Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw szczupakowy - PYTANIE PRECYZYJNE???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krokoss

krokoss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 29 maj 2010 - 22:13

Czy do zestawu szczupakowego (przy połowie z brzegu, slider 10cm, fatso 10cm, mój wzrost 2m) pasuje taki zestaw:

1) TEAM DRAGON CAST 1,85m lub 1,95m / 30-70g + Abu Garcia Ambassadeur 5601 C4 lub 6601 C4 (czy jest jakaś istotna różnica w tych multikach)

2) CORMORAN BLACK STAR CM CAST JERK 1,95m lub 1,80m /40-80g + OKUMA VS Baitcaster 200 XL lub Shimano Curado 300 E

chcę też kupić plecionkę Power Pro pod szczupaka tylko nie wiem jaki rozmiar i nie wiem ile pomieszczą te 2 multiplikatory - prosze o poradę?

Czy wogóle te zestawy w codziennym użytkowaniu się sprawdzą i czy te multiplikatory będą odpowiadać ciężarom tych przynęt (ok. 50g).Codzi mi o to żeby nie zajechać tych multików w ciągu roku bo często bywam na rybkach.Jąką długość przyponu proponujecie na szcupaka i z czego wykonany?Proszę o profesjonalne podejście do tematu i nie odsyłanie mnie do googla.Chodzi mi o to czy ktoś użytkuje na co dzień taki sprzęt i czy są do niego jakieś zastrzeżenia.Pozdrawiam



#2 OFFLINE   Sea_Dog

Sea_Dog

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 30 maj 2010 - 10:51

okuma 200 i abu 6 raczej odpada :D shimano 300 moze byc za duzy, a linke PP i tak kuipsz 275m (curado 300). przypon do jerka 30cm do normalnej pracy przynety. i pomysl nad abu 5 lub curado 200? co do wzrostu to raczej nie ma znaczenia, bo kij jerkowy ma za zadanie nadac przynecie jerkowa prace

#3 OFFLINE   NiSz

NiSz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2010 - 10:52

Co do sprzętu to ci doradzą starsi i bardziej doświadczeni koledzy, którzy łowią już na jerki długo.

Ja ci z miłą chęcią powiem coś na temat przyponów. Ponieważ ten sezon jest moim pierwszym jerkowym. Łowię głównie na Slidera 10, Jacka F i wandery oraz stickery Sławkowe. Już na starcie miałem problem z przyponami które po prostu urywały się, przez co traciłem jerka. Mówię o zwykłych szczupakowych dragona o wytrzymałości na przykład 13kg.

Dopiero Sandacz pokazał mi prawdziwe przypony do jerków i na razie jestem z nich zadowolony, chociaż agrafki potrafią zaskoczyć :wacko: są to: Dragon, BIG GAME Tytan 18kg/40cm i w paczce jest jedna sztuka za około 12zł ;)

Albo jak Remek mi mówił, możesz spróbować robić sam :D

#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 maj 2010 - 10:58

Moim zdaniem najdelikatniejszym kręciołem z wymienionych jest VS. Dodatkowo troszkę głośnym i weźmie najmniej plecionki (poniżej 135m 30lb), ale nie jest to zły wybór, do jerków 50g powinien być ok. Na pozostałe nawiniesz wystarczający zapas plecionki nawet 40-50lb. Curado 300 i C4 w rozmiarze 6 będzie pewnie troszkę za duże.C4 w rozmiarze 5 – w sam raz.

Przypony robię sam z plecionki Rezemeijer. Po co przepłacać? B)

#5 OFFLINE   tajfun82

tajfun82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 30 maj 2010 - 13:12

ja uzywam c4 6601 nawinietą mam plecione 30 lb p-line kij 40-100 gr
spokojnie wymiatam wabikami od 40 gr w górę łowienie tym zestawam to sama przyjemnosć aha przypon który uzywam dragon thytan 18 kg 20 cm pozdro :mellow:

#6 OFFLINE   mebone

mebone

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaŁódź -Bałuty

Napisano 30 maj 2010 - 14:40

Witam ja proponuje millenium fatso jerk crank plus C3 4601:) idealny zestaw na jerki do 60g:) czyli takie do 10cm.

#7 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 01 czerwiec 2010 - 16:15

1) TEAM DRAGON CAST 1,85m lub 1,95m / 30-70g + Abu Garcia Ambassadeur 5601 C4 lub 6601 C4 (czy jest jakaś istotna różnica w tych multikach)
6601 jest trochę szerszy
Obydwa zestawy pasują do łowienia sliderem i fatso 10, osobiście wybrałbym zestaw z niskim profilem, łowiłem na okrąglaka cztery lata i po przejściu dwa albo trzy lata temu na niski profil jerkowanie stało się o niebo przyjemniejsze. Jeśli zależy ci na kasie to chyba @mekamil sprzedaje świetny młynek do przynęt którymi łowisz http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=14022&am p;start=0& .taki młynek + team dragon 1,95 na pewno starczy ci na wiele lat i prędzej ci się znudzi niż go zajedziesz :D do tego nawiń sobie Spiderwire stealth albo Power pro 30lb (polecam sklep aspius). Jeśli chodzi o przypony to długość od 30 do 40 cm jest git, materiał z którego wykonany jest przypon to temat rzeka każdy wędkarz używa czego innego, ja na ten przykład używam do jerków fluorocarbonu i jestem z niego zadowolony ale znam kilku wędkarzy którzy w życiu tego nie założą, więc w tym temacie musisz popróbować i przekonać się co najbardziej ci pasuje :mellow:


#8 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 04 czerwiec 2010 - 19:02

Co do kija. Radziłbym spróbować jak się ów będzie zachowywał pod ciężarem slidera 10 (uwiesić u szczytówki, zabujać). Kij nie może być zbyt sztywny, pałowaty. Dziesiątka jest bardzo czuła i -moim zdaniem -znacznie więcej da się z niej wycisnąć delikatniejszym sprzętem. Ja np. do delikatnego łowienia (czyli Slider 10 S&F) mam kijaszek o c. w. 1 1/2 uncji czyli jakieś 42 gramy. Długość? -to wyłącznie wg Twojego uznania. Jak jesteś taki wielgas, to raczej 2 m lub nawet więcej bym Ci polecał.

Kręcioł. Raczej niski profil. Curado 300E jest OK (mam, używam). Jesteś wielgas, więc i łapy masz zapewne XL Będzie Ci leżał.

Plecionka Nie nastawiaj się na PP. Pomyśl, popytaj, poczytaj. Co do mnie to używam PP i Stren Sonic Bride. Zielone. Porównanie wypada na korzyść strena. Głównie chodzi o płaski przekrój PP, ale także wytrzymałość. Moc 20-30 funtów bym polecał. Mają już swoją moc (nie musisz się pieścić z byle kapelonem), a nie są jeszcze bardzo postronkowate. Nota bene: PP jest bardzo postronkowata (sztywna) na początku używania, co owocuje pięknymi brodami.

Przypon. Używam Dragon Titanium 35 lub 40 cm, 14 kg wytrzymałości. Niezawodne. Jak holowałem szczukę 110, to naprawdę nie myślałem o przyponie czy plecionce. Jedyne co mnie ograniczało to wytrzymałość hamulca w piździakowatym abu revo s oraz burta łodzi, do której ryba chciała przygiąć wędzisko. Tyle.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych