Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konserwacja / naprawa łódki z laminatu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
275 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 grudzień 2020 - 19:23

Witam 

 

Pytanko do znawców tematu zakupiłem łódke i na dnie jest troche uszczerbień ubytków i takie tam doradzcie co krok po kroku zrobić aby doprowadzić do zadowalającego stanu aby było jak należy odrazu wspomne że nie chcem wybierać drogi na skróty chcem zrobić porządnie.Nie jestem pewny czy dobrze mysle ale wiadomo oczyścić (oszlifować) odtłuścić i myślałem o szpachli i tu pytanie jaką szpachle wybrać epoksydową czy poliestrową uniwersalna czy zbrojoną z włóknem?Po uzupełnieniu ubytków szlifowanie odtłuszczenie i myślałem o podładzie epoksydowym (ile razy go nakładać) bo mam w zamiarze pomalować całe dno i na to farba wierzchnia poliuretanowa (ile razy nakładać taką farbe).Ewentualnie może jakieś sugestie innego rozwiązania mile wskazane.Dodaje foto aby było wiadomo o co chodzi i całe dno.Załączony plik  IMG_20201201_094914.jpg   58,88 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20201201_095525.jpg   76,05 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20201201_095546.jpg   47,18 KB   21 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20201201_095552.jpg   47,91 KB   21 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20201201_095600.jpg   54,36 KB   20 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20201201_095916.jpg   45,13 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20201201_095928.jpg   44,85 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20201201_100038.jpg   114,51 KB   21 Ilość pobrań



#222 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów

Napisano 16 grudzień 2020 - 22:47

http://www.jachtowe....ow-remontu.html

#223 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 marzec 2021 - 21:08

Czy ktoś korzyształ z tych farb przy odnawianiu łodzi.https://allegro.pl/o...r-4l-7163087637



#224 OFFLINE   LEYA

LEYA

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaZduńska Wola
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Fryś

Napisano 09 marzec 2021 - 19:19

Drodzy forumowicze  mam pytanie czy żelkot lub topkot można malować farbami poliuretanowymi ? 



#225 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów

Napisano 09 marzec 2021 - 20:52

http://www.jachtowe....ow-remontu.html

#226 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2021 - 10:53

Czy ktoś korzyształ z tych farb przy odnawianiu łodzi.https://allegro.pl/o...r-4l-7163087637

Tak, bez zastrzeżeń jak narazie. Pół roku na łódce.



#227 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 marzec 2021 - 12:04

Jako że jestem na etapie remontu łodzi mam w tej sprawie do was pytanie może ktoś orientuje się gdzie można by było zamówić takie wkłady z klapami bakisty (schowaka) jak na foto.Pisałem do jednego producenta łodzi ale bez odzewu.

 

Załączony plik  klapa bakisty 1.jpg   35,65 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  klapa bakisty 2.jpg   63,6 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  klapa bakisty 3.jpg   182,85 KB   13 Ilość pobrań



#228 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 16 marzec 2021 - 13:33

Krzysztof, takich to chyba nie kupisz, to idzie chyba z formy i jest to jeden element razem z łodzią.

Jedyne jakie możesz kupić to takie chyba plastikowe jak tu:

https://allegro.pl/o...AiABEgLOcfD_BwE



#229 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 16 marzec 2021 - 14:03

Zapytaj się producenta kto tą łódkę robił  On powinien mieć formę tej bakisty , to będzie najszybciej  . Teraz producenci łódek są zawaleni  swoją   robotą bo ludzie czekają na swoje łódki dla tego nikt się nie odzywa  . Taką zrobić to rękodzieło jednorazowe  obawiam się że kosztowne , moja jest robiona z całej formy tylko dekiel  dorabiają  , odbiór w kwietniu 



#230 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 marzec 2021 - 23:06

Z tego co mi się wydaje to te wkłady razem z klapa bakisty stanowi osobny element który jest wklejany i dosdatkowa nitowany jak się dobrze przyjrzy to takie wrażenie można odnieść.



#231 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 17 marzec 2021 - 13:53

Krzysztof, może w jakiś łódkach nitowany i klejony jest (dlatego napisałem chyba :))

W mojej na 100% jest to wykonane jako całość.

Trochę producentów jest musisz pytać.



#232 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 17 marzec 2021 - 16:26

Faktycznie wygląda na osobną część łódki ta bakista , zobacz producenta powinien zostawić znak po sobie ,   oczywiście jak się nie boi o jakość swojej roboty   ;)  ( gwarancja do bramy  dalej się nie znamy ) jak robi takie bakisty to ma formę i tu będzie najszybciej i najtaniej moim zdaniem , gdzie indziej policzą za stworzenie takiej formy  z której wyleją dopiero bakistę . 



#233 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 marzec 2021 - 10:48

Faktycznie wygląda na osobną część łódki ta bakista , zobacz producenta powinien zostawić znak po sobie ,   oczywiście jak się nie boi o jakość swojej roboty   ;)  ( gwarancja do bramy  dalej się nie znamy ) jak robi takie bakisty to ma formę i tu będzie najszybciej i najtaniej moim zdaniem , gdzie indziej policzą za stworzenie takiej formy  z której wyleją dopiero bakistę . 

Łódka ma już swoje lata a z tego co wiem producent sprzedał firme komuś z okolic Łodzi pisałem do nich ale niestety bez odpowiedzi.Zanim zdecydowałem się na zakup starszej Romanki sporo szukałem ze starych lat kiedy nie bylo oszczędności na materiale udało mi sie taką znalezć fakt że do remontu ale jest przynajmniej zrobiona bez oszczędzania nie to co w dzisiejszych czasach sie robi.Owszem sa jeszcze producenci co nie oszczędzaja ale wszystko kosztuje .Zdaje sobie sprawe że producenci maja nawał pracy przed sezonem.Znalazłem innego producenta który montuje takie klapy w swoich łodziach i możliwe że uda się to ogarnąć.A dla przyszłych przeszukujących wątek w sprawie takich klap bakist to już moge powiedzieć jest ona odrębnym elementem i jest ona montowana osobno tak jak wydawało mi się wcześniej rozmawialem z producentem i taką dostałem informacje.Jak dogadam się to dam znaka dla potomnych żeby mieli łatwiej w poszukiwaniach.



#234 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 18 marzec 2021 - 14:10

Krzysztof jak będziesz wiedział konkretnie co i jak to koniecznie daj znać.

Przede wszystkim ile za takie ustrojstwo sobie wołają i jakie to ma wymiary.

Aż dziw bierze, że nikt tego nie sprzedaje?

Moja druga łódka, która stoi i na jeziorze z pewnoscią ucieszyła by się z takiego rozwiązania, a i ja miałbym w końcu gdzie zostawić rzeczy, których nie szkoda jak ukradną...



#235 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2021 - 17:13

Takie samo zamknięcie bakisty ma Romana Valory, wcześniej Boatbuilding Szczecinek.



#236 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 marzec 2021 - 22:48

Takie samo zamknięcie bakisty ma Romana Valory, wcześniej Boatbuilding Szczecinek.

Dokładnie tak kiedys Boatbulding Gwda Wielka dokładnie pan Wysocki.

 

Krzysztof jak będziesz wiedział konkretnie co i jak to koniecznie daj znać.

Przede wszystkim ile za takie ustrojstwo sobie wołają i jakie to ma wymiary.

Aż dziw bierze, że nikt tego nie sprzedaje?

Moja druga łódka, która stoi i na jeziorze z pewnoscią ucieszyła by się z takiego rozwiązania, a i ja miałbym w końcu gdzie zostawić rzeczy, których nie szkoda jak ukradną...

Ok dam znaka jak się dogadam.



#237 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 marzec 2021 - 21:45

Pytanie do znawców tematu jako że jestem na etapie remontu w swojej łodzi stoaje przez przystąpieniem to wklejenia wzmocnienia na dziobie po rolke kotwiczną i tu moje pytani posiadam deske dębową sezonaowana sporo czasu nie chcem wklejać sklejki bo wiedziałem w jakiem stanie usunąłem stare wzmoecnienie właśnie ze sklaejki byla masakra.Tu moje pytanie czym zabezpieczyć tą deske jakim środkiem impregnat czy co konkretnie użyć.Stara sklejka zostałą wycięta i całe miejsce po starym wzmocnieniu zostało wyczyszczone oszlifowane.Zanim wkleje nowe wzmocnienie mam w planach położyc 1 warstwe maty szklanej 450 i po tym zabiegu wkleić nowe wzmocnienie.Doradzcie czym zabezpieczyć tą deske.Pewnie w niedługim czasie będe się odzywał z poradami od was.



#238 OFFLINE   tato1

tato1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 21 marzec 2021 - 09:40

Każdy element drewniany prędzej czy później zgnije lub zbutwieje , ja bym wstawił kawałek blachy aluminiowej.

Użytkownik tato1 edytował ten post 21 marzec 2021 - 09:41

  • pawlo29 lubi to

#239 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 21 marzec 2021 - 20:17

Pytanie do znawców tematu jako że jestem na etapie remontu w swojej łodzi stoaje przez przystąpieniem to wklejenia wzmocnienia na dziobie po rolke kotwiczną i tu moje pytani posiadam deske dębową sezonaowana sporo czasu nie chcem wklejać sklejki bo wiedziałem w jakiem stanie usunąłem stare wzmoecnienie właśnie ze sklaejki byla masakra.Tu moje pytanie czym zabezpieczyć tą deske jakim środkiem impregnat czy co konkretnie użyć.Stara sklejka zostałą wycięta i całe miejsce po starym wzmocnieniu zostało wyczyszczone oszlifowane.Zanim wkleje nowe wzmocnienie mam w planach położyc 1 warstwe maty szklanej 450 i po tym zabiegu wkleić nowe wzmocnienie.Doradzcie czym zabezpieczyć tą deske.Pewnie w niedługim czasie będe się odzywał z poradami od was.

 

 

Kiedyś konserwowało się Pokostem Lnianym z tym że trzeba było go podgrzać aby był bardziej płynny i dobrze się wchłaniał  



#240 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 marzec 2021 - 17:21

Każdy element drewniany prędzej czy później zgnije lub zbutwieje , ja bym wstawił kawałek blachy aluminiowej.

No powiem ci że dałeś mi do myślenia twój pomysł jest całkiem dobry.Tak jak mówisz drewno zgnije.

Musz poszukać na necie gotowych arkuszy minimum 4-5mm myśle że będzie odpowiednio sztywne.