Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Naprawa tworzywa i lakierowanie multiplikatora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 14 styczeń 2016 - 19:46

Witam,

 

To się może zdarzyć każdemu.... :)

Czy któryś z kolegów poradzi , jak ,  gdzie można np; dokleić ( zapełnić ) brakujące wyszczypienie ( wykruszenie krawędzi np; od uderzenia w burtę łodzi, etc) tworzywa szt. w plastikowym boczku multiplikatora . Razi mnie coś takiego i chciałbym naprawić ( zaszpachlować ) i polakierować ,  żeby wyglądał jak nowy . Elegancja- Francja.

Czy po prostu...szpachla , szpachla i już. Ewentualnie ...gdzie , żeby było profesjonalnie . Czyżby warsztat samochodowy.


  • Piotrek Milupa i MarcinZet lubią to

#2 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 14 styczeń 2016 - 20:27

Witam,

To się może zdarzyć każdemu.... :)
Czy któryś z kolegów poradzi , jak , gdzie można np; dokleić ( zapełnić ) brakujące wyszczypienie ( wykruszenie krawędzi np; od uderzenia w burtę łodzi, etc) tworzywa szt. w plastikowym boczku multiplikatora . Razi mnie coś takiego i chciałbym naprawić ( zaszpachlować ) i polakierować , żeby wyglądał jak nowy . Elegancja- Francja.
Czy po prostu...szpachla , szpachla i już. Ewentualnie ...gdzie , żeby było profesjonalnie . Czyżby warsztat samochodowy.

Powiem Ci że to ciekawy temat, sam nie miałem takich przygód ale może rzeczywiście ktoś już wydreptał taką ścieżkę.

Może poszukać samej części albo jakiegoś gruchota-dawcę za biewielkie pieniądze?

#3 OFFLINE   b_biba

b_biba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Bartek

Napisano 14 styczeń 2016 - 20:46

Myślę, że nasi magicy od klejenia plastików i lakierowania samochodów dadzą radę. Ostatnio sklejałem taki jeden plastik w swoim motocyklu który według mnie nadawał się tylko do wyrzucenia i magik od plastików zrobił go tak że cud, miód i malina. Wcale nie widać, że był naprawiany.

Ps. naprawa kosztowała 40 zł więc żadna kwota. Cena nowego 450 zł. Pamiętam, że Alek_art malował kiedyś kołowrotek muchowy w takiej fajnej białej perle, może się wypowie :)


Użytkownik b_biba edytował ten post 14 styczeń 2016 - 20:49


#4 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 14 styczeń 2016 - 21:44

Alkowi , o ile się nie mylę lakierował kolega z Gorzowa Wlkp , który pracuje w serwisie samochodowym i ma dostęp do lakierni i lakierników.

Sam mam multiplikator który wymaga tuningu wizualnego.O ile "bebechy" są w znakomitym stanie, to obudowa jest sterana  życiem.

Myślałem właśnie dać do kolegi na warsztat w celu przelakierowania.

Mam też dostęp do lakierni proszkowej( pracowałem tam jako lakiernik 3 lata), ale nie wiem czy temperatura wygrzewania lakieru (ok 200 st) nie pozbawi mnie młynka-Daiwa liberto pixy px68.



#5 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 styczeń 2016 - 22:05

Skontaktuj się z Jackiem Szrajnert

 

https://www.facebook.com/fishingcolors

 

W tym wątku znajdziesz kilka kołowrotków które "odświeżył"

http://jerkbait.pl/t...ień-2015/page-9



#6 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 14 styczeń 2016 - 22:12

Dziękuję, na pewno skorzystam.



#7 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 styczeń 2016 - 22:18

Na targach w Mrzeżynie pomacałem maszynki od Jacka i powiem że szczęka opada jak to jest wykonane.



#8 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 15 styczeń 2016 - 07:20

Dzięki za wszelkie wskazówki... :) 

Zawsze się może zdarzyć , że walnie się multikiem o burtę łodzi albo człowiek się wywróci idąc z manelami. Najważniejsze, że można naprawić i to mnie uspokaja. Myślałem o naprawie super kołowrotka  , który chciałem kupić za granicą. Teraz pomyślę i zdecyduję. Mimo to , może jednak jeszcze któryś z kolegów przeszedł ten temat i poradzi co, jak lub gdzie ... :) 

Wielkie dzięki dla Wszystkich... :highfive:  



#9 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 15 styczeń 2016 - 19:58

Teraz pewnie u kolegi z linku skrzynka na FB zapełniona w sprawie lakierowania multów;) 



#10 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 styczeń 2016 - 20:26

Jak znam Jacka i jego dzieła malarskie to poradzi sobie a w miedzy czasie wykona jakąś łódeczkę aluminiową (notabene równie pięknie malowaną) :)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 15 styczeń 2016 - 20:45


#11 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 16 styczeń 2016 - 10:03

 Swojego styranego Ryobi Ixorna pomalowałem sam ,bez fajerwerków i tera nazwę go Reno-Megan ;-)

Załączone pliki


  • sucks_one i thug lubią to

#12 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 16 styczeń 2016 - 11:04

Dzięki za wszelkie wskazówki... :) 
Zawsze się może zdarzyć , że walnie się multikiem o burtę łodzi albo człowiek się wywróci idąc z manelami. Najważniejsze, że można naprawić i to mnie uspokaja. Myślałem o naprawie super kołowrotka  , który chciałem kupić za granicą. Teraz pomyślę i zdecyduję. Mimo to , może jednak jeszcze któryś z kolegów przeszedł ten temat i poradzi co, jak lub gdzie ... :) 
Wielkie dzięki dla Wszystkich... :highfive:


Mała prośba - jak już się na coś zdecydujesz fajnie by było gdybyś wrzucił tu fotki multika przed i po zabiegu :)
  • MarcinZet lubi to

#13 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 16 styczeń 2016 - 16:58

Oczywiście COMA , tylko wczoraj wpadła mi cholerna "okazja"  w łapy i muszę się teraz szybko zresetować i przeanalizować zakup.... :D



#14 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 16 marzec 2016 - 18:53

Witam,

 

To się może zdarzyć każdemu.... :)

Czy któryś z kolegów poradzi , jak ,  gdzie można np; dokleić ( zapełnić ) brakujące wyszczypienie ( wykruszenie krawędzi np; od uderzenia w burtę łodzi, etc) tworzywa szt. w plastikowym boczku multiplikatora . Razi mnie coś takiego i chciałbym naprawić ( zaszpachlować ) i polakierować ,  żeby wyglądał jak nowy . Elegancja- Francja.

Czy po prostu...szpachla , szpachla i już. Ewentualnie ...gdzie , żeby było profesjonalnie . Czyżby warsztat samochodowy.

Drobne ubytki,pęknięcia i tym podobne przypadłości (bez potrzeby zgrzewania lub ''spawania''),skleja (wypełnia i szpachluje) 2 składnikowym specyfikiem na bazie epoxy,służacym do doraźnej naprawy zdeżaków i innych ''plastikowych'' elementów,więc wydaje mi się,że wizyta w dobrym zakładzie lakierniczym jest jak najbardziej wskazana.Oczywiście można próbować samemu,ale z doborem "szpachli'' może być problem...zwykłe kleje epoksydowe mogą być zbyt twarde i mieć zbyt małą przyczeność do tworzyw,natomiast zwykła szpachla poliestrowa (z utwardzaczem) będzie zbyt krucha.W razie ''W'' jak byś chciał naprawiać sam to się odezwij na priv...mam dostęp sporej bazy ''chemikalów'' i mogę Ci troszkę pomóc...

 

Alkowi , o ile się nie mylę lakierował kolega z Gorzowa Wlkp , który pracuje w serwisie samochodowym i ma dostęp do lakierni i lakierników.

Sam mam multiplikator który wymaga tuningu wizualnego.O ile "bebechy" są w znakomitym stanie, to obudowa jest sterana  życiem.

Myślałem właśnie dać do kolegi na warsztat w celu przelakierowania.

Mam też dostęp do lakierni proszkowej( pracowałem tam jako lakiernik 3 lata), ale nie wiem czy temperatura wygrzewania lakieru (ok 200 st) nie pozbawi mnie młynka-Daiwa liberto pixy px68.

Body z alu i 180 stopni do wygrzewania lakieru...jak by było 800 to może by się coś stało...więcej szkód można zrobic nie odpowiednio piaskując pod ''proszek''.


Użytkownik Paavo edytował ten post 16 marzec 2016 - 18:54


#15 OFFLINE   krzysiek gżybek

krzysiek gżybek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów
  • Lokalizacjawołomin.
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 05 kwiecień 2016 - 18:17

W moim abu nic nie brakowało nic nie ukruszone,sprawne mechanicznie w 110 procentach jak wszystkie u mnie ale mnie podkusiło żeby go pędzlem pare razy ruszyć i wyszło jak zwykle
sprzęt nadaje się tylko na zwałke a raczej na półke.co z tego że sprawny i jako tako wygląda jak widok wnuka i wnuczki nie zezwala na podpięcie do żadnego kija

Załączone pliki



#16 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 06 kwiecień 2016 - 12:45

To ja rozumiem... :) . Prawdziwy kochający Dziadek a nie "podróba". Miłego , spokojnego dnia.


Użytkownik Zyga102 edytował ten post 06 kwiecień 2016 - 12:46