Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kanał Powodziowy Wrocław, Łowisko "NO KILL"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   michalvcf

michalvcf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz, Wrocław
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kyrc

Napisano 09 styczeń 2016 - 16:15

Witam, pozwoliłem sobie założyć osobny temat dla tego łowiska, ponieważ na pewno jest i będzie ono wyjątkowym ;)

Wybrałem się dziś z nadzieją ze nie będzie cały kanał zamarznięty i żeby pierwszy raz w tym roku powędkować. Na miejscu okazało się, że rzeczywiście górny odcinek nie był zamarznięty, ale ilość wody uniemożliwiła mi wędkowanie. Było jej średnio około 20cm. Żeby nie wracać od razu do domu to zrobiłem sobie spacer, od początku do końca kanału ;)

Początek kanału wygląda tak: 

 

DSC_1739_zpsqpfixfk5.jpg

 

DSC_1737_zps73hfjew1.jpg

 

Jak widać było dziś bardzo mało wody.. ale coś tam płynęło :)

Co jakiś kawałek i pod mostem Chrobrego dno wyłożone jest siatką... Będziemy rwać nasze wabiki... ;)

 

DSC_1746_zpslekkaog5.jpg

 

Widok z mostu Chrobrego:

 

DSC_1753_zpsrntjzarm.jpg

 

Można stwierdzić ze około 200m poniżej tego mostu robi się już znacznie głębiej, dziś były tam tylko kaczki liczone w setkach ;) Mam nadzieję ze na wiosnę się wyniosą  stamtąd ;)

 

DSC_1759_zpsjd7vz4cp.jpg

 

Według mnie dobrym atutem łowiska jest to ze równolegle obok niego jest inny kanał, Żeglugowy, można w każdej chwili przenieść sie na niego i próbować swoich wędkarskich sił... ;)

 

DSC_1760_zpsq5wwcnhn.jpg

DSC_1764_zpskhjxp3gi.jpg

DSC_1769_zpsqnjueyfi.jpg

 

 

Koncowy odcinek wygląda już tak:

DSC_1774_zpsuym01yrh.jpg

DSC_1779_zps5mtzf5vo.jpg

DSC_1781_zpsgjyrr2as.jpg

 

Podsumowując, jestem bardzo ciekawy jak się rozwinie w rybostan ten nie mały kawałek wody, oraz wędkarskie efekty moje i wasze! ;)

 

Może jakieś spotkanie w większym gronie nad tą wodą w niedlugim czasie? Jeśli oczywiście pogoda pozwoli;)


  • Casdamato, malinabar i Klausik lubią to

#2 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 10 styczeń 2016 - 13:55

            W pierwszej chwili nie wierzyłem w to co czytam...... ale najprawdziwsza prawda :-)    Warto to było zrobić jakieś 15-20 lat temu, wielkim optymistą nie jestem ale zobaczymy, za parę lat możemy mieć fajne łowisko klenia, bolenia.

Jeśli ktoś choć trochę pomyśli jak zapewnić odpowiedni minimalny stan wody. Trudne to na "kanale powodziowym" ale lata z końcówki zeszłego wieku pokazywały że można jeśli się o tej wodzie zapomni.

Teraz ważne, żeby sytuacja się powtórzyła nie z powodu "zapomnienia" a celowego działania.

 

tomaszek11



#3 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 styczeń 2016 - 14:06

Przed modernizacją ten kanał to było jedno z lepszych łowisk we Wrocławiu. To było dla mnie podstawowe łowisko blisko domu. Nierówne dno, doły kamienie.

 

Dużo dużych Kleni, Bolenie, tarlisko wielkiej Brzany, jazie, okonie , sumy. Z gruntu łowili wielkie Amury i Karpie.

 

Po spuszczeniu wody odłowili ryby, poprzerzucali do kanału lub odry a duże osobnika zabrali jako tarlaki.

 

Teraz zrobili z tego autostradę są nieliczne miejsca gdzie można znaleźć jakieś kamienie czy nierówności. Bez solidnego zarybienia nie widzę tego łowiska



#4 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 14:16

 Bez solidnego zarybienia nie widzę tego łowiska

Prawda, że sobie żartujesz B) ? Chcesz zarybiać Odrę :D


  • Del Toro i Zed Zgred lubią to

#5 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 styczeń 2016 - 14:27

sory ale to zdanie- pytanie jest nieskładne.. nie rozumiem :ph34r:

 

mam to rozumieć, że dla Ciebie oczywiste jest zarybienie? czy może zarybienie jest nie możliwe bo się odry nie zarybiało? a może uważasz ze zarybienie jest bez sensu ?



#6 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 10 styczeń 2016 - 14:30

@Casdamato Twoje obawy są nieuzasadnione - tak mi się wydaje.  Cały kanał jest wyłożony kamieniami, które są znakomitym schronieniem dla  narybku, kiełży i innych pokarmów rzecznych. Zarybienia środkowej Odry ponoć są przeprowadzane systematycznie, może zawitają również na kanał, miało by to sens.

Tak słucham i czytam różne wypowiedzi i ciekawym się wydaje szukanie różnych problemów, przeszkód czy argumentów "przeciw"  funkcjonowaniu kanału w takim statucie. Mniej zauważalne są pomysły na wzbogacenie całej idei .


  • count_martin3z lubi to

#7 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 styczeń 2016 - 14:49

Nie jestem przeciw funkcjonowaniu tego kanału w statucie no kill. Ja się dziele swoim doświadczeniem jako wędkarz na tym odcinku przed modernizacją. Ryby jeśli były to w bardzo konkretnych miejscach i zazwyczaj przy przeszkodach. Na prostych odcinkach gdzie były całkiem duże kamienie i proste dno ryby było bardzo mało. Moim zdaniem sercem tego łowiska było tarlisko które teraz zlikwidowano. Tarlisko pod mostem chrobrego , gdzie była podwodna półka na całej szerokości. Z głębokości 1,5 m  robiło się 0,5m i znowu około 1m i znowu 0,5m Na odcinkach im dalej od tarliska ryby było coraz mniej. W tym roku obserwowałem często wodę z mostu i jak w poprzednich latach ryby było pełno to teraz świeci pustkami!.

Zakładam że jak odcinki będą proste mało zróżnicowane to ryba nie będzie się czuła tam dobrze.

Jeśli ryby znajda miejsce gdzie czują się dobrze i bezpiecznie to super



#8 OFFLINE   michalvcf

michalvcf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz, Wrocław
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kyrc

Napisano 10 styczeń 2016 - 14:50

W zeszłym roku już nieraz widziałem z mostów Jagielońskich piękne klenie i bolenie, ataki szczupaka blisko brzegów. Ja osobiście jestem wielkie optymistą co do tego łowiska. Jesli tylko wejdzie tam brzana to będzie mieć idealne warunki.



#9 OFFLINE   michalvcf

michalvcf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz, Wrocław
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kyrc

Napisano 17 luty 2016 - 20:38

Witam, ktoś chodzi, coś wędkuje??



#10 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów

Napisano 17 luty 2016 - 21:59

A Ty chodzisz tam, wędkujesz?


  • Kamil Z. lubi to

#11 OFFLINE   michalvcf

michalvcf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz, Wrocław
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kyrc

Napisano 17 luty 2016 - 23:16

Tak, chodze i wekduje, mam bardzo blisko. Szukam Klenia ale zero efektu, kontakty z ryba są i to bardzo ładna, jesli chodzi o rozmiary, ale nie te gatunki ktore teraz szukam. Spinning :)


  • bart lubi to

#12 OFFLINE   boleks

boleks

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 18 luty 2016 - 17:59

Przed modernizacją było lepiej, bo całe dno w większości tworzyły kamienie, które teraz zostały wykorzystane na usypanie brzegu...Nurt był szybszy, bardziej rwący z progami. Teraz jest głębiej więcej piachu. Nie zmienia to faktu, że ryba była i pewnie będzie, bo naturalnie ciągnie ją w "górę" w kierunku jazu, który nie ma przepławki...

 

A tak ogólnie to śmieszy mnie fakt, że od momentu jak pojawiła się informacja, że na kanale jest no kill to wszyscy nagle się obudzili i napalili na wodę, która jest od ponad 100lat... Mam nadzieję, że to napalenie będzie szło w parze z ekologią i zbieraniem śmieci (własnych i cudzych!).

Pozdrawiam



#13 OFFLINE   X.rut

X.rut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów

Napisano 18 luty 2016 - 18:19

Tak sie skalda, ze W latach 2008-2013 mieszkałem tuż koło kanału powodziowego i bardzo często jeździłem jego nadbrzeżem w trakcie wycieczek rowerowych. W tamtym czasie nawet nie podejrzewałem, ze zainteresuje sie wędkarstwem. Wedle opowieści kolegów ten kanał był małym eldorado wędkarskim, jednak nie przypominam sobie tłumów wędkarzy nad jego brzegami. Mam porównanie do Bydgoszczy, gdzie na najlepszych miejscowkach nie ma jak sie dopchać aby zarzucić zestaw. Faktem jednak jest, ze we Wrocławiu wód nie brakuje i presja niż być przez to mniejsza.
Ogromnie żałuje, ze nie wędkowalem tam kiedy mogłem, natomiast piękne widoki tego miejsca, latające w pobliżu bażanty, kuropatwy, dębowa aleje zapamiętam do końca życia

#14 OFFLINE   daniel.

daniel.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaPrzedgórze sudeckie

Napisano 18 luty 2016 - 18:38

 

 

A tak ogólnie to śmieszy mnie fakt, że od momentu jak pojawiła się informacja, że na kanale jest no kill to wszyscy nagle się obudzili i napalili na wodę, która jest od ponad 100lat... Mam nadzieję, że to napalenie będzie szło w parze z ekologią i zbieraniem śmieci (własnych i cudzych!).

Pozdrawiam

Chodzi o to, że w końcu będzie miejsce gdzie każda ryba wróci do wody, gdzie nie będzie się słuchać jaki to głupi jestem bo taaką rybę wypuszczam, gdzie człowiek będzie mógł w końcu zobaczyć innych wędkarzy wypuszczających rybę z uśmiechem.

Teraz zobaczysz ilu jest zwolenników jak będą gromadzić się w tym miejscu, i z pewnością każdy inny może dołączyć do takiej grupy.

A co do śmieci to jestem pewien kto je zostawia, wydaje mi się że spinningista czy muszkarz nie taszczy ze sobą 100 kilo zanęty czy 10 pudełek robaków plus dla siebie pół stołówki z McD.....



#15 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8010 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 19 luty 2016 - 13:18

Oj spiningisci tez smieca, calkiem sporo spotykam opakowan po woblerach, gumach, czy przyponach. Moze gruntowcy produkuja tych smieci wiecej, ale nie generalizujmy ze tylko jedna metoda jest za to odpowiedzialna.



#16 OFFLINE   gryga

gryga

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 19 luty 2016 - 19:05

Dzisiaj byłem świadkiem jak gość przyszedł do sklepu wędkarskiego po zwrot petycji " sprzeciwu odcinkowi NO KILL we Wrocławiu",podpisów nie było petycji również ;)



#17 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 listopad 2016 - 12:28

Oj długo się naszukałem tego wątku - wędkujący na kanale nie chwalą się zbytnio, a było w tym sezonie czym.

 

Niestety wygląda że koniec no-kill na tym odcinku jest bliski... Jakaś Grupa Inicjatywa 2016 dopięła swego i przekonała tymczasowe władze okręgu że rybę trzeba beretować wszędzie...



#18 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 03 listopad 2016 - 12:35

Nie mam słów....
"Kraj piękny tylko ludzie ku***" ... czy jakoś tak.



#19 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 412 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 03 listopad 2016 - 12:39

Ja pier***

Niedługo tak przepisy zagmatwają, że bedzie trzeba pół dnia spędzić na rozkmince, co i jak w danym dniu można robić.

 

Zamiast uczyć ludzi, że po rybie mięso idzie się do sklepu jak cywilizowanym śiecie, to nadal praktykuje się zasade, że co upolowane, to do gara.



#20 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 03 listopad 2016 - 12:47

Nawet nie o to chodzi. W okręgu wrocławskim są tysiące hektarów wody gdzie rybę można zabrać...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych