Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Europejska wyprawa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 01 sierpień 2010 - 09:25

Od paru lat w każdy weekend majowy jeżdżę z kolegami na tygodniowe łowienie. Dotychczas była to Szwecja. Łączyliśmy Alsteran raz z Gotlandią, innym razem z Olandią i jeziorami.

Mamy jednak dosyć niepełnosprawnych pstrągów. Zaczęliśmy myśleć o Irlandii. No i tu sprawa zasadnicza: warto, czy jednak lepiej zostać przy Szwecji? Sęk w tym, że z naszej czwórki jeden nie łowi na muchę, a jeden dopiero raczkuje, czyli zostaje spinning.

Wolimy kropki łowić w rzece. Dopuszczamy też czasoumilacz szczupakowy (np. jeden czy dwa dni z łodzi). Zasadniczym jednak celem miałyby być kropki w rzece. Oczywiście kropki z pełnymi ogonami, walczące jak należy. Wbrew pozorom trudno w sieci znaleźć wiarygodne informacje na temat rzek, zwłaszcza pod kątem spiningu.

Do weekendu majowego jeszcze sporo czasu, ale tego typu wyprawy dobrze szykować ze sporym wyprzedzeniem. Rzućcie proszę jakieś pomysły - gdzie w Europę na tydzień na kropki, łowione spiningiem w rzece?

Pzdr,
Fatso

#2 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 01 sierpień 2010 - 14:23

Podobno (nie łowiłem) sporo kropków jest w Chorwacji, no i pięknie tam jest.

#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 sierpień 2010 - 11:21

Witaj moze rzuc tematem na www.fishmaniak.pl pewnie znajdziesz sporo osob lapiacych pstragi na spinning w irlandii.
Mi samemu idzie raczej kiepsko (bo w wiekszosci dobrych rzecznych lowisk gdzie chcialem lapac jest obostrzenie by uzywac pojedynczego haczyka bez zadzioru) Jest sporo jezior pstragowych, ale z tego co widze to miejscowi preferuja muche/troling tasmanskim diablem na pstraga. Ja raczej celuje szczupak/okon, ale poza malymi rzeczkami (gdzie sporo pstragow bardzo krotkich i takich 30cm+ zlapalem doslownie kilkanascie)
mialem raczej malo szczescia (probowalem na ennellu, sheleen i kilku innych bankowych jeziorach), ale jak mowie moze pogadaj z wedkarzami celujacymi tutaj w pstragach (wiem, ze na corribie regularnie lapia olbrzymie feroxy, ale to za daleko odemnie)
Ps nie liczac typowo pstragowych strumyczkow nigdy nei zlapalem pstraga jako przylow na wiekszej rzece/kanale ale jak pisze jakos specjalnie za nimi nie chodzilem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych