Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Crossfit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 31 styczeń 2016 - 22:58

No dobra przekonaliscie mnie. Odkurzyłem rolki do treningu indoor na rowerze i zakupiłem clean burexin. Koniec piwa wieczorem. Czas zacząć coś robić z tym kołdunem na przedzie bo jeszcze tak kilka lat i małego będę oglądać tylko w lustrze. Waga na dziś to ok 105 kg przy 184 cm wzrostu.

..a już się wystraszyłem, że clenbuterol ;)  :P ...



#182 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 31 styczeń 2016 - 23:01

Nie uważacie, że pomawianie kogoś o stosowanie dopingu, bez podstaw, na forum publicznym jest poniżej pewnego poziomu?

 

Jakiego dopingu? To jest wyścig zbrojeń co jeszcze jest dozwolone a co nie. Nie ma sportu zawodowego który jest czysty, wszyscy biorą nawet szachiści.


  • patu i Majo lubią to

#183 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2016 - 23:18

Nie sposób mi dyskutować z Twoimi wyobrażeniami o zawodowych sportowcach. Ty powiesz tak ja powiem nie i możemy tak bez końca więc nawet nie będę tego zaczynał. Uważam jednak że obecność dopingu w sporcie nie jest dobrym powodem do mówienia że wszyscy coś biorą.

A oczernianie kogoś na podstawie takich wywodów jest żenujące.

 

P.S. Nie śledziłem co prawda historii Alexa Viady ale z tego co kojarze on jest amatorem.



#184 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 01 luty 2016 - 07:23

A amatorzy nie biorą?

#185 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 01 luty 2016 - 09:13

@Worek doprawdy Twoja wiara w czystość współczesnego sportu jest ujmująca ale wybacz, bardzo naiwna :). Wynika to zapewne z młodego wieku. Też tak kilkanaście lat temu myślałem.
  • coma lubi to

#186 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 01 luty 2016 - 09:48

Jakiego dopingu? To jest wyścig zbrojeń co jeszcze jest dozwolone a co nie. Nie ma sportu zawodowego który jest czysty, wszyscy biorą nawet szachiści.

Na sucho to nawet trawa nie rośnie :)



#187 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 01 luty 2016 - 09:52

@Worek, ta fizjoterapia, to na AWF-ie?

Może rysujemy tu smutny, wręcz nierealny obraz sportu wyczynowego (lub amatorskiego, ale uprawianego prawie że wyczynowo), ale...tak jest. Zresztą, zobaczysz na studiach. Choć może akurat nie na fizjo, bo w porównaniu z WF-em, to są mocno okrojeni z zajęć ruchowych...



#188 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 luty 2016 - 09:57

A amatorzy nie biorą?


...obserwując młodzież uczęszczającą do klubu w którym ćwiczę, bierze spory ich procent. Chęć szybkich efektów jest silniejszy od skutków ubocznych.

#189 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2016 - 10:05

@Lars, Twoja wiara w zepsucie współczesnego sportu bez podstaw jest ujmująca ale wybacz, bardzo naiwna. Wynika to pewnie z starego wieku. Mam nadzieje że za kilkanaście lat nie będę wierzył we wszystko co ktoś powie.

 

;)



#190 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 01 luty 2016 - 10:16

...obserwując młodzież uczęszczającą do klubu w którym ćwiczę, bierze spory ich procent. Chęć szybkich efektów jest silniejszy od skutków ubocznych.

Prawda. Takich sezonowców jest wielu. Latem chcą się chłopaki pokazać, a tam całe plecy w pryszczach po Omnadrenie... ;)



#191 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2016 - 10:17

Nie na AWF. Kamil Z. mówisz że tam szprycują studentów? :D

 

 

Powiem wam że nie jestem człowiekiem wiary tylko faktów. Jeśli macie coś na uzasadnienie słów że każdy sportowiec jest na dopingu to chętnie to zobaczę( wiem o dopingu w sporcie ale jest daleka droga do tego, żeby mówić że każdy sportowiec coś bierze). Poważnie, nie chcę tkwić w błędzie i jeśli faktycznie tak jest zmienie swoje poglądy na ten temat. Jednak przywołując argumenty takie jak: mało jeszcze pożyłem, znany crossfitowiec powiedział, widze młodzież u siebie na siłowni, przywołujecie jedynie uśmiech na mojej twarzy.  

 

 

Jeszcze jedno, jest to wątek mocno poboczny, zaczął się od tego jak kolega @patu stwierdził że Alex Viada nie jest czysty. Na podstawie jakiej? Na podstawie wyników jakie posiada!

Nie uważacie, że to jest chore? Oceniać czy ktoś jest czysty czy nie na podstawie tego czy ma dobre efekty?


Użytkownik Worek edytował ten post 01 luty 2016 - 10:28


#192 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 01 luty 2016 - 10:31

Nie na AWF. Kamil Z. mówisz że tam szprycują studentów? :D  

 

Widzisz, jak sam przeinaczasz i nadinterpretujesz? Tak się zasłaniasz ksiażkową wiedzą, a tu się kłania najprostsze czytanie ze zrozumieniem. Czytaj to, co napiszesz, zanim klikniesz "wyślij".

A pytam, czy na AWF, bo...każdy student tej uczelni Ci powie, że "Fizjoterapia, to nie jest AWF" ;)

 

 

Do tematu.

Obracam się w środowisku sportowym od dziecka. Na studiach poznałem wielu sportowców trenujących mniej lub bardziej profesjonalnie/amatorsko. Doping się pojawiał w różnych dyscyplinach, na różnych etapach treningu i stosowany był z różnych pobudek. Wszyscy się szprycują? Bez przesady. Ale nie jest to kwestia marginalna.



#193 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2016 - 10:43

Kamil to byl zart. Wyluzuj troche.

Nie mowie ze to kwestia marginalna. Nie podoba mi sie jak ktos oczernia sportowca bo mysli ze wszyscy biora.

#194 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 01 luty 2016 - 10:58

No i zrobił się wątek "dopingowy" ze "sportowego". Widać, co nas (znaczną część z nas ;)) bardziej interesuje...

 

No to pozostając w klimatach dopingowych, powiem z własnego doświadczenia:

Startując od bez mała trzydziestu lat w zawodach wędkarskich, wielokrotnie miałem okazję obserwować zawodników, których zmęczone twarze i specyficzny "chuch" wyraźnie świadczyły o przedawkowaniu dopingu. Ba, wielokrotnie byłem świadkiem stosowania, mniej i więcej procentowego dopingu w trakcie zawodów! Tak więc mogę potwierdzić, niestety bijąc się przy tym w pierś, że doping jest obecny w sporcie, również wędkarskim, na każdym poziomie. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że źle zastosowany doping, potrafi największych mistrzów, doprowadzić do "poziomu" :lol:


  • Sleepy Jeezy, tibhar i albercik2 lubią to

#195 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 01 luty 2016 - 11:10

@Worek cieszę się z Twojej wiary w uczciwość.

Fakty? Proszę bardzo wystarczy poczytać prace naukowe profesorów AWF-ów czy szkół trenerskich gdzie przygotowanie farmakologiczne jest

"środkiem treningu,,. Trenując daną dyscyplinę wcześniej czy później dojdziesz do ściany, organizm nawet najzdolniejszy  bez dopalenia nie pójdzie dale. To tak pokrótce. Nie mówię tu o ludziach którzy biegają czy ćwiczą dla rozrywki po pracy tylko o tych którzy robią wyniki.

To nie są wyobrażenie długo trwałem w tym świecie. Znajomi i koledzy dalej są aktywni niektórzy zawodowo.

 

Ale cieszę się że wierzysz w sport i jego przesłanki, Będą z Ciebie ludzie ;)



#196 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2016 - 11:33

@woblery z bielska Cieszy mnie otwartość z jaką opisujesz to zjawisko. Słyszałem również o procederze szprycowania anabolami pinek, możesz to potwierdzić?



#197 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 01 luty 2016 - 13:45

@Lars, Twoja wiara w zepsucie współczesnego sportu bez podstaw jest ujmująca ale wybacz, bardzo naiwna. Wynika to pewnie z starego wieku. Mam nadzieje że za kilkanaście lat nie będę wierzył we wszystko co ktoś powie.

;)

Nie żeby tam od razu starość, pewnie zaledwie kilkanaście lat różnicy i brutalne zetknięcie się w pewnym okresie życia z rzeczywistością.
Trwaj w ideałach jak najdłużej ale nie zapominaj o tym, że jest jeszcze świat realny :).
PS. Nie twierdzę, że wszyscy sportowcy jadą na soku.

#198 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 luty 2016 - 13:58

Każdy szanujący się sportowiec(zawodowiec) "bierze" jak kto woli "sięga" ;) :) , niekoniecznie koks ale wspomaga się ... nie pamiętam nazwiska profesora - był z AWF Wrocław . Opowiadał jak to Artur Partyka się koksował. Miał wystąpić na jakiś ważnych zawodach i wycofał się bo by wpadł.



#199 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2016 - 14:09

PS. Nie twierdzę, że wszyscy sportowcy jadą na soku.

 

Czyli wychodzi na to że się zgadzamy :) Wiem że doping istnieje i jest istotnym problemem ale idąc tym tokiem rozumowania równie dobrze moge mówić że każdy wędkarz to kłusownik. Wiedziałem żeby zostawić ten wątek z dopingiem. Już łatwiej było by udowodnić że Bóg istnieje/nie istnieje ;)

 

tibhar, to sa argumenty anegdotyczne i nie można na ich podstawie oceniać całej grupy. Chyba to rozumiesz?



#200 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 luty 2016 - 14:18

Tak mówił profesor może po godzinach był komikiem ;)  - tego nie wiem, powtarzam co usłyszałem.. :)

 

Pzdr.