Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie ulubioną rybą Jana Gutjahr'a - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 maj 2006 - 08:36

Witam,
Dzisiaj zpraszam do lektury kolejnego wywiadu, który tym razem przeprowadziliśmy z Janem Gutjahr'em. Jan jest znanym niemieckim wędkarzem, który z wielkim powodzeniem publikuje artykuły w ‘Der Raubfisch‘ - najbardziej znanym periodyku w Niemczech o połowie ryb drapieżnych. Ulubioną rybą Jana jest boleń, chociaż chętnie poławia też sandacze, szczupaki oraz sumy - zwłaszcza na Ebro. Zapraszam serdecznie do dyskusji.

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 maj 2006 - 09:07

Miło mi, że mogę jako pierwszy się wypowiedzieć.

Gratulacje, pitt, za bardzo ciekawy wywiad - podobają mi się zarówno zadane przez Ciebie pytania, jak również nastawienie Jana do wędkarstwa i łowionych ryb. Przebija również z jego wypowiedzi, że jest osobą świetnie zorganizowaną i uporządkowaną, jeśli chodzi o wędkarstwo - jak to się mówi, nieprzypadkową :D .

Jedyne, na co może MOIM ZDANIEM :D zwróciłbym uwagę w przyszłości, to już po przeprowadzeniu wywiadu, zredagowanie tekstu, pod kątem ewentualnych powtórzeń. Np. jeśli Jan wspomina na początku wywiadu, że stosuje C&R, to nie ma sensu go później o to jeszcze pytać (a jeśli już nawet padło takie pytanie, bo wcześniej zostało przygotowane, to można to skorygować w tekście - unikniemy dzięki temu mówienia kilka razy o tym samym). Ale jak zaznaczyłem, jest to moja osobista refleksja.

Ogólnie wywiad mi się bardzo podoba - Jan w swoich wypowiedziach przypomina mi takich tuzów polskiego wędkarstwa rzecznego, jak Maciek Jagiełło czy Marek Szymański.

#3 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 09 maj 2006 - 10:27

Zabrałbym ze sobą moją Skyblade Adrenalin o 2.75 cm długości i cw. 5-100 gram
bardzo duza różnica w cw. poważnie można taką wędkę skonstruować i z powodzeniem łowić?
a wywiadów poprosze więcej, bo są bardzo :D

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 maj 2006 - 10:45

MGOR, obecnie posiadam wędkę o cw. 5/8-4oz. Myślałem, że to jakiś kawał ale nie - działa :D.

Pozdrawiam
Remek

#5 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 maj 2006 - 11:44

Apropo Skyblade.

Poza oryginalna nazwa i bardzo oryginalnym ciezarem wyrzutowym trzeba wziac pod uwage pare konkretnych danych:

1. Wedka przeznaczona jest do polowu na gumy. Wiec zaklada sie uzycie przynet o relatywnie niewielkim oporze podczas prowadzenia przynety.

2. Deklarowana linka jaka powinna byc zastosowana przy tej wedce to przedzial 10-20 lbs. Odpowiada to jakby Medium, z poprawka na Magnum Medium.

3. Wedka jest raczej z tych moderate niz fast. To chyba oczywiste, inaczej byc nie moze.

4. Cena blanku to 450 €.

Pozdrawiam

Guzu

p.s. swoja droga na mnie wieksze wrazenie niz Skyblade zrobila lista ulubionych lowisk Jana...

#6 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 09 maj 2006 - 16:27

p.s. swoja droga na mnie wieksze wrazenie niz Skyblade zrobila lista ulubionych lowisk Jana...

Moze po przeczytaniu tekstu i po przeanalizowaniu tego, co ci powiedzielismy, wyciagniesz jakies wnioski... :lol:


#7 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 maj 2006 - 16:31

Chodzilo, ze Mosela jest przed Ebro i Renem. To chyba wynik sentymentu autora. Ale trudno dociec co autor mial na mysli ;)

...glupszy od jeza :unsure:

Jez zmadrzeje pod koniec miesiaca :D


Guzu

#8 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 09 maj 2006 - 18:06

Skoro Zuzanna najbardziej lubi bolenie ;) , to logiczne jest ze rzeka boleniowa jest na pierwszym miejscu...
Trzymam zatem kciuki. :mellow: Tyle ze powinienem byl Ci Exage STC zostawic...

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2006 - 22:12

@Pitt
bardzo fajny wywiad :D pytania ciekawe, dobrze się czyta , mam nadzieję że to nie koniec wywiadów!

pozdrawiam

#10 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 14 maj 2006 - 08:37

Za mała zawartość bolenia w boleniu Szkoda, że nie podążyłeś tematu łowienia boleni w Renie. To bardzo dziwna rzeka. Oznaki życia widać tam tylko przy ujściach kanałów do Renu. Teoretycznie w Renie powinny być wielkie bolenie chociaż tabele rekordów tego nie potwierdzają. Ale są one mało miarodajne, bo tam moda na rapy dobiero się zaczyna. Pocieszające jest też to, ze są w Niemczech wędkarze którzy nie przyjmują ślepo najgłupszych przepisów. Coraz większa ilość wędkarzy z Niemiec domaga się głośno wolnego wyboru w sprawie losu złowionej ryby. Dobry tekst. Wywiadów z zagranicznymi wędkarzami jak najwięcej proszę :D

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 maj 2006 - 21:25

Dobry tekst. Wywiadów z zagranicznymi wędkarzami jak najwięcej proszę :D


Robert, pracujemy nad innymi. Już niedługo, po naszym powrocie, coś około końca czerwca prawdziwy rarytas - będzie o rzece i o boleniach ... i nie tylko :mellow:

Pozdrawiam
Remek