Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pliszka i Ilanka wyłączone z wędkowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 30 grudzień 2015 - 19:27

Witam

 

Nie jestem pewien czy w dobrym dziale piszę w razie pomyłki proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

 

Dzisiaj opłaciłem kartę i oczywiście dostałem nowy rejestr na 2016r. Znalazłem zapis w dziale "Nie wolno wędkować w następujących obrębach ochronnych i okresach:"

I tu mnie zaciekawił wpis o Ilance i Pliszce. Planuję w tym roku pierwszy raz się wybrać na te rzeczki do znajomego z tamtych rejonów (niestety nie wędkarz).

A tu okazuje się że na obydwu ciurkach są odcinki z całorocznym zakazem połowu.

Cytując rejestr

 

Ilanka - od południowych granic Rezerwatu "Dolina Ilanki"na tej rzece znajdującej 750m powyżej mostu na drodze gruntowej Torzym - Kownaty do ujscia lewostronnego dopływu w granicach działki nr 26 obręb Pniów

 

Pliszka - od mostu na drodze gruntowej Drzewce Kolonia - Kłodnica koło ruin dawnego młyna Zamęt do mostu na drodze gruntowej w Kosobudkach.

 

Siedzę już z dobrą godzinę i dalej nie wiem co to za odcinki są. Czy ktoś będzie tak miły i rozszyfruje mi te informacje i pokarze na mapce te odcinki żebym tam prze przypadek nie zaczą kłusować :)



#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 grudzień 2015 - 19:35

Jeżeli pisze w informatorze, że nie wolno to nie wolno. Mogli zrobić na tych odcinkach rzeki matecznik ryb, dlatego może być wyłączony z wędkowania  i masz pozamiatane.


  • Józef Lesniak lubi to

#3 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 30 grudzień 2015 - 19:59

Jeżeli pisze w informatorze, że nie wolno to nie wolno. Mogli zrobić na tych odcinkach rzeki matecznik ryb, dlatego może być wyłączony z wędkowania  i masz pozamiatane.

I tak jest. Znam te rzeczki. Dodatkowo powiem że na całym odcinku rzeki Ilanka obowiązuje zasada NO KILL wprowadzona na podstawie uchwały naszego kola i zaakceptowana przez ZO PZW Gorzów Wlkp. Są w sezonie częste kontrole Straży Rybackiej jak i uprawnionych osób z naszego koła. Tak że proszę respektować i wszystko co złowione to proszę oddać wodzie.

 

Pozdrawiam



#4 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 30 grudzień 2015 - 20:03

Te wyłączone z wędkowania odcinki to prawdopodobnie tarliska i odcinki gdzie rośnie narybek kropkowy.
Do tego miejsca nie wolno łowić na Pliszce https://www.google.p...a7:0x700eafafe7.
Do tego miejsca nie wolno łowić na Ilance https://www.google.p...3295868d3b948d6.
Może dobrze że to wyłączone z łowienia. Po co męczyć kilkunastocentymetrowe niedorostki, niżej choć trochę lepiej to i tak niełatwo o wymiarową rybę. Lepiej udać się dużo niżej (kilka-kilkanaście kilometrów) z wędką w ręku. Jak nie będzie brań, to przynajmniej miło można spędzić czas w przyjemnym otoczeniu.
  • Karol Krause, Józef Lesniak i AdasCzeski lubią to

#5 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 30 grudzień 2015 - 20:32

Do tego miejsca nie wolno łowić na Pliszce https://www.google.p...a7:0x700eafafe7.
Do tego miejsca nie wolno łowić na Ilance https://www.google.p...3295868d3b948d6.
 

Czyli od tych miejsc co zaznaczyłeś nie mogę iść w górę rzeki tylko w stronę ujścia do odry?

 

Panowie nie neguję tego zakazu i jak najbardziej będę akceptował i zasadę no kill Ilanki i odcinki wyłączone jestem jak najbardziej za tym bo jak chce połowić ryby to jadę własnie na takie odcinki a jak chcę zjeść rybę to kupuję sobie śledzia na raz :).

Dzięki kolego za info NO KILL nic nie było o tym nigdzie pisane i nie wiedziałem.

Kolego Jozi jeżeli moje zapytanie odebrałeś jako chęć łowienia na tych odcinkach to przykro mi ale nie o to mi chodziło poprostu nie znam rzek będę u znajomego kilka dni i planowałem jeden dzień poświęcić na te rzeki ale chciałem mieć pewność gdzie mogę. 


  • Gobio Gobio i bartsiedlce lubią to

#6 OFFLINE   jaccoo1

jaccoo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 02 styczeń 2016 - 19:09

Witam,

gdzie można znaleźć informacje dotyczące zasady No Kill na rzece Ilance i Pliszki.

W informatorze na 2016 tego nie ma i na stronie PZW też? 



#7 OFFLINE   Andrzej Leśniak

Andrzej Leśniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 02 marzec 2016 - 13:55

Lepiej późno niż wcale :)  

 

http://www.pzw.org.p...na_rzece_ilanka


  • remek i AdasCzeski lubią to

#8 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 04 marzec 2016 - 07:21

Lepiej późno niż wcale :)

http://www.pzw.org.p...na_rzece_ilanka


PZW to sobie delikatnie mówiąc żarty robi. Takie cos uchwala się przed sezonem i w pozwolenie wpisuje, a nie wywiesza na stronie z informacją, że nie wolno łowić do "tzw. ceglaka". Rozumiem, że na "tzw. ceglaku" jest napisane, że to ceglak? Banda baranów...

Użytkownik dzepetto edytował ten post 04 marzec 2016 - 07:22


#9 OFFLINE   Andrzej Leśniak

Andrzej Leśniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 04 marzec 2016 - 09:48

PZW to sobie delikatnie mówiąc żarty robi. Takie cos uchwala się przed sezonem i w pozwolenie wpisuje, a nie wywiesza na stronie z informacją, że nie wolno łowić do "tzw. ceglaka". Rozumiem, że na "tzw. ceglaku" jest napisane, że to ceglak? Banda baranów...

Ach ta Polska mentalność. 



#10 OFFLINE   Żet

Żet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 09:55

Od dawna nie można łowić na odcinku drzewce kolonia - kosobudki , jest to matecznik , poza tym odcinek trasznie jałowy i płytki nic straconego :]



#11 OFFLINE   Andrzej Leśniak

Andrzej Leśniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 04 marzec 2016 - 10:13

Od dawna nie można łowić na odcinku drzewce kolonia - kosobudki , jest to matecznik , poza tym odcinek trasznie jałowy i płytki nic straconego :]

Piszesz o Pliszce, a mowa o Ilance. 



#12 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 04 marzec 2016 - 10:56

Ach ta Polska mentalność.


A Ty masz niemiecką, węgierską, czy jaką :)? Przecież obydwaj wiemy, że od pierwszego stycznia do uchwalenia tej uchwały wiele pstrągów z tego odcinka znalazło nowy "dom". Jak się chce chronić to z głową, przecież to nie jest takie trudne. Poza tym po coś zmieniono prawo i do pozwolenia na wędkowanie wpisano zasady, na których można łowić, łowiska, okresy i wymiary ochronne, itp. Wytłumacz komuś nad wodą w dniu, w którym opublikowano uchwałę, że to co ma wpisane w pozwoleniu to bzdura i należy mu się mandat... No i trzecia sprawa. Ja łowię na Ilance baaardzo rzadko, nie jestem z okręgu gorzowskiego. Dla mnie określenie "ceglak", bez poddania gdzie się znajduje, jest zupełną abstrakcją.
Coś złego napisałem? Coś nielogicznego? Mentalnością się będziemy przerzucać? Traktujmy się poważnie. Skoro ten zaszczytny związek ma tylu członków i taaakie tradycje, to niech się zachowują działacze jak należy. A najlepiej niech wyprowadzą sztandar, spuszczą głowy i odejdą w milczeniu, czego wszystkim życzę.

#13 OFFLINE   Andrzej Leśniak

Andrzej Leśniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 04 marzec 2016 - 11:16

A Ty masz niemiecką, węgierską, czy jaką :)? Przecież obydwaj wiemy, że od pierwszego stycznia do uchwalenia tej uchwały wiele pstrągów z tego odcinka znalazło nowy "dom". Jak się chce chronić to z głową, przecież to nie jest takie trudne. Poza tym po coś zmieniono prawo i do pozwolenia na wędkowanie wpisano zasady, na których można łowić, łowiska, okresy i wymiary ochronne, itp. Wytłumacz komuś nad wodą w dniu, w którym opublikowano uchwałę, że to co ma wpisane w pozwoleniu to bzdura i należy mu się mandat... No i trzecia sprawa. Ja łowię na Ilance baaardzo rzadko, nie jestem z okręgu gorzowskiego. Dla mnie określenie "ceglak", bez poddania gdzie się znajduje, jest zupełną abstrakcją.
Coś złego napisałem? Coś nielogicznego? Mentalnością się będziemy przerzucać? Traktujmy się poważnie. Skoro ten zaszczytny związek ma tylu członków i taaakie tradycje, to niech się zachowują działacze jak należy. A najlepiej niech wyprowadzą sztandar, spuszczą głowy i odejdą w milczeniu, czego wszystkim życzę.

Zgodzę się z tym, że nie powinno to tak wyglądać. Ale jest jak jest. Mnie cieszy fakt, że udało się przeforsować wniosek naszego koła o wprowadzeniu zasady "NO KILL".  Dlatego nie jęcz tylko przyjmij do wiadomości. Za rok będziesz miał w zezwoleniu. Na odcinku tym w niedługim czasie będą ustawione tablice informacyjne. Tablice prawdopodobnie będą umieszczone na początku odcinka (przy moście drogowym w Maczkowie), na końcu odcinka (czyli tzw. "ceglaku") oraz na tzw. "kamieniu" (to mostek nad Ilanką przez, który biegnie droga krajowa numer 29). Tyle w temacie z mojej strony. 


  • Józef Lesniak lubi to

#14 OFFLINE   Żet

Żet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 11:25

Piszesz o Pliszce, a mowa o Ilance.

Temat jest o tym i o tym więc nie wiem w czym problem kolega widzi . Klasyka na forum .



#15 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 04 marzec 2016 - 21:18

PZW to sobie delikatnie mówiąc żarty robi. Takie cos uchwala się przed sezonem i w pozwolenie wpisuje, a nie wywiesza na stronie z informacją, że nie wolno łowić do "tzw. ceglaka". Rozumiem, że na "tzw. ceglaku" jest napisane, że to ceglak? Banda baranów...

To tak delikatnie mówiąc Pan sobie żarty robi. To co zostało uchwalone proszę przyjąć z pokorą.W sumie nieważne są uchwały gdy nad łowiskiem znajdzie się prawdziwy etyczny wędkarz który będzie z takiej rzeczki uwalniał wszystkie złowione pstrągi (może nawet nie wiedzieć że wprowadzono taka zasadę- NO KILL).

Odnośnie "ceglaka",to nazwa przyjęta przez etycznych wędkarzy tam łowiących i gdyby Pan tam często bywał to gwarantuje że się Pan dowie.

Są pstrągi,ale potrzeba trochę  popracować. Baranów tam niestety nie ma.



#16 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 05 marzec 2016 - 00:17

A skąd podejrzenie, że nie jestem etycznym wędkarzem?
Rzeka jest dla tych co łowią i wypuszczają, dla tych co łowią i czasem coś zabiorą i dla tych, co łowią i zabierają wszystko w limicie. Żal patrzeć, jak ludzie, którzy zarabiają powyżej średniej krajowej i jedynym ich zajęciem jest kombinowanie jak więcej kasy wyciągnąć nie potrafią zająć się taką głupotą na czas. W każdej prywatnej firmie za takie coś by oberwał po uszach. Po to są zezwolenia, żeby wszystko było w nich wpisane, a nie po to, żeby się przerzucać kto jest etyczny a kto nie. Jak ciężko to Panu pojąc, to przykro mi. No i gratuluję podejścia, że dla wędkarza etycznego nieważne są uchwały. Wyjdzie kiedyś uchwała w trakcie sezonu o całkowitym zakazie łowienia na tym odcinku i dla Pana, jako etycznego wędkarza, co to ryby wypuszcza, uchwała będzie nieważna. Brawo. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem, a nie pyskować.
  • piotras 1 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych