Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Hamulce rzutowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 28 październik 2015 - 21:31

Cześć

Coraz to nowsze systemu prezentują nam producenci Magforce V, Z, type R+, 3d czy svs 4x4, infinity po dc i wiele wiele innych. Coraz to łatwiejsza regulacja samego hamulca czy możliwość regulacji siły hamowania, łączenie 2 systemów ( odśrodkowy i magnetyczny ) a może to tak tylko na pokaz ? 

Jakie są wasze spostrzeżenia na ich temat, czy hamulce rzutowe przechodzą teraz prawdziwe rewolucje czy może raczej zabiegi kosmetyczne ? 

Ja np jestem zdumiony hamulcem daiwy 3d ( daiwa t3 )- możliwość regulacji i dopasowania ogromna - choć skala od 0-20 jest dla mnie lekka przesadą według mnie starczyło y do 10 - tak naprawdę nie widzę zbyt dużej różnicy pomiędzy poszczególnymi "klikami" dopiero co 2-3 ząbki coś się zmienia.



#2 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 28 październik 2015 - 21:54

Prawda jak zwykle leży gdzieś po środku. Multików ze wszystkimi systemami nie mam i nie miałem, ale mogę powiedzieć, że częściowo nowe rozwiązania są in plus a częściowo to rzeźba. 3d z t3 lub Z2020 jest bardzo ok i ogólnie unowocześniane magnetyki, co do bloczków tutaj rewolucji nie ma w technologii jedynie może obsługa łatwiejsza/nowocześniejsza, łączenie systemów jeśli należycie użytkowane uważam również in plus, ale bez nadmiernego przesadyzmu ;)

Elektroniczny hamulec w "nowoczesnym" exsence DC, jest głośniejszy i mniej dopracowany niż CC201DC, co rekompensuje jednak tryb nocny :D



#3 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 29 październik 2015 - 14:25

Fajne spostrzeżenia :)

O ile svs zyskał dodatkowe możliwości regulacji ( 36 możliwych ustawień ) o tyle w daiwie to juz jest 60 możliwości - czy to nam tak potrzebne ?

Co do łączonych systemów - jakos ten w stx nie pasował mi, dziwny, nie równy - wolałem bardzo prosty magnetyk z revo sx :)

#4 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 październik 2015 - 15:57

Odpowiem pytaniem: Michale a tak szczerze, to przy Twoich zapewne pięknie zgranych zestawach kij/multik...w jakim zakresie rozpiętości ustawień i jak często zmieniasz te ustawienia?


  • Meme lubi to

#5 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 29 październik 2015 - 17:25

Robert Malo kiedy - zazwyczaj mam odgórnie ustawione i heja - no chyba ze cos do głowy wleci aby po świrować Japończyków i jakiś skiping sie pobawić :)

Eg Heracles Forcegrandis + zillon - mam 5,4 na magnetyku
Eg temujin crossfire Steed + t3 - mam long distance i 6
Eg tactics tr - fr + alphas - mam 3 na magnetyku
Jeszcze bedzie jeden zestaw...
Eg kaleido Black racer + metanium - ale tu nie mam pojecia :)

Na prawdę regulacja jest +- 1 klik na magnetyku Malo kiedy więcej :)

Robert a w Twoich perełkach ?:-)
  • BOB lubi to

#6 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 październik 2015 - 18:52

Spodziewałem się takiej odpowiedzi. W praktyce, w dobrze zgranym zestawie dochodzimy do ustawień optymalnych i ... zapominamy o kombinowaniu. 

A co do moich "staruszków" ? Wspomnę tylko o modelach z lat 70-80, na lewa łapkę, którymi lubię połowić jak mnie najdzie. Te z hamulcem odśrodkowym na dwa bloczki, obsługuję właściwie tylko regulując docisk szpulki  np. ABU  AMBASSADEUR  5001 C. Natomiast co do modeli z tamtych lat z hamulcem magnetycznym, regulowanym zewnętrznie ( :P  :) )np.  DAIWA  PROCASTER  PMA 33 SLSHIMANO  BANTAM MAG 201 SE, SHIMANO  BANTAM SUPER SPEED MASTER 2001 Tutaj sztuką jest rzucić przynęta o wadze ok 10-15g z przykręconym magnetykiem na więcej niż 4 w skali 10. (ok. 20 pozycji ustawień). Magnesy sa wielkie jak kajzerki i ogromnej mocy więc ustawienie 1-2 jest optymalne przy docisku szpulki ustawionym na minimum eliminujące luzy poprzeczne. Trzeba jednak pamiętać do jakich kijów wtedy dopinano te multiki, na jakie przynęty łowiono (nie myślano o jakichś wymyślnych UL bo i po co?) Kiedy składam sobie taki zestaw z poczciwa Algą 3 - 4 to wszystko gra i buczy. Tak to wygląda np w dzisiaj odebranym z Holandii (dzięki Adamie :) ) Ambassedeur XLT2LH SYNCRO

sorki za słabe fotki na szybko z komórki

Załączone pliki


Użytkownik BOB1 edytował ten post 29 październik 2015 - 18:53

  • deejaybialy lubi to

#7 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 29 październik 2015 - 18:57

Musze kiedys zobaczyć Twoja szafę na zywo :D

#8 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 październik 2015 - 19:07

Zapraszam :)



#9 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 29 październik 2015 - 20:39

Jest tam jeszcze miejsce w tej witrynce?

Fakt - w dobranych zestawach mało co się zmienia ustawienia, jedynie z początku z górnych ustawień schodzi się na ile to możliwe niżej i stop po opanowaniu. Ale przy krótkich dokładnych rzutach czasami wraca się wyżej. Zdecydowanie 20/30 ustawień to za dużo/po co? 10 by wystarczyło, mamy jeszcze docisk szpuli:). Najwygodniejszy magnetyk.

Użytkownik PILOT edytował ten post 29 październik 2015 - 20:40


#10 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 październik 2015 - 20:49

Dorzucę jeszcze dość oryginalne rozwiązanie w Quantum Smoke. Rozbudowany do dziewięciu pinów hamulec odśrodkowy, regulowany z zewnątrz. W praktyce bardzo skuteczny i precyzyjny. Jak by ktoś nie zaglądał pod panel mógł by być przekonany , że to magnetyk.

Z reszta cały multik jest bardzo interesujący tak maechanicznie jak i stylistycznie. Miałem i polecam)

PS miejsce jeszcze jest ;)

Załączone pliki


Użytkownik BOB1 edytował ten post 29 październik 2015 - 20:50


#11 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 08 listopad 2015 - 01:44

mam Smoke i powiem  że w porównaniu multikami z Abu s i sx  zdecydowanie na plus