Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Życiowy kropek - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 maj 2006 - 22:36

Cześć,
Zapraszam na zapowiadany artykuł Życiowy kropek, czyli opowieść o życiówce Rognisa. Życzę przyjemności oraz zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 03 maj 2006 - 23:36

No super :mellow:
I jeszcze ta prezentacja :o
Gratuluje ;)

Rafał B)

#3 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 04 maj 2006 - 06:04

Gratuluje Rognis :D ciekawa wyprawa uwienczona pieknym pstragiem , rozumiem co czujesz . Tym bardziej ze warunki wodne o wiele skromniejsze niz te z zdiec Andrzeja czy Tomka . Opis krotki i konkretny , bardzo dobrze sie czyta , nadawal by sie do gazety .

#4 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 04 maj 2006 - 06:31

Gratuluję pobicia życiówki. Za pierwszym czterdziestakiem chodziłem osobiście kilka lat. Jak już go złowiłem to miał 51 cm :D.
Znam jednak ludzi, którzy w pierwszym roku pstrągowania złowili siedemdziesiątkę. Szczerze mówiąc taki rekord będzie im bardzo trudno pobić.
Pozdrawiam

#5 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9512 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 maj 2006 - 06:34

Gratuluję. Piękna ryba. Interesująca prezentacja.
Swoją drogą, fajne macie rzeki.
Nasze Kwisa, czy Bóbr jakby trudniejsze, bardziej zakrzaczone, chociaż brzegi chyba mają chyba twardsze :mellow:

Załączone pliki

  • Załączony plik  majowy.jpg   146,02 KB   571 Ilość pobrań


#6 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 maj 2006 - 09:48

@Rognis
bardzo fajny tekst, zwrocilem uwage na to jak wspolpracowaliscie z @Gromitem taktycznie we dwóch żeby nie płoszyć sobie nawzajem ryb. Mysle ze to jest ciekawa uwaga praktyczna.
Jeszcze raz wyrazy uznania, przede wszystkim za lata samozaparcia i konsekwencji, które pozwoliły Ci wychodzić taką rybę na mazowieckich wodach - dlatego ten wynik jest tym cenniejszy, iz nie jest dzielem przypadku.

Pozdrawiam


#7 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 04 maj 2006 - 10:24

a co to za rzeczka? ;)

#8 OFFLINE   GrynszpaN

GrynszpaN

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 maj 2006 - 13:01

Tak to bywa procentuje znajomość rzeki, właściwa przynęta, łut szczęścia i wiedza co zrobić jak już weźmie.
Sebek szczerze gratuluję.

Tak na marginesie skojarzyło mi się to z pewną moją sytuacją sprzed kilkunastu lat. Podobny siurek, zbliżona sytuacja, identyczny problem z wyjęciem ryby. Wlazłem do wody i okazało się, że dno ucieka mi spod nóg chociaż głęboko nie było. Kolega był akurat też zbyt daleko. Wylazłem o własnych siłach tylko dlatego, że miałem osękę. Wbiłem hak w brzeg i jakoś się wykaraskałem. Ryba na jej szczęście wypięła się z kotwicy. Od tamtej pory raczej nie rozstaję z tym sprzętem jeżeli jestem na takim łowisku chociaż służy mi wyłącznie jako czekan taternikowi.



#9 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 04 maj 2006 - 15:02

Ładna rybka, ciekawe zdjęcia, przyjemnie się czyta tekst. Cieszę się razem z łowcą i szczerze gratuluję (sam jestem na etapie prób przeskoczenia czterdziestki). Jedynie ta prezentacja (palce pod skrzelami pstraga) - zarezerwowana raczej dla martwej zdobyczy...
pozdrawiam

#10 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 06 maj 2006 - 14:40

Jak na tak długie oczekiwanie to jestem troszkę zawiedziony :( :mellow:

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 maj 2006 - 20:23

Jak na tak długie oczekiwanie to jestem troszkę zawiedziony :( :mellow:



Rocky, jak sobie rozmawiam z kolegami znad Odry, którzy mówią, że w tym sezonie od 1 maja złowili już kilkanaście, kilkadziesiąt boleni, a niektóre z nich miały blisko 80 cm to zastanawiam się wogóle gdzie my mieszkamy. Presja w okolicach W-wy jest straszna. Wielu świetnych wędkarzy, którzy latami łowią w Wiśle za sukces uważa 75 cm, a dla kolegów znad Odry to niewysoko podniesiona poprzeczka. Dzisiaj byłem nad Wisłą tylko popatrzeć co się zmieniło od zeszłego roku na boleniowej miejscówce. Wędkarzy po drodze było kilkunastu. Tak samo z pstrągami. U nas nie rzek, w których pływają takie po 70 cm :D

Pozdrawiam
Remek

#12 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 maj 2006 - 06:23

Rognis fajny opis, ladne zdjecia, gratuluję.
Remek, masz rację, wiślacy mają trudne zadanie, jeszcze są ladne ryby w Wisle, ale zlowienie ich wymaga wielu umiejetnosci, duzo wolnego czasu i sporo szczęścia. Ciekawe jak poradziliby sobie wedkarze znad Odry nad Wislą?

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 maj 2006 - 08:59

Ciekawe jak poradziliby sobie wedkarze znad Odry nad Wislą?


Pewnie poradziłby sobie - może miałby mniej brań, łowiłby mniejsze ryby ale poradziłby sobie - jestem tego pewien. Możecie o tym powiedzieć o wiele więcej bo przecież uganiacie się już kilkanaście sezonów po Wiśle. Osobiście obserwuję wpływ tak wielkiej aglomeracji na pogłowie wszelkich ryb. Jest bardzo trudno więc my cieszymy się inaczej :mellow:

Pozdrawiam
Remek

#14 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 07 maj 2006 - 19:28

@rognis gratuluje, ehhh nie ma to jak potoki na spinning. W ten likend musialem pauzowac, ale w najblizsza sobote zaatakuje jakas pobliska wode koniecznie ze spinningiem!

#15 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 08 maj 2006 - 08:16

@ remek
Oczywiście mój komentarz był wesoły,optymistyczny,z pewnymi akcentami humorystycznymi :lol:
Uważam, że czterdziestak z małej rzeczki bardziej nobilituje wędkarza niż 50-tak z łowiska w którym pływają kabany :mellow: Podejście i skuszenie do brania takiej rybki w małym ciurku wymaga najwyższego kunsztu.
Rognis- naprawdę szczere wyrazy uznania,no i udanego polowania na kolejną życiówkę B)

#16 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2006 - 09:40

@ remek
mój komentarz był wesoły,optymistyczny,z pewnymi akcentami humorystycznymi :lol:


dobrze, unikniesz przesunięcia do sekcji gimnastycznej w celu nabrania (jeszcze) większego optymizmu :lol: :lol: :lol: B)

Pozdrawiam

#17 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 maj 2006 - 10:19

@ remek
Oczywiście mój komentarz był wesoły,optymistyczny,z pewnymi akcentami humorystycznymi :lol:


Nie ma sprawy :mellow: Rozumiem, ... ale ze mnie sztywniak :lol:

Pozdrawiam
Remek


#18 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 08 maj 2006 - 19:24

:lol: :lol: :lol:
sekcja gimnastyczna to by mi się przydała, bo jeden mięsień uzyskał znaczącą przewagę nad innymi :mellow:

#19 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2006 - 19:57

Dziękuję wszystkim za miłe słowa.
Cieszę się, że podoba się wam relacja i zdjęcia. :mellow:
Mogę tylko dodać, że siurek odwiedziłem jeszcze 3 razy i mam namierzone prawdopodobnie dwie jeszcze większe ryby. Jeżeli uda mi się skusić którąś z nich do brania, to na pewno o tym doniosę. :D



#20 OFFLINE   Xavi

Xavi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Lis

Napisano 08 maj 2006 - 19:59

Chciałbym dodać, że ten siurek jakby sie dobrze rozpędzić to można przeskoczyć, a więc tym wieksze uznanie za podejście i złowienie takiego 40-staka :D gratuluje