pierwszy raz to widzialem okonie lapane na zywcowe zestawy z karasiami...

Z tamtego pogromu chyba wlasnie tylko karpie i liny przetrwaly, szczupak musial sie odrodzic. Ale kto widzial to wode, wie ze to ideal szczupakowy ....eh pomarzyc, gdyby tam byl dobry gospodarz... :(


Guzu

#10 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2006 - 12:32

Szkoda tego zbiornika i wszystkich innych w okolicy. :(
Szczególnie, że trochę ryb tam pływało...

Prawda jest niestety taka, że jeżeli gospodarz wody by trochę pomyślał, to zareagowałby w zimę aby nie dopuścić do ewentulanej przyduchy na tych zbiornikach. Przecież wiadomo, że wymienione przez ciebie jeziora są bardzo płytkie i że zimowa przyducha dobierze się im do skóry w pierwszej kolejności. A wystarczyło trochę popracować (poprawić warunki natlenienia wody) i jestem przekonany że większość ryb przeżyłaby.
Teraz to już niestety po jabłkach.


#11 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 24 kwiecień 2006 - 17:31

@rognis
Właśnie o to chodzi, że i głęboka woda nie uchroniła ryb. Np. na żwirowniach też ryba się podusiła.
A niestety zbiornik retencyjny Żelizna nie należy do najgłębszych.

Szczególnie, że trochę ryb tam pływało...

Mało powiedziane. A jeszcze wędkarze narzekali, że kłusownicy wszystko powyławiali i ryby nie ma. Własnie ta zima pokazała ile ryb było tylko z wędkarzami nie tak. Najgorzej, że było :(
A własciciel jak właściciel - PZW B)
Mam jeszcze tylko cichą nadzieję, że ukochane starorzecze nie podzieliło losów ww jeziora :wacko:
Pozdr.
Salmo

#12 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 kwiecień 2006 - 17:48

Kurcze, mam rodzinę w tych stronach i łowiłem kilka razy na tym zbiorniku. Z kilku innych w tym rejonie Żelizne wg mnie było najlepsze. Może coś sie jednak uchowało bo zbiornik ma chyba połączenie z rzeką. Jeżeli rzeczywiście jest tak tragicznie to wielka szkoda bo woda jest wprost wymarzona do dżerkowania. W zeszłym roku słyszałem o wyjętym 12kg szczupłym.
Wujek

#13 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 24 kwiecień 2006 - 18:51

to wielka szkoda bo woda jest wprost wymarzona do dżerkowania

Dlatego miałem tam rozpoczynać sezon jerkowy. A teraz to moge co najwyżej wziąć spin UL i połowić szczupaczy drobiazg bo już takie kolosy o jakich pisze można zapomnieć na jakiś czas. Musze jeszcze tylko zdobyć informacje o pozostałych. Muszę być pewny na 100% czy i tam jest tak samo czy może cosik się dało zrobić.
Pozdr.
Salmo

PS. Cieszę się, że nie tylko ja mam miłego wspomnienia na temat jeziora

#14 OFFLINE   Oldzander

Oldzander

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaSławacinek Stary/Biała Podlaska

Napisano 24 kwiecień 2006 - 20:29

Cześć panowie .
Fear Of The Dark Salmo Salar.
Szkoda tych rybek :(

#15 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 24 kwiecień 2006 - 20:36

@Oldzander
Może kiedyś rozmawialiśmy jak byłeś pod innym nickiem?? :unsure: Widzę, że i moje zamiłowania do Ironów znasz no i na samym zespole.
Pozdr.
Salmo

#16 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 25 kwiecień 2006 - 15:44

Jeziora golejowskie (Świętokrzyskie) którymi się opiekuje nasze koło, też dotknęła przyducha. Sprawa jest bardziej skomplikowana niż w większości przypadków. Tu zawinili konkretni ludzie. Były po. prezesa koła Maciej J na bank zostanie wydalony z koła i mam nadzieję z PZW. Ale to nie wróci życia 3 tonom ryb które zebraliśmy z wody. W niedzielę pływałem z echosondą i serce się kroiło jak patrzyłem na ekran. To była bardzo rybna woda bo trudno się w niej łowi i sporo ryb z zarybienia przeżywało. Relację z tej tragedii można zobaczyć na stronie koła w aktualnościach http://kolookon.com/aktualnosci.htm :(

#17 OFFLINE   Oldzander

Oldzander

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaSławacinek Stary/Biała Podlaska

Napisano 25 kwiecień 2006 - 22:15

Znamy się z PW .
A Iron masz w mailu i na głowie :D

#18 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 26 kwiecień 2006 - 10:40

A Iron masz w mailu i na głowie

Na głowie :lol: Nie sugeruj się zdjęciem bo to nie ja. Nawet jakiś wątek był o tym :lol: B) Ale fajnie, że jesteś na jerkbait.pl
Pozdr.
Salmo

#19 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 26 kwiecień 2006 - 20:41

Jak bedziesz coś wiedział o pozostałych zbiornikach to proszę daj znać. W tym roku chciałem popróbować łowienia na top watery, ale z tego co piszesz to pewnie będzie sztuka dla sztuki.
Wujek

#20 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 27 kwiecień 2006 - 11:51

Coś nie coś słyszałem np. o Zahajkach. Tam nie jest tak tragicznie. Tam są jak dobrze pamiętam (nie było mnie cho cho) cztery zbiorniki i chyba ucierpiały tylko dwa. Jeden z tego powodu ponieważ kłusole spuścili wodę z niego (norma). Ale Mosty i Zahajki to nie to co Żelizna. Inny klimat. No, jeszcze zostaje tyż wspaniały zbiornik Podedwórze. Jeszcze się popytam; jak coś dam znać.
A kiedy się wybierasz?? Na Żelizne będe brał paprochówkę. Przynajmniej płoci i wzdręg się nałowię :lol:
Pozdr.
Salmo