Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Formy do woblerów - kto zrobi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 17 wrzesień 2015 - 21:26

witam mam pytanie czy jest ktoś z kolegów w stanie zrobić formę do odlewania wobków z pianki? jaki byłby koszt, rodzaj materiału itp.? . Jako, że nie mam tyle czasu ile bym chciał na produkcję woblerów, więc myślę jak ją "usprawnić", choć wiem (domyślam się) że piankowce to trochę inna bajka i trochę czasu pewnie zajęło by "doszlifowanie szczegółów". Ewentualną formę oczywiście chciałbym mieć na wzór swojego woblera. 



#2 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 wrzesień 2015 - 21:42

www.woblerycnc.com


Użytkownik szpiegu edytował ten post 17 wrzesień 2015 - 21:43


#3 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 18 wrzesień 2015 - 06:32

www.woblerycnc.com

 

Bez www :)



#4 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 18 wrzesień 2015 - 12:49

Bez www czy z www to i tak nie ma takiej strony  :( Jaja sobie z kolegi robicie czy to przypadek że strona nie działa ? 



#5 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 18 wrzesień 2015 - 12:55

http://woblercnc.com/

no i jeszcze liczba pojedyncza :) Nikt sobie jejec nie robi, ot drobny błąd :)



#6 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 18 wrzesień 2015 - 16:00

Jeśli chcesz robic wobki z piany to zacznij od najprostszej rzeczy - foremek :) Odrobina czasu, silikon i lecisz z tematem.

#7 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4375 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 18 wrzesień 2015 - 19:20

Jeśli chcesz robic wobki z piany to zacznij od najprostszej rzeczy - foremek :) Odrobina czasu, silikon i lecisz z tematem.

 

Raczej min żywice epoksydowe. Z silikonu wychodzą ... "grubaski".   ;)



#8 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 18 wrzesień 2015 - 21:00

Nie zauważyłem żeby wychodziły mi grubaski...pewnie chodzi Ci o rozprężanie piany i lekka deformacja formy. Wszystko jest do ograrnięcia i woblery wychodzą w 100% jak oryginał. To wszystko rozchodzi się o doświadczenie przy tego typu robocie.

#9 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 18 wrzesień 2015 - 21:24

szczerze mówiąc to chodzioby mi  właśnie głównie o formy z żywicy, przy odrobinie czasu muszę chyba poczytać jak zrobić je samemu...



#10 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 18 wrzesień 2015 - 22:44

szczerze mówiąc to chodzioby mi  właśnie głównie o formy z żywicy, przy odrobinie czasu muszę chyba poczytać jak zrobić je samemu...

Jeśli dobrze poszukasz B)

 

http://jerkbait.pl/p...-formy-zyw-r157



#11 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4375 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 19 wrzesień 2015 - 10:02

szczerze mówiąc to chodzioby mi właśnie głównie o formy z żywicy, przy odrobinie czasu muszę chyba poczytać jak zrobić je samemu...


Już kiedyś o tym pisałem przy formach do gum.

"Ja jak miałbym robić to zrobiłbym z żywicy epoksydowej. Droższa ale b. dobra.
Odlewasz w ramce na szybie wosk o grubości ok 1.5 cm grubszy niż połowa grubości modelu.
Po ostygnieciu odrywasz od szyby i na tej gładkiej stronie robisz gniazdo pod model. Osadzasz go do osi symetrii, dolewasz wokół niego woskiem i równasz nożykiem do gładzi powierzchni. Montujesz ramkę, uszczelniasz szczeliny akrylem (biały najtańszy w tubie), smarujesz wszystko oddzielaczem (np. pasta woskowa co podłóg) i zalewasz żywicą z utwardzaczem lub innym silikonem np. formierskim.

Żywica nie może być poliestrowa bo stopi wosk (za duża temp. przy utwardzaniu)!!!!!!!!!

Druga połówka już jest łatwiejsza. Nie trzeba nawet wyjmować modelu, jedynie posmarować dobrze wszystko oddzielaczem!!!!!
Wcześniej przed zalaniem drugiej, nie zapomnieć o zamontowaniu kołków ustalających!

Powodzenia. ;)"

#12 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 20 wrzesień 2015 - 08:47

ok dzięki chłopaki;) jakoś nie mogę szczerze mówiąc zebrać się do tematu (może do końca nie mam przekonania, że "ogarnę" piankowce) ale chyba po kilku próbach jakoś powinno się dać radę  :)



#13 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4375 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 20 wrzesień 2015 - 12:48

Jeżeli myślisz robić tylko dla siebie to lepiej rób z drewna. Dopieścisz sobie kazdy szczegół,bedziesz je szanował i najważniejsze... wierzył w nie.
Pianka to tania i szybka wersja, jako masówka do rwania lub sprzedaży.
Ja swoich nie robię na sprzedaż, a niektórymi nie rzucam tam gdzie nie powinienem. Chodzi oczywiście o ręcznie robione i malowane z drewna.

Powodzenia. :)

#14 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 20 wrzesień 2015 - 14:09

Jeżeli myślisz robić tylko dla siebie to lepiej rób z drewna. Dopieścisz sobie kazdy szczegół,bedziesz je szanował i najważniejsze... wierzył w nie.
Pianka to tania i szybka wersja, jako masówka do rwania lub sprzedaży.
Ja swoich nie robię na sprzedaż, a niektórymi nie rzucam tam gdzie nie powinienem. Chodzi oczywiście o ręcznie robione i malowane z drewna.

Powodzenia. :)

to znaczy tak, żebyśmy się zrozumieli ;) robię głównie dla siebie, choć skłamałbym, jakbym powiedział,że nigdy nic nie sprzedałem, ale niestety koszt własnoręcznych przynęt nie jest niski i niższy nie będzie :(, także nadwyżki zawsze pokryją koszta całej zabawy w tworzenie przynęt, pozostają jeszcze koledzy itp. ;)

Ale oczywiście podstawa to produkcja na własne potrzeby i właśnie robię je z drewna (od jakiś 4 lat) dopieszczam każdy szczegół (no może nie każdy i nie zawsze:) szanuje je i wierze w nie (w zasadzie to tylko na nie łowie, a wyniki nie są bynajmniej gorsze niż na wabiki "sklepowe" :).

Też nie rzucam ich tam gdzie nie powinienem :P , a właśnie w tym problem że często bym chciał  :ph34r:  :) , poza tym wydaje mi się że pianka jest materiałem "długowiecznym", w sensie przegryzie ją 32452 szczupaków :lol:  w pół i nawet wody nie nabierze, ale może mi się tylko tak zdaje...



#15 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4375 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 20 wrzesień 2015 - 15:43

... wydaje mi się że pianka jest materiałem "długowiecznym", w sensie przegryzie ją 32452 szczupaków :lol: w pół i nawet wody nie nabierze, ale może mi się tylko tak zdaje...


Wydaje ci się. :D
Jeżeli nie sprzedajesz wobków lub nie urywasz ich całą masę to nie babraj się z pianą.

#16 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 20 wrzesień 2015 - 17:16

Wydaje ci się. :D
Jeżeli nie sprzedajesz wobków lub nie urywasz ich całą masę to nie babraj się z pianą.

Może i tak, jak pisałem wcześniej jakoś do końca nie mam przekonania żeby spróbować i podchodzę raczej do tematu z lekką nutką nieśmiałości :D , a co do tej wytrzymałości pianki, to właśnie ze 3 tyg. temu zwątpiłem w nią, gdy kolega dał mi do naprawy piankową boleniówkę jednego z bardziej znanych świętokrzyskich twórców przynęt (nazwisko może pominę :rolleyes: ). Generalnie chodziło o doprawienie nowego steru, wkleiłem więc, ale na drugi dzień, po małym teście okazało się że zrobiony przeze mnie ster jest troszkę przymały. Jako że klej nie był dostatecznie zastygnięty wystarczyło podwadzić nożykiem i ster wyciągnąć i tu lekkie zdziwienie, bo wraz ze sterem odeszło pół głowy :blink:  :lol:. Pewnie był to przypadek odosobniony, ale jednak lekki niesmak pozostał...



#17 OFFLINE   thoffi

thoffi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 23 wrzesień 2015 - 06:57

hej robię foremki na wobki piankowe za pomocą cnc. Nie jest to tania sprawa bo na koszty składa się zrobienie modelu 3D woblera, zaprojektowanie formy i wykonanie jej na CNC w zależności też z jakiego materiału i oczywiście krotność formy. O wiele tańszą alternatywą są formy z żywicy, jeśli nie panujesz jakiejś wielkiej serii to ta metoda jest bardziej budżetowa. Jeśli potrzebujesz jakiejś pomocy to w miarę wolnego czasu mogę pomóc.



#18 OFFLINE   Gregoryyy

Gregoryyy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • Lokalizacjamodrzyca
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Łada

Napisano 07 kwiecień 2020 - 13:05

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów orientuje się jakie są koszta +/- zlecenia komuś wykonania kształtek aluminiowych do odlewu woblerów z pianki?

Wobler niewielkich wymiarów (40x15x10mm).

Nie mogę znaleźć nigdzie informacji albo jestem beznadziejny w wyszukiwaniu.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam



#19 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 kwiecień 2020 - 13:46

Szukaj 'formy' a nie 'kształtki'  ;)

 

https://www.google.p...Q_AUoAHoECAEQAA

 

http://woblercnc.com/


  • cyprys19 lubi to

#20 OFFLINE   thoffi

thoffi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 07 kwiecień 2020 - 14:42

Jeśli chodzi o formy aluminiowe to zapraszam do siebie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych