Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

kooper82 - moje woblery i wahadła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
426 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 14 październik 2017 - 09:17

Dzieki chłopaki :) Alek zrobiłbym z niego bryloczek ale nie wiem czy hartzlak nie rozpuści lakierów do paznokci . Jak znajdziesz swojego 1 wobka to wstaw fotke :) zobaczymy Twoje cudaki :)

#122 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 14 październik 2017 - 09:24

Większość lakierów do paznokci nie gryzie się z hl no ale są wyjątki ;) poczekać zawsze trzeba aż podeschnie

#123 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 14 październik 2017 - 09:31

Ten moj 1 wobek tu już suchy jak pieprz , kilka lat leżał gdzieś w pudełku. Ale dziekuje za podpowiedz ,, rybson ,, :)

#124 OFFLINE   _Xo

_Xo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:B

Napisano 14 październik 2017 - 17:55

Znalazłem trochę inwalidzi ale są heh .Stery powypadały oczka za wysoko , chyba były zrobione z sosny, rok chyba 2003 .Lakiery do paznokci itd heh .W sumie to długą przerwę miałem jakieś 13 lat
9c6b5d6d10cdc3f0d22ee65594c156d3.jpg

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
  • ag53 i kooper82 lubią to

#125 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 20 październik 2017 - 19:43

Witam  kolegów :) Jako ,że Odra ( Gozdowice i okolice )  wysoka, a łódkę nie mam czym ciągać -zepsuło się autko )na moje tzw. przez teścia ,,bajorka,, wyskrobałem kilka woblerów. Różnej gramatury , wielkości i właściwości materiału użytego do ich wykonania. Co się nie zmieniło to materiał czyli jak zawsze lipka. malowanie farbami samochodowymi, tuszem akrylowym ( fiolet i czarny )i jak zwykle ulubione prze LOLO - amelinium. Ps .Alek pozdrawiam :)

1.  woblery dł 10cm , waga od 24 do 27 gram (bez kotwic), drut 1,5 mm, pełny stelaż - skręcany , poliwęglan 2mm , praca mocny x - wykonane pod zębatego, wąsatego słusznych rozmiarów  (3 cyfrowe -  takie mam marzenie, najbardziej  w zębatym ) możne się spełni jak ludzie się zmienią , sami wiecie o co mi chodzi :(

Załączony plik  1.jpg   41,55 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  1a.jpg   42,21 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  20171020_185554.jpg   43,96 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  20171020_185614.jpg   44,58 KB   10 Ilość pobrań

 

2. woblerki  . dł około 7 cm , waga od 13 do 15 gram , pełny stelaż z drutu 0,8 mm,  poliwęglan 1,5 mm, praca mocny x ( takie lubię) :)

Załączony plik  20171020_185437.jpg   40,67 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  20171020_185446.jpg   40 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  20171020_185411.jpg   43,48 KB   7 Ilość pobrań

 

 

PS. zdjęcia robione telefonem i w moim królestwie (  , które zaczęło mi się kurczyć  ;)  , chyba za dużo zrobiłem sobie sprzętu : kompresor , szlifierka czołowa , polerka do wahadłówek oraz inne niezbędne urządzenia. Tyle na dziś . Pozdrawiam 


  • Adrian Tałocha, Piotr Gołąb, woblery z Bielska i 6 innych osób lubią to

#126 OFFLINE   LOLO

LOLO

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1593 postów
  • LokalizacjaBieruń
  • Imię:Aleksander

Napisano 20 październik 2017 - 20:37

No Piotrek poszedłeś po bandzie,dobór kolorów i wykonanie pierwsza klasa :good:  :good:  o reszcie nie muszę wspominać  :P



#127 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 20 październik 2017 - 22:45

Super wobki jak głeboko będą nurkować?

#128 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 21 październik 2017 - 08:07

Super wobki jak głeboko będą nurkować?

będą nurkować na tyle ile im powietrza wystarczy :) hihihihi . Żartuje tylko Damian nie gniewaj się, w boju nie sprawdzałem jeszcze ,ale te większe pójdą tak myśle w trolu 5- 6 m .

#129 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 21 październik 2017 - 08:16

Wszystko zależy na jakiej grubej i długiej lince będziesz prowadził . Ja łapie na pletce 0,12 i 0,14 nie używam grubszych , raczej standard

#130 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 21 październik 2017 - 12:53

No Piotrek poszedłeś po bandzie,dobór kolorów i wykonanie pierwsza klasa :good:  :good:  o reszcie nie muszę wspominać  :P

Super wobki jak głeboko będą nurkować?

Dziękuje Koledzy :)

#131 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 23 październik 2017 - 19:38

Witam. z nudów znalazłem w swoim królestwie kawałek metalu ( mosiądzu ) 2mm znaleziona na złomowisku . I jak przeglądałem piękne wahadełka kolegi ,, spinraf ,, stworzyłem, małe ,,dzieło ,, . Tak oto powstała wahadłówka :) barwiona pastą lutowniczą oraz patyną ( troszkę za długo potrzymałem w patynie) ,. Nie jest piękna .......  ale wyszła skuteczna :) Załączony plik  20171022_164543.jpg   105,29 KB   11 Ilość pobrań waga słuszna jak dla mnie -30 gr. dł 9.5 cm ( czyli już większe wahadełko ). Tak oto na potworka złapałem małego zębatego Odrzańskiego Króla dł 65 cm. Zdjęcia robione z ręki telefonem wiec nie udało mi się zrobić ładne foto.  Mały król wrócił do wody po zdjęciu  Załączony plik  szczupak.jpg   95,16 KB   11 Ilość pobrań

 

 

#132 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 23 październik 2017 - 23:27

Wahadłówka nader udana, :)  widzę, że kolega jest wszechstronny, woblery, wahadłówki itd. :) :)


  • kooper82 lubi to

#133 OFFLINE   SpinRaf

SpinRaf

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 378 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 24 październik 2017 - 06:04

Podoba mi się jest ok pozdrawiam
  • kooper82 lubi to

#134 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 24 październik 2017 - 13:37

Wahadłówka nader udana, :)  widzę, że kolega jest wszechstronny, woblery, wahadłówki itd. :) :)

 

Podoba mi się jest ok pozdrawiam

dziękuje koledzy :) Whadełka fajnie się robi :) tylko głośno i ciężko u mnie z  kawałkami fajnego materiału . Jak znajdę materiał to coś się wyklepie :)  A Wszechstronność  hm.......  lubię majsterkować, a przeglądając nasze forum i arcydzieła kolegów  to chce się wszystkiego spróbować :)


  • woblery z Bielska lubi to

#135 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 24 październik 2017 - 14:11

Moje gratulacje. Bardzo ładne wahadło no i łowne. Patynę zawsze możesz przetrzeć papierem ściernym 2000 i jeszcze do tego fany efekt Ci wyjdzie. 
Z blachą też czasem mam problem (w Wawie sa sklepy w których nie chcą ciąć na formaty, musisz kupić płachtę) Ja kupuje na pradze tam jak mają tylko materiał nie robią problemów z cięciem.
Na allegro znów koszą z dużym narzutem. 
Tak trzymaj to zajebiste hobby. Pomyśl o małej prasie balansowej (jak masz miejsce) Dorobisz sobie wybijaki i możesz nawet w nocy przy małym dziecku blachy robić  ;)


  • kooper82 lubi to

#136 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 24 październik 2017 - 15:57

Moje gratulacje. Bardzo ładne wahadło no i łowne. Patynę zawsze możesz przetrzeć papierem ściernym 2000 i jeszcze do tego fany efekt Ci wyjdzie. 
Z blachą też czasem mam problem (w Wawie sa sklepy w których nie chcą ciąć na formaty, musisz kupić płachtę) Ja kupuje na pradze tam jak mają tylko materiał nie robią problemów z cięciem.
Na allegro znów koszą z dużym narzutem. 
Tak trzymaj to zajebiste hobby. Pomyśl o małej prasie balansowej (jak masz miejsce) Dorobisz sobie wybijaki i możesz nawet w nocy przy małym dziecku blachy robić  ;)

oj Chulo do Twoich cacuszek to moje wahadełko jest bardzo ale to bardzo daleko w tyle . Ale ciesze się z waszych pochawał :). Moje wahadełka nie są ładne ale nie raz dały mi zębatego króla :) . Czasmi myślę, że wahadełko jeszcze zrobi rewolucje w wędkarskim świecie. Tak jak to było kiedyś przed epoką silikonu . Oczywiście nie ujmując żadnemu z twórców.

#137 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 24 październik 2017 - 16:06

No właśnie u mnie w okolicy tylko Szczecin zostaje, gdzie mogę coś kupić z obrzynków blachy. Ale to tylko czasami. Wiec pozostaje mi szukać rurek miedzianych , no ale one są max 1,5 mm i to jak bede miał szczęście. Moje jeziorka są głębokie na 6 , 7 m wiec blacha 2mm najlepsza. A presa hmmm .... miejsca mało a i wahadłówki robie tylko dla siebie i znajomych wiec nie jest mi potrzebna . Mam flexa troszke hałasu i się wytnie . Krępowanie troszke hałasu robi ;)

#138 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 24 październik 2017 - 16:41

No właśnie u mnie w okolicy tylko Szczecin zostaje, gdzie mogę coś kupić z obrzynków blachy. Ale to tylko czasami. Wiec pozostaje mi szukać rurek miedzianych , no ale one są max 1,5 mm i to jak bede miał szczęście. Moje jeziorka są głębokie na 6 , 7 m wiec blacha 2mm najlepsza. A presa hmmm .... miejsca mało a i wahadłówki robie tylko dla siebie i znajomych wiec nie jest mi potrzebna . Mam flexa troszke hałasu i się wytnie . Krępowanie troszke hałasu robi ;)

Jak będę robił zakupy (a w tym roku na pewno będę jeszcze kupował blachę) Mogę Ci kupić i wysłać. Blacha 2mm jest dostępna na bieżąco. 
Szarpanie się z rurkami zajmuje czas no i ogranicza Ci grubość materiału. 
Gdzieś poszukam swoich pierwszych blaszek, jak wrzucę fotki to się przerazisz :o  


  • kooper82 lubi to

#139 OFFLINE   SpinRaf

SpinRaf

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 378 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 24 październik 2017 - 19:39

jak by co to tez mogę ci zakupić pasek 2 mm mosiądz lub miedz nawet ci potne na kształty bez hałasu pozdrawiam


  • kooper82 lubi to

#140 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 24 październik 2017 - 19:55

Jak będę robił zakupy (a w tym roku na pewno będę jeszcze kupował blachę) Mogę Ci kupić i wysłać. Blacha 2mm jest dostępna na bieżąco. 
Szarpanie się z rurkami zajmuje czas no i ogranicza Ci grubość materiału. 
Gdzieś poszukam swoich pierwszych blaszek, jak wrzucę fotki to się przerazisz :o

jak by co to tez mogę ci zakupić pasek 2 mm mosiądz lub miedz nawet ci potne na kształty bez hałasu pozdrawiam

Bardzo ale to bardzo ciekawe propozycje :) :) , ale nie chce nikomu zawracać gitarę. Jak będziecie coś zamawiali dajcie mi znać i napiszcie jak cena za kg( czy jak to tam placone jest ) a tak jeszcze sie zapytam ... czym wycinacie tak grubą 2mm blachę ? Jak się nie mylę to chyba tą piłą włosową ? Bo Chulo to ma widziałem na zdjęciach prasę :)