Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotki FIN-NOR Lethal, FIN-NOR Inshore


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   piethras

piethras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaDE/NL/PL/HU

Napisano 30 styczeń 2014 - 23:31

Witajcie, napiszcie parę słów jeżeli ktoś użytkował i posiada jakiś model i łowi itp.
Wyglądają na solidne - może na trocie, może na Wisłę...

Pozdro



#2 OFFLINE   markverc

markverc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaNDZ
  • Imię:Marek

Napisano 31 styczeń 2014 - 17:16

Przymierzam się na nowy sezon do Lethala, z opisu wygląda na solidną maszynkę za stosunkowo małe pieniądze, będę na targach więc ocenię w rękach i zobaczymy :P



#3 OFFLINE   JPSt

JPSt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 01 luty 2014 - 11:26

Fin-Nor AHAB opisywany przeze mnie jak i innych kolegów.

Było kilka tematów jak i off-topów dotyczących siermiężnych kołowrotków. Do odnalezienia.

Lethal nie znam. Od 2008 Fin-Nor już made in CHR. No more USA.

Obudowy ciągle piekelnie mocne - trzewia straciły na rzecz materiałów gorszej jakości.

 

Mój AHAB-8, stan idealny, ciągle do sprzedania. Ew zainteresowanych proszę o kontakt.



#4 OFFLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 28 marzec 2014 - 22:49

Kupiłwm Lethal'a LT60 - z zamiarem łowienia dorszy - na sucho czuć, że ma moc w sobie, zobaczymy po sezonie co z nim będzie



#5 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 06 wrzesień 2015 - 22:07

Odswieze .

Czy moglby mi ktos przetlumaczyc ( nigdy nie uczylem sie ang.) bo nie do konca zrozumialem, czy mniejsze rozmiary maja taka sama przekladnie czy jednak nie?

http://www.alanhawk....iews/lth10.html



#6 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 07 wrzesień 2015 - 08:21

Nie. Tylko wielkość 100 ma "brass drive gear and a stainless steel pinion"

reszta niestety "basic gearing comprising a cast zinc drive gear and a brass pinion".

Dodatkowo Alan powątpiewa, że w w/w 100 koło jest z kutego mosiądzu.


  • Negra lubi to

#7 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 07 wrzesień 2015 - 09:58

Czyli dobrze zrozumialem.Dziekuje.



#8 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 07 wrzesień 2015 - 19:40

Koło na pewno nie jest z kutego mosiądzu bo dosc wyraźnie widoczne sa ślady frezowania czego przy kutym elemencie by nie było.
W sumie to ciekawa propozycja(rozważam oczywiście najmniejszy model),tylko ciekawy jestem jak sprawuje sie w praktyce? No i ta nieszczęsna waga...

#9 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 07 wrzesień 2015 - 20:32

Dzisiaj kupiłem Lethala 40, miał być Slammer, ale zaryzykowałem i dla dobra ogółu będę dzielił się wrażeniami z eksploatacji  ;) Pierwsze są pozytywne, jakość wykonania na dobrym poziomie, body solidne, mocarna korba, duża szpula, no i na sucho nie ma maślanej pracy  ;) Więcej niebawem. 

 

Dla zainteresowanych kilka fotek, dla porównania kołowrotek w rozmiarze 2500. 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  L_4.jpg   85,44 KB   23 Ilość pobrań
  • Załączony plik  L_3.jpg   85,05 KB   24 Ilość pobrań
  • Załączony plik  l_2.jpg   67,29 KB   22 Ilość pobrań
  • Załączony plik  l_1.jpg   65 KB   24 Ilość pobrań

Użytkownik Woytec edytował ten post 07 wrzesień 2015 - 21:41

  • Negra lubi to

#10 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 09 wrzesień 2015 - 23:32

Pierwsze wrażenia z łowienia FIN - NOR Lethal 40.

Kołowrotek testowałem na rzece, z wędką 2,7 < 40 g i plecionką 0,28 Power Pro, którą nawinąłem pod rant szpuli. Przynęty, woblery < 35g i obrotówki nr 4-5. Pierwsze rzuty, uważna obserwacja nawoju i przyjemne zaskoczenie, nic się nie skręca i nie plącze. Do końca łowienia, pomimo energicznych i długich rzutów, używania dużych obrotówek, nie pojawił się jakikolwiek problem z plecionką na szpuli. Do pracy kołowrotka nie mam też żadnych uwag, moje odczucia są wręcz bardzo pozytywne, duże przynęty ściągane pod prąd nie robią na nim żadnego wrażenia, kręci równo i lekko. Uchwyt korby jest duży i wygodny. Niestety hamulca nie udało się dzisiaj przetestować w walce, ale na sucho robi dobre wrażenie. 

 

Załączone pliki


  • Negra lubi to

#11 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 05 październik 2015 - 22:33

Używam Fin Nor Lethal 40 już prawie miesiąc. Nie dostał specjalnie w kość i zaliczył kilka niewielkich rybek, łowiłem głównie średnimi i dużymi woblerami. Niestety radość z braku splątań okazała się przedwczesna, po łowieniu obrotówkami zdarzyło się kilka bród na szpuli. W trakcie używania innych przynęt splątania występują sporadycznie, nawój jest równy. 

 

W związku z tym, że ostatnio kołowrotek zaczął szumieć, postanowiłem sprawdzić stan rolki. Na szczęście w porę. 

 

Lethal%201_zpsuwyoop0v.jpg

 

Lethal%202_zpsmjingocv.jpg

 

Trochę tu sucho. 

 

Lethal%203_zpsjgoxko5m.jpg

 

Lethal%204_zpslroytbqk.jpg

 

Stan smaru wskazuje, że producent użył produktu niskiej jakości, który po kilku użyciach spowodował widoczne otarcia na jednej z podkładek. Cały mechanizm potraktowałem smarem, łożysko dostało kroplę oliwy. Teraz kręci się cicho i równo. 

 

Po tym co zobaczyłem na rolce, nie mogłem się powstrzymać przed sprawdzeniem przekładni. Mechanizm jest wybitnie prosty i został obficie potraktowany smarem. Jakość wykonania aluminiowej obudowy i jej spasowanie oceniam pozytywnie. Biorąc pod uwagę jakość smaru z rolki, na koniec sezonu na pewno przesmaruję cały kręciołek. 

 

Lethal%206_zpsmdfkjwly.jpg

 

Lethal%205_zpsynaetfa8.jpg


  • godski i Negra lubią to

#12 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 06 październik 2015 - 06:20

Dzięki za foto :good:

Dzisiaj w swoim też rolkę będę serwisował.

MI również brodzi przy PP 0,32 przy nawoju pod rant. Jak zmarnowałem ok 25 m plećki i było ok 3-4 mm od rantu to wtedy już bród nie było. 

Jak będzie kiedyś chwila to nawinę cieńsza plećkę i zobaczę czy problem dalej występuje.

Same wartości  użytkowe kołowrotka są całkiem dobre.

Kręci bez oporów, dopiero duży long nr 5 powodował lekkie ząbkowanie,  

Głośna donośna terkotka hamulca. Sam mechanizm kręci trochę jak by z oporem, ale ten opór ani nie wzrasta ani nie maleje podczas użytkowania, więc tak widocznie jest spasowany. Może praca jeszcze się "wygładzi". Dopiero dwukrotnie użyty, więcej spostrzeżeń postaram się napisać po sezonie. 

Zamiennie z millionaire będzie obsługiwał ciężkie szczupakowe łowienie.



#13 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 07 październik 2015 - 18:31

Do ciężkiego spinningu i dorszowania używam Fin-Nor Rainer Korn Sportfisher 640. Naprawdę solidna konstrukcja. Szpula pracuje na 2 łożyskach, hamulec płynny, bardzo dokładny. Kręcioł radzi sobie bardzo dobrze z dużymi ciężarami. Jest dobrze uszczelniony. Używam go od roku i jak na razie zero problemów. Jedyna wada jaką zauważyłem to taka że czasami kabłąk daje po paluchach podczas zwijania przy moim MHXie MB 843-2. Ale to dla tego, że z tym kołowrotkiem trzymam tą wędkę inaczej.


Użytkownik Dragster edytował ten post 07 październik 2015 - 18:38


#14 OFFLINE   wojt1988

wojt1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 08 październik 2015 - 17:25

Ja rowniez używam Fin-Nor Rainer Korn Sportfisher 640. stosuje go do cięższego łowienia na Wiśle. Kołowrotek mocarny i ciężki. Co ciekawe lepiej kręci niż niedawno zakupiony zauber 3000 - w zauberze juz po kupnie odczuwałem prace mechanizmu, niewielkie opory przy kręceniu korba. W sportfisherze mechanizm chodzi jednolicie, płynniej. Stosowałem maksymalnie do 35g w opadzie w wiślanym warkoczu, nie czułem aby kołowrotek protestował. Ma jednak jedna ogromna wadę, o ktorej pisali juz przedmówcy - lubi tworzyć brody. Mam na dwóch szpilach plecionki powerstrike: 10 i 20 lbs. Ta 10 nawinięta pod rant - żadnego splątania mimo stosowania obrotowek. Plecionka 20 lbs , pierwsze wyjście nad Wisle i 30 metrów plecionki w brodach. Po tym jak swoje pożarł, juz nie zdarzają sie problemy z plataniem plecionki. Moj sugestia- grube plecionki nawijać na kilka mm od brzegu szpuli.
  • OlekD, homax i Tomasinio lubią to

#15 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 09 październik 2015 - 06:12

Rozebrałem wczoraj rolkę i była czyściutka, zero smarowidła. Łożysko nie szumiało ale było suche. 

Namaściłem i powinno być ok. Plecionkę też nawinąłem ponownie zostawiając jakieś 4 mm od rantu luzu.

Zobaczymy jak przełoży się na komfort łowienia.

pozdr



#16 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 09 październik 2015 - 20:42

Ja w przyszłym sezonie rozejrzę się za zapasową szpulą, do żyłki. Lubię łowić na obrotówki i powinna sprawdzić się lepiej niż plecionka. Plus wędka z wyższą przelotką startową.



#17 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 10 październik 2015 - 09:22

Pierwsze wrażenia z łowienia FIN - NOR Lethal 40.

Kołowrotek testowałem na rzece, z wędką 2,7 < 40 g i plecionką 0,28 Power Pro, którą nawinąłem pod rant szpuli. Przynęty, woblery < 35g i obrotówki nr 4-5. Pierwsze rzuty, uważna obserwacja nawoju i przyjemne zaskoczenie, nic się nie skręca i nie plącze. Do końca łowienia, pomimo energicznych i długich rzutów, używania dużych obrotówek, nie pojawił się jakikolwiek problem z plecionką na szpuli. Do pracy kołowrotka nie mam też żadnych uwag, moje odczucia są wręcz bardzo pozytywne, duże przynęty ściągane pod prąd nie robią na nim żadnego wrażenia, kręci równo i lekko. Uchwyt korby jest duży i wygodny. Niestety hamulca nie udało się dzisiaj przetestować w walce, ale na sucho robi dobre wrażenie. 

Kręcioł jak kręcioł,ale gratuluję i zazdroszczę kija,dla mnie to kwintesencja i wzorzec wędziska do średniego spinningu,mój Powerloop sprawował i sprawuje się świetnie,choć jest teraz w lekkiej rozsypce,pewnie przejdzie jakieś drobne modyfikacje i naprawę w przyszłości (nie spowodowana eksploatacją),a wstępnie mam na oku nówkę,co przy tym modelu już jest sukcesem.


Użytkownik CM Punk edytował ten post 10 październik 2015 - 09:27


#18 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 16 październik 2015 - 13:46

Czy ktoś widział gdzieś w sprzedaży zapasowe szpule do tego młynka? Będę wdzięczny za wszelkie info.



#19 OFFLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 17 październik 2015 - 21:19

Ja bez problemu załatwiłem w sklepie wedkarskim w Kwidzynie, z tym ze ja posiadam rozmiar 60

#20 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 17 październik 2015 - 21:56

Masz jakies namiary na ten sklep lub mógłbyś sie dowiedzieć czy maja dostępna dla rozmiaru 40 (lub mogą załatwić)? Byłbym niezmiernie wdzięczny.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych