Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wgnieciona szpula Taurusa wielkość 4000


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 03 październik 2015 - 16:41

Houston, mamy problem !

Panowie, nie wiem jak, nie wiem kiedy, nie przypominam sobie aby spadła w mojej obecności na kamienie czy inne twarde podłoże, coś podskórnie czuję że moja młodzież mogła w tym palce maczać, choć żadne się do tego nie przyznaje -_-.
 
Szpula od Taurusa wielkość 4000.
Nie wiem czy widać to dokładnie na zdjęciu, w miejscu zaznaczonym czerwoną kreską szpula jest  wgnieciona nieco do środka. W tym miejscu jest płasko, co momentami powoduje tarcie o kołowrotek - irytujący dźwięk :angry:.

rant_szpuli_obr_zpskgv8dlbx.jpg
 
Czy jest jakiś sposób/metoda na przywrócenie do stanu okręgu, spodniego rantu szpuli, macie jakieś sprawdzone rozwiązanie ?

Użytkownik Zwierzu edytował ten post 03 październik 2015 - 16:42


#2 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 03 październik 2015 - 16:42

Jeśli tylko nie zawadza o rotor to bym to przebolał....Ciężko będzie tak w rękach,jedyne co mógł bym zasugerować to gumowy młotek i podeprzeć od wew.jakimś walcem i wtedy to z wyczuciem acz znaczną siłą owym młoteczkiem odkształcać pukając.....Tak mi do głowy przyszło na biegu.....


Użytkownik Fred Arbogast edytował ten post 03 październik 2015 - 16:48


#3 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 październik 2015 - 16:57

Na drewnie, przez drewno delikatnie pukać młotkiem. Tak prostowałem oś w kołowrotku.


  • Piotrek Milupa lubi to

#4 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 03 październik 2015 - 17:09

Szczypce okrągłe, tu najlepiej krótkie, tylko owiń jakąś taśmą, kilka ruchów z wyczuciem i przywrócisz poprzedni kształt.

Miałem podobną historię  ze szpulą i w ten sposób rozwiązałem problem.



#5 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 04 październik 2015 - 02:04

Weź coś okrągłego ze stali może być zwykła rurka mocuje w imadle żeby było nie ruchomo nakładasz szpule prostujesz delikatnie mloteczkiem żeby było okrągłe a potem zanosisz do tokarza który od środka podtoczy to tak idealnie jakby wyszło z fabryki za groszowe sprawy

Użytkownik bartolomeo213 edytował ten post 04 październik 2015 - 02:05


#6 OFFLINE   marek_moto

marek_moto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Marek

Napisano 04 październik 2015 - 08:49

Daj to tokarzowi wrzuci w maszynę i powinien to wyciągnąć a dzieci jak to dzieci przemilczmy temat  ;)


Użytkownik marek_moto edytował ten post 04 październik 2015 - 11:08


#7 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4397 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 04 październik 2015 - 18:45

Z tokarką koledzy dobrze radzą.
Tyle że zrobiłbym to bardziej profesjonalnie i wyrównał na zimno do osiowego kształtu.
Szpula w uchwyt, od wewnątrz pręt z łożyskiem i docisk łożyskiem na b. wolnych obrotach.
Śladu nie bedzie a szpula bedzie jak nowa ... prawie. ;)

#8 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 03 luty 2016 - 16:31

Wpiszę się tutaj, aby nie zakładać nowego tematu. Podobny problem mam w nowo kupionej (niby nowej, nieużywanej) szpulce od Tatuli. Sprzedający nie zabezpieczył jej dobrze na czas wysyłki (zapakował w zwykłą kopertę bąbelkową) i po rozpakowaniu okazało się, że ma wgniota... Nie wiem czy dokładnie to będzie widać na fotkach ale coś tam jest widoczne.

Czy to może mieć wpływ na pracę albo wyważenie szpuli? Sprawdzić będe mógł dopiero późnym wieczorem dziś, a siedzę w pracy i rozkminiam problem.


Użytkownik Żbiku edytował ten post 03 luty 2016 - 16:34


#9 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4397 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 04 luty 2016 - 22:48

Wpiszę się tutaj, aby nie zakładać nowego tematu. Podobny problem mam w nowo kupionej (niby nowej, nieużywanej) szpulce od Tatuli. Sprzedający nie zabezpieczył jej dobrze na czas wysyłki (zapakował w zwykłą kopertę bąbelkową) i po rozpakowaniu okazało się, że ma wgniota... Nie wiem czy dokładnie to będzie widać na fotkach ale coś tam jest widoczne.

Czy to może mieć wpływ na pracę albo wyważenie szpuli? Sprawdzić będe mógł dopiero późnym wieczorem dziś, a siedzę w pracy i rozkminiam problem.

 

Przy rzutach na pewno to niewyważenie będzie jakiś problemik robiło. Czy duży? Pewne okaże się w "praniu".