Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Quantum a Daiwa , Shimano ,Abu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 10 listopad 2015 - 18:54

Chciałbym przeczytać kilka wypowiedzi które mogły by wyprowadzić mnie z błędu i wskazać dlaczego multiki Quantum są tak mało popularne .Szczególnie w klasie średniej . Jestem początkujacy( 3 sezon) ale zakupiony Smoke przy Sx czy Tatuli to inna liga  :P


Użytkownik jacekp29 edytował ten post 10 listopad 2015 - 18:56


#2 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 10 listopad 2015 - 19:17

Co znaczy inna liga? Mozesz doprecyzowac?

Użytkownik MRTNZ edytował ten post 10 listopad 2015 - 19:36


#3 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 10 listopad 2015 - 19:33

Pomijając wagę , praca z obciążeniem i bez , hamulec odśrodkowy  ACS super , wygląd ,ergonomiczność, właściwości rzutowe


Użytkownik jacekp29 edytował ten post 10 listopad 2015 - 19:36


#4 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1751 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 10 listopad 2015 - 19:54

Trochę racji masz. Te cenione za oceanem konstrukcje, ( do tego dodałbym Pfluegera) są w cenach zbliżonych do znanych i sprawdzonych marek jak Shimano, Daiwa, ABU. Sporo wędkarzy nie decyduje się na ich zakup, bazując na opiniach tych właśnie znanych marek. Wiem, iż jest, co prawda nieliczne grono użytkowników tychże amerykańskich konstrukcji, i wiem również, iż są z nich zadowoleni . Sam bym sobie chętnie kupił jakieś Triona czy Patriarcha, ale jakoś z budżetem nie mogę się dogadać. Wiecznie coś innego. Niemniej jednak zawsze chciałem mieć Smouka lub Exo albo Presidenta, Jak się trafi okazja, to coś z tego łyknę.


Użytkownik Novis edytował ten post 10 listopad 2015 - 19:55

  • ManieQ lubi to

#5 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 10 listopad 2015 - 20:14

Piotrek jak zawsze.....dyplomatycznie :)  i dobrze :)

Trochę racji w tym jest. Jak ktoś pyta o multik dla początkującego, to nikt nie proponuję Quantum-a, lecz już sprawdzone konstrukcje w u nas jak np.Abu,Shimano lub Daiwa :)

 

ps. Mało popularne są pewnie dla tego, gdyż mała rzesza wędkarzy jest zafascynowana multikami z za oceanu i mniejsza dostępność na rynku, tak mi się wydaję :rolleyes:


Użytkownik maniek1972 edytował ten post 10 listopad 2015 - 20:18


#6 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 listopad 2015 - 20:42

Na początku mojej przygody z castem, kupiłem od jednego z tutejszych forumowiczów  Pflueger Trion. Z wyglądu kluchowaty, trochę trącił myszką. Natomiast kultura pracy, wyważenie, bezszelestna  lekkość obrotów szpuli to wysoka jakość (Curadziak 51 po prostu przy nim szumiał). Odsprzedałem go (i teraz żałuje) innemu początkującymi. Miał wątpliwości (bo to jednak staruszek) ale po odbiorze i kilku dniach użytkowania dostałem podziękowania (cena chyba 250pln?)   Miałem również Smoke. Zafascynowałem się wyglądem (uważam, że to jeden z najładniejszych multików) oraz recenzjami. I nie zawiodłem się o czym wielokrotnie pisałem. A towaru nie kupujemy bo brak dobrej promocji i gwarancji dobrego serwisu 

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.jpg   38,56 KB   10 Ilość pobrań

Użytkownik BOB1 edytował ten post 10 listopad 2015 - 20:42


#7 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 10 listopad 2015 - 20:47

dostepnosc czesci do tuningu,mysle ze w wiekszosc wlasnie przez to czesc osob decyduje sie na wybor tych 3 marek



#8 OFFLINE   Arwanii

Arwanii

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGórny śląsk - Racibórz
  • Imię:Maciej

Napisano 10 listopad 2015 - 20:49

Moim zdaniem Abu, Shimano czy Daiwa w  naszym kraju są bardziej popularne dlatego że większość zanim zaczęła łowić multikami łowiła kołowrotkami o stałej szpuli i zazwyczaj są to kołowrotki tych 3 firm jeśli ktoś kupuje sprzęt do nowej metody to bierze sprzęt firmy z która ma już doświadczenie i później już się jej trzyma .Wpływ na mniejszą popularność jak już kolega @maniek1972 zauważył może być dostępność łatwiej dostać multik Abu Shimano czy daiwy niż multik Quantum.Dodatkowo kraj pochodzenia może mieć wpływ w końcu Shimano i Daiwa to firmy z kraju kwitnącej wiśni.


  • ManieQ lubi to

#9 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 listopad 2015 - 21:10

Miałem również Smoke. Zafascynowałem się wyglądem (uważam, że to jeden z najładniejszych multików) oraz recenzjami. I nie zawiodłem się o czym wielokrotnie pisałem.




Ten Smoke jest teraz u mnie.
Potwierdzam to co pisze Bob, cytując klasyka: "piękny ci on jest".
  • BOB lubi to

#10 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 10 listopad 2015 - 21:11

Każdy ma troche racji - ja dorzucę tez swoje 3 grosze - a co mi tam :) shimano daiwa abu - jak dla mnie one tworzyły historie, zawsze były gdzies z przodu, przed wszystkimi innymi firmami, często to właśnie na nich sie wzorowano.

Pamiętajmy tez ze w cenie smoke mieliśmy jak dobrze kojarzę curado - które bylo jeszcze wtedy masę in Japan ? Wiec kraj produkcji miał znaczenie ( choc ja do swojej tajlandzkiej t3 nie mam zastrzeżeń, zwija rzuca zamiata :) )

#11 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 10 listopad 2015 - 21:51

Za smoka  w sklepie zapłacilem w promocji 550 zł  i uwazam to za najlepiej wydane piniadze.Co do tuningu , na yutube sa filmy co do smoka , ja na razie razie nie widzę potrzeby. Rzucam wszystkim bez zmiany ustawienia hamulca 10-45 g i nie dotykam szpulki. No moze troszkę przesadziłem

powyżej 30 musze troszke pomuc ale jak puszcze wolno to bez brody poprostu troche luzno się robi a zdecydowa ie dalej niż z sx


Użytkownik jacekp29 edytował ten post 10 listopad 2015 - 21:58

  • BOB lubi to

#12 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 10 listopad 2015 - 22:26

Ja znowu mam najbardziej niedoceniony multik ze stajni Quantum .Model Cabo 21pts .Do cięższego jerkowania używam go częściej jak Plutona 200 SHL.Po prostu leży mi lepiej w łapie a właściwości rzutowe minimalnie gorsze od Plutona,z tego lata wszystko od 20 do ponad 100 gramów,druga sprawa to ma swój klimat, czyli spust :)

#13 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1751 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 10 listopad 2015 - 22:27

Gwarancja nigdy mnie nie obchodziła ( przy patykach już tak). Połowę multików, jakie przerzuciłem, gwarancji nie miała, druga połowa miała; za oceaniczną :lol: . Nigdy się nic nie stało. A Quantuma to i tak sobie kiedyś kupię. O Tomuś, widzę, że piszesz o Cabo. To faktycznie taka sobie wizualna hybryda. Coś między okrąglakiem a niskim profilem. Jak stare Bantamy. To również dobra konstrukcja do cięższego łowienia. Wychodzi na to, iż Quantumy nie są złe.Aczkolwiek nie kupiłbym sobie ani Tempo, ani Accurist. Natomiast są konstrukcje sygnowane przez czołowych wędkarzy amerykańskch, np. KVD, ale sceptycznie odnoszę się do tych immienniaków, tak samo, jak do multików sygnowanych przez np. (wybacz Bertus) Rozemeijer. Z drugiej strony amerykańce mają swój, jakże chłonny rynek, i fakt, iż ich konstrukcje nie są popularne np. u nas, nie jest dla nich jakimś tam problemem


Użytkownik Novis edytował ten post 10 listopad 2015 - 22:39


#14 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 listopad 2015 - 22:29

Ja znowu mam najbardziej niedoceniony multik ze stajni Quantum .Model Cabo 21pts .Do cięższego jerkowania używam go częściej jak Plutona 200 SHL.Po prostu leży mi lepiej w łapie a właściwości rzutowe minimalnie gorsze od Plutona,z tego lata wszystko od 20 do ponad 100 gramów,druga sprawa to ma swój klimat, czyli spust :)

Cabo miałem i ja. Dalej rzucał 30-60 g niż Curado 201E7.



#15 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 10 listopad 2015 - 22:35

Dodam że po smarowaniu u Endriu szpula kręci się jak oszalała a rzuty po horyzont.Maniek1972 widział i miał w łapkach ten multik,nawet jeden na wszelki wypadek zabukował ( mam dwa :) )

Cabo miałem i ja. Dalej rzucał 30-60 g niż Curado 201E7.


  • ManieQ lubi to

#16 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1751 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 10 listopad 2015 - 22:50

Trudno, żeby nie. Jest do takich przynęt stworzony i ma po prostu większą szpulkę. Ile razy nad wodą widziałem przewagę wiekszej szpulki nad mniejszą, jeśli chodzi o cięższe wabiki. Oczywiście chodzi mi o odległość rzutów. To czyste prawa fizyki, Andrzeju.


  • minecjusz lubi to

#17 OFFLINE   justalittleman

justalittleman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWojnowice Wlkp.
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kaczmarek

Napisano 11 listopad 2015 - 18:32

Wszystko się zgadza BOB, a "staruszek" służy dzielnie i śmiga aż miło  ;)
Bardzo się cieszę, że zaczynam właśnie od Triona, bo chyba nic lepszego w tej cenie bym nie trafił. No i dzięki niemu zaraziłem się castingiem bezpowrotnie  :wub:

 

PS  Może i na początku był dla mnie brzydkim kaczątkiem, ale z czasem stał się pięknym łabędziem  :P​ 


  • BOB lubi to