Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting na początek..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sebus

Sebus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Sebastian

Napisano 21 wrzesień 2015 - 18:00

Witam :)

 

Tak, tak wiem że dużo jest takich podobnych tematów.. Jednak sie naczytałem i mam kompletny mętlik w głowie, nie mam zielonego pojęcia co wybrać... :(

Więc, tak jak w temacie, chciałbym rozpocząć przygodę z Castem, myślę że kij już wybrałem, będzie to Dragon Express teraz tylko sie zastanawiam czy 1,95m 40-80g czy 1,83 20-60g.. Z Multiplikatorem mam ogromny problem, nie wiem czy niskoprofilowy czy okrąglaczek... może to głupio zabrzmi ale szukam czegoś w miarę uniwersalnego, wiadomo..Fundusze :/ 

Planuję łowić jerkami Sliderem, sweeperem, jackiem czyli 30-70g, ale nie wykluczam jakiś sterowców lżejszych około 20paru gram :) Mam Twin powera 4000FC już około 6 lat i chciałbym go już odesłać na 'emeryturę' w sensie że nie chce już go 'katować' czyli też jakiś jesienny sandacz główka od 15-25g + rpiery, kopyta 4"-6"..

Chciałbym żeby multik miał trochę zapasu mocy. Mam do wydania na Multiplikator około 600zł.. max 700zł... 

 

Da radę coś ogarnąć ??? :)

 

Pozdrawiam :)



#2 OFFLINE   pacek222

pacek222

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 wrzesień 2015 - 18:11

Kolego tak jak pisałeś takich tematów jest multum i w każdym to samo dlatego dla Ciebie też nic nowego się nie wymyśli jeszcze raz przejrzyj stare tematy i na pewno sam dojdziesz co kupić.
Standard na początek z Abu to Revo S,STX,Premier,
Shimano Curado
Może być też Tatula od Daiwy
Alumina od Okumy
To niskoprofilowe a czy bardziej Ci pasuje okrąglak czy niski profil to sam musisz pomacać i zdecydować

#3 OFFLINE   Sebus

Sebus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Sebastian

Napisano 21 wrzesień 2015 - 18:20

Najbardziej zastanawiałem się nad Daiwą Tatula 200HSL.. jakimi max jakimi przynętami można tym rzucać? 

Okrąglaki są mocniejsze ? jak to z tym jest ? miałem w ręku taki i taki oba mi pasują 


Użytkownik Sebus edytował ten post 21 wrzesień 2015 - 18:22

  • Patryk1125 lubi to

#4 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1751 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 21 wrzesień 2015 - 19:08

Zostaw Tatulę w spokoju. To nie młynek do ciężkich zadań. Wiem, podoba się, jest na topie itd. I pewnikiem da radę, ale po prostu go szkoda do tego jerkowania. Wychacz ABU 4601, 5601, serię Toro, SX, STX. Czy okrąglaki są mocniejsze? Na pewno są większym magazynem linki z reguły. Jednakże tu i tu masz mocarne maszynki.Są Daiwy Luny, Millionerki, są Okumy, jest Shimano. Tutaj budżet może zostać przekroczony. Ale warto śledzić giełdy na forach.Jeśli parcie jest do powstrzymania to w Twoim budżecie coś powinieneś wyrwać. :)



#5 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 21 wrzesień 2015 - 20:08

Nie jestem jakimś znawcą tematu ale myślę że do tego zakresu przynęt okrąglaka nie potrzebujesz, niskoprofilowy da radę. Ja mam okume alumine i zakres 20-75g ogarnia. Niżej jest tak sobie wyżej nie próbowałem

#6 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 wrzesień 2015 - 22:11

Zostaw Tatulę w spokoju. To nie młynek do ciężkich zadań. Wiem, podoba się, jest na topie itd. I pewnikiem da radę, ale po prostu go szkoda do tego jerkowania. Wychacz ABU 4601, 5601, serię Toro, SX, STX. Czy okrąglaki są mocniejsze? Na pewno są większym magazynem linki z reguły. Jednakże tu i tu masz mocarne maszynki.Są Daiwy Luny, Millionerki, są Okumy, jest Shimano. Tutaj budżet może zostać przekroczony. Ale warto śledzić giełdy na forach.Jeśli parcie jest do powstrzymania to w Twoim budżecie coś powinieneś wyrwać. :)

Ja mam inne zdanie. W przedziale 20-70 nie bierz 4601, 5601, Abu Toro . Namęczysz się tylko na samym początku i może nawet zniechęcisz. Mam Toro i C5601 ale Toro ma służyć do klocków 70-120 gramów na Szwecję a okrąglak ABU do trolla. 

Alumina też odpada - dużo niższy poziom. Jak koniecznie Okuma to VS. .

Bierz niski profil . Wygodniejszy. I wytrzyma te obciązenia bez problemu. Możesz tylko wolniejszą Tatulę wyhaczyć. Tak naprawdę jerki nie powodują dużego obciążenia mechanizmów multika. Stawiaja mały opór w wodzie.

Duże obrotówki i wobki SDR to jest wyzwanie dla sprzętu.

Moje propozycje w tym budżecie to własnie Tatula, Citica, Rexo SX/STX, Daiwa Alphas ewentualnie Curado. Ameryki nie wymyślę... .



#7 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 22 wrzesień 2015 - 07:21

Zanim zdecydujesz czy niski profil  czy okrągły podłącz do kijka i dotknij.

Jeżeli nie masz małej dłoni to betoniarka C3 powinna Ci wystarczyć na początek.

Jest to bardzo łatwy w obsłudze multiplikator, który zwłaszcza na początku nie zniechęci Cię.

Zakres przynęt jaki osiągniesz tym okrąglakiem to od 10g do spokojnie 120g i pewnie więcej.



#8 OFFLINE   Olsztyniak

Olsztyniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Damian

Napisano 22 wrzesień 2015 - 11:11

Kolego ja śmiało mogę Ci polecić Abu S i SX miałem te dwa multiki i na prawdę są nie do zajechania, u mnie ogarniały jerki do 120 g i nigdy nic się nie posypało pozdrawiam :)



#9 OFFLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 22 wrzesień 2015 - 12:58

Jakiś czas temu był na giełdzie Shimano Scorpion 1501  w starszej budzie,w dobrych pieniążkach.Myślę ze warto też go wziąć pod uwagę.



#10 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1751 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 23 wrzesień 2015 - 18:23

Wyjąłeś mi to z ust. Niedalej jak miesiąc temu widziałem się z Robertem Taszarkiem. On ten właśnie model miał przypięty do cięższego zestawu. :D



#11 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 23 wrzesień 2015 - 18:50

Może jakiś Zillion.



#12 OFFLINE   Rafal.Bednarkiewicz

Rafal.Bednarkiewicz

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bednarkiewicz

Napisano 23 wrzesień 2015 - 18:51

Miałem kiedyś Viento... minęło 8 lat... kupiłem nowsze Viento. Stare niebieskie było fajniejsze :unsure:

Jak byś chciał multik który ogarnia w przedziale 20-70g to wg mnie warto poszukać taniej i w mojej opinii doskonałej na początek konstrukcji Okuma San Juan. Za niewielkie pieniążki można spokojnie jerkować do powiedzmy Slidera 12 :ph34r:

 

A tutaj nawet był opisany jako nowość :D

http://jerkbait.pl/t...taaakiej-ryby”/

 

Pzdr



#13 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1751 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 23 wrzesień 2015 - 19:44

Ta Okuma to dobra opcja, ale już ciężko ją dorwać.



#14 OFFLINE   bonah009

bonah009

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjazach-pom.

Napisano 23 wrzesień 2015 - 19:50

cześć, polecam też tatule, przygodę z castem zacząłem właśnie z tym multikiem i jest super. nauka rzutów to przyjemność, a i zakres Twoich przynęt na pewno obsłuży. pozdrawiam



#15 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2015 - 20:17

Miałem kiedyś Viento... minęło 8 lat... kupiłem nowsze Viento. Stare niebieskie było fajniejsze :unsure:

Jak byś chciał multik który ogarnia w przedziale 20-70g to wg mnie warto poszukać taniej i w mojej opinii doskonałej na początek konstrukcji Okuma San Juan. Za niewielkie pieniążki można spokojnie jerkować do powiedzmy Slidera 12 :ph34r:

 

A tutaj nawet był opisany jako nowość :D

http://jerkbait.pl/t...taaakiej-ryby”/

 

Pzdr

Kolega szuka - cytuję : "Planuję łowić jerkami Sliderem, sweeperem, jackiem czyli 30-70g, ale nie wykluczam jakiś sterowców lżejszych około 20paru gram"

Mam ta Okumę jak i wyższy model Indurion. Waży 370 gramów z linką a to już jest naprawde sporo. Można się zniechęcić po kilku dniach na wodzie. 

Używam ich do trolla. Tak na marginesie uważam te Okumy za lepsze i mocniejsze multiki od popularnych Abu C3/C4. 



#16 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 24 wrzesień 2015 - 07:44

Po kolei :)
Abu
orra sx
Revo s, sx
C3
C4

Shimano
Curado 201e7
Scorpion 1501
Chronarch 201
Calcutta 101

Daiwa
Procaster rojo
Viento
Tatula
Zillon


To tak w skrócie - wszystkie dobre a wybierz ten który podoba Ci się :)
  • Greg66 lubi to