Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Linka pływająca WF w #6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 08 grudzień 2015 - 21:31

Koledzy mam prośbę o radę. Potrzebuję linki pływającej do wędziska w #6 z przeznaczeniem głównie do suchej muszki. Proszę o podpowiedzi co wybrać.
Robert.

#2 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2320 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 08 grudzień 2015 - 22:43

ja już od paru sezonów lowię tym:

 

 

http://www.scierra.c...t-v2-fly-lines/

 

trochę nietypowo, bo linka ma relatywnie krótką głowice, ale za to jest niemiłosiernie łatwa w rzucaniu a prezentacja jest bardziej niż dobra.

nie jest niestety za dobra do rolek, ale coś za cos.

używam dokładnie #6



#3 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 08 grudzień 2015 - 23:13

Robert ,jeśli linka potrzebna do" ostatniego" zakupu to polecam ze zdjęcia.Tylko nie wiem czy jeszcze jest do kupienia.

Używam do #5.

Marian.

Załączone pliki



#4 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 08 grudzień 2015 - 23:15

Lepsze zdjęcie sznura.

Marian.

Załączone pliki



#5 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 08 grudzień 2015 - 23:36

Dzięki serdeczne Panowie - bardzo ciekawe podpowiedzi, bo żadnej z tych linek nie znałem. Potrzebna mi jest do wędki o szybkiej akcji i po pierwszych testach rzutowych wydaje się, że krótka głowica jak w lince Scierra bardzo wiele może ułatwić. Ofertę Ego też przejrzałem - fajne i w dobrej cenie. Tej Airflo póki co nie mogę nigdzie znaleźć. Bardzo mi pomogliście, ale proszę o jeszcze. Temat musi być dokładnie przemyślany, bo wędka nie jest super idealna do "suchara", jak na moje dotychczasowe doświadczenia wynikające z przyzwyczajenia do #4. Oczywiście Marian chodzi o linkę do nowego Orvisa Heliosa 2 #6 9' tip flex - czyli wędkę, która zasadniczo ma być przeznaczona do streamera, a do suchej w przypadku "majówki" lub innych okoliczności pozwalających spodziewać się większych ryb.

#6 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 08 grudzień 2015 - 23:51

Znalazłem też tę Airflo Super Dri w Salarze za 199 zł. Piszą, że głowica też skrócona, bo linka dedykowana jest do szybszych wędek, a więc także to coś o co mi chodzi. Jutro się dowiem czy rzeczywiście jest czy tylko tak sobie wisi na stronie. Myślałem, że Scierra będzie we Flyhouse, bo kojarzyłem, że bywałych sznur tej firmy, ale teraz "0", podobnie w Salarze. Czy Ego nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej, bo na ich stronie nic na to nie wskazuje ?

#7 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 08 grudzień 2015 - 23:52

Do mojego Heliosa próbowałem różne linki (sucha).Airflo "mend" wydaje mi się najlepiej ładuje "tip flex".Nie polecam linek typu RW TT.Jedyny minus tej linki(mend) jest to ,że w trakcie czyszczenia na szmatce zostaję kolor sznura. Powinien być dobry sznur typu GPX, tzn.krótki front taper.

Marian.



#8 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 08 grudzień 2015 - 23:57

Znalazłem też tę Airflo Super Dri w Salarze za 199 zł. Piszą, że głowica też skrócona, bo linka dedykowana jest do szybszych wędek, a więc także to coś o co mi chodzi. Jutro się dowiem czy rzeczywiście jest czy tylko tak sobie wisi na stronie. Myślałem, że Scierra będzie we Flyhouse, bo kojarzyłem, że bywałych sznur tej firmy, ale teraz "0", podobnie w Salarze. Czy Ego nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej, bo na ich stronie nic na to nie wskazuje ?

Sznury Airflo są w "Tychach". Może będzie dobra seria Xceed-ma krótki początkowy stożek.

Marian.



#9 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 09 grudzień 2015 - 00:03

Jasne. Dzięki Marian. Po testach rzutowych na Rybomanii też widziałem, że tradycyjna, długa głowica nie ułatwia "roboty" tip flexem. Serdeczności. Robert.

#10 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 09 grudzień 2015 - 00:08

Znalazłem też tę linkę Scierra - "pokazują się" na stronie Corona - Fishing.

#11 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 09 grudzień 2015 - 00:12

Robert to twoich preferencji z oferty Ego najlepiej nadała by się linka z przeciążana troszkę głowic fajnie właśnie pracuje z szybkimi kijami. Ja używam do CTS-a. Poza tym miękka aksamitna powłoka praktycznie zerowa pamięć rzuca się daleko i naprawdę obsługuje bezproblemowo większe muchy. Przy tym jak na linkę z głowicą rewelacyjna prezentacja muchy.

Daniel - ale jakby co to gdzie to kupić, bo strona Ego nie pokazuje zakładek "kup" czy "zamów" , a w Salarze "wisi" jedna linka Ego ?

#12 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 09 grudzień 2015 - 00:25

Dzięki Daniel.

#13 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 09 grudzień 2015 - 20:34

R...a na  SA SHARKWAVE  ULTIMATE TROUT  WF6F zerkałeś?

Załączone pliki

  • Załączony plik  SA.jpg   24,16 KB   6 Ilość pobrań
  • Załączony plik  sa1.jpg   21,14 KB   6 Ilość pobrań


#14 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 09 grudzień 2015 - 21:30

Robert mam taką linkę (mend) jak chcesz mogę ci dać wypróbować,  jestem z Chełma


Użytkownik deejaybialy edytował ten post 09 grudzień 2015 - 21:31


#15 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 09 grudzień 2015 - 22:36

R...a na  SA SHARKWAVE  ULTIMATE TROUT  WF6F zerkałeś?

Dotychczas nie brałem jej pod uwagę, ale po Twoim poście zacząłem szukać w sklepach w Pl....., póki co bezskutecznie. Wykres parametrów ciekawy. Obawiam się jednego - by linka o skróconej głowicy o skoncentrowanym ciężarze, pozwalała na w miarę delikatne położenie na wodzie. Dzięki za podpowiedź.

Robert mam taką linkę (mend) jak chcesz mogę ci dać wypróbować,  jestem z Chełma

Adam, ale którą masz ? Wybacz może głupie pytanie, ale moja wiedza o linkach praktycznie kończy się na #4, a tam opcji stosunkowo niewiele. Bardzo chętnie potestuję u siebie w ogrodzie jakąś fajną "szóstkę". Nie chcę palnąć głupoty przy wyborze i się męczyć, choć z drugiej strony kolega, który widział jak sobie radzę rzutowo z "sucharkiem" twierdzi, że spokojnie opanuję także linkę z dłuższą głowicą, pozwalającą na bardzo delikatną prezentację. Miłe to, ale jednak na Rybomanii wyraźnie dostrzegłem, że rzucanie szybkim kijem w # 6 stwarza dużo wyższe wymagania niż obsługa wolniejszej "czwórki".

#16 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 09 grudzień 2015 - 22:37

Adam jeśli możesz wrzuć link konkretnie z tą Twoją.

#17 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 09 grudzień 2015 - 22:49

Adam jeśli możesz wrzuć link konkretnie z tą Twoją.

 

Mam taka, nie mogę niestety znaleźć pudełka jutro poszukam ale to na 99% ta. O klasę cięższa ale można spróbować, wędka nie powinna ucierpieć...Ew. wezmę swoja #7 to przynajmniej zobaczysz czy ci pasuje taka linka.

 

http://www.lelandfly...-Hot-Coral.html


Użytkownik deejaybialy edytował ten post 09 grudzień 2015 - 22:52


#18 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 09 grudzień 2015 - 22:57

Dotychczas nie brałem jej pod uwagę, ale po Twoim poście zacząłem szukać w sklepach w Pl....., póki co bezskutecznie. Wykres parametrów ciekawy. Obawiam się jednego - by linka o skróconej głowicy o skoncentrowanym ciężarze, pozwalała na w miarę delikatne położenie na wodzie. Dzięki za podpowiedź.

 

Na ebayu jest , troche droga ok. $100 , ale dla mnie the best..najlepsza jaka kiedykolwiek uzywałem, zupelnie sie wyleczyłem z innych rowniez topowych..

ma ciekawą fakture w ząbki ..( nie przykleja sie do wody) ale lata cudnie. Jeno kazdy ma swoje preferencje wiec to tylko moja subiektywna sugestia..



#19 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 09 grudzień 2015 - 23:21

Mam taka, nie mogę niestety znaleźć pudełka jutro poszukam ale to na 99% ta. O klasę cięższa ale można spróbować, wędka nie powinna ucierpieć...Ew. wezmę swoja #7 to przynajmniej zobaczysz czy ci pasuje taka linka.
 
http://www.lelandfly...-Hot-Coral.html

Adam - test na przeciążonej lince będzie nieco nieadekwatny, bo wiadomo, że poleci lepiej. Docelowo raczej nie będę tak łowił. Natomiast Twoją "siódemką" chętnie bym machnął. Dawaj znać gdy pojawisz się w okolicy Lublina, a ja się odezwę na p/w gdybym zawędrował w okolice Chełma. Na razie mało prawdopodobne, bo robota mnie przygniata. Bardzo, bardzo wielkie dzięki za pomoc i dalszą jej gotowość. Robert.

#20 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 09 grudzień 2015 - 23:28

Spoko, dlatego napisałem o możliwości porzucania moim zestawem #7. pozdr




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych