Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wisła- okolice Grudziądza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rafa

rafa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Rafał Mikołaj
  • Nazwisko:Krasucki

Napisano 15 lipiec 2010 - 10:34

Witam kolegów
Wybieram się na wyprawę wedkarską na Wisłę w okolice Grudziądza. Będę niezmiernie wdzięczny za informacje dotyczące ciekawych miejscówek, na jakie ryby warto się tam nastawiać itp. Jakie opłaty i komu, wybieram się na 3 dni.

Za wszelkie informacje z góry dziekuję.
Pozdrawiam

Rafa
www.naszelowiska.pl

#2 OFFLINE   JakubS

JakubS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 15 lipiec 2010 - 13:29

Opłaty musisz dokonać w RZGW Gdańsk. Odcinek Wisły, o który pytasz to obwód nr 4. http://www.rzgw.gda.pl/?mod=content&path=2,10,76&PHP SESSID=b6f5f33f6b27a45c1fc72c2e8204550c

Znam stosunkowo dobrze ten odcinek, zazwyczaj pływam nieco powyżej Grudziądza ( 800 - 850 km). Jak masz jakieś pytania wal na prive.

#3 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 16 lipiec 2010 - 00:26

Czy jest gdzieś na tym odcinku możliwość wypożyczenia czegokolwiek do pływania? Bardzo chętnie bym odwiedził ten odcinek.

#4 OFFLINE   JakubS

JakubS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 07:07

Jeśli choldzi o Wisłę, nie ma opcji. Trza przyjechac ze swoim sprzętem.

#5 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 lipiec 2010 - 09:01

Znam stosunkowo dobrze ten odcinek, zazwyczaj pływam nieco powyżej Grudziądza ( 800 - 850 km). Jak masz jakieś pytania wal na prive.

Mógłbyś jednak opisać swoje doświadczenia na forum? :unsure: Czy to raczej tajne? :unsure:
Jestem na tym odcinku raz, dwa razy w roku podczas wizyty u rodziny, konkretnie na wysokości wioski Szynych. Wiem, że w wodzie jest trochę szczupaka i w zasadzie tylko je udało mi się czasem złapać. Podobno jest sandacz, ale ja nigdy nie złapałem, ale też nie łowiłem w najlepszym na tą rybę okresie. Czy łowisz na tym odcinku bolenie i klenie?


#6 OFFLINE   JakubS

JakubS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 10:11

Generalnie uważam, że omawiany odcinek Wisły jest bardzo atrakcyjny. Świadczą o tym wyniki w zeszłorocznym GP Polski, które notabene były rozgrywane w Szynychu (jeden z sektorów). Na początku siepnia poniżej Grudziądza zostaną rozegrane Indywidualne MP i będzie mozna przekonac się, o tym jak rybny jest ten odcinek rzeki.

Rybę można spotkać każdą. Jest sporo szczupaka, sandacza i bolenia. Kleniojazie łowi się sporadycznie, ale moze dlatego, ze większość ludzi, których znam, łowi raczej na ciężko.
Jest też sporo okonia, ale na Wisełce rzadko trafiają się garby powyżej 30 cm.