Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

określenie cw + multik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   alfmatic

alfmatic

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • Imię:Michał

Napisano 20 styczeń 2016 - 16:02

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy i to jest mój pierwszy post.

Dostałem w prezencie wędkę Abu Garcia  Vendetta Casting 602ML 1,83m nr referencyjny 1303026, korek, dwuskład, akcja medium light, cw 5-25.

Kijek mimo że nie z górnej półki to mi się podoba. 

Mam jednak wątpliwość co do cw. Jak na zakres 5-25 to wydaje mi się troszkę sztywna.

Czy znacie jakąś metodę na wiarygodne określenie cw?

 

Ponadto mam w zapasie multika abu revo sx z 2015r. Jak on będzie się spisywał z tym kijem. Czy da radę z przynętami od 8-10g, czy potrzebny tuning. Myślę o nim bo czasami łowię na zatoce gdańskiej. Ma to być zestaw pod okonia i sandacza, czasami basy we włoszech.

 

Z góry dziękuję za rady. 

 

 



#2 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 20 styczeń 2016 - 16:07

Witam wszystkich.
Jestem tu nowy i to jest mój pierwszy post.
Dostałem w prezencie wędkę Abu Garcia Vendetta Casting 602ML 1,83m nr referencyjny 1303026, korek, dwuskład, akcja medium light, cw 5-25.
Kijek mimo że nie z górnej półki to mi się podoba.
Mam jednak wątpliwość co do cw. Jak na zakres 5-25 to wydaje mi się troszkę sztywna.
Czy znacie jakąś metodę na wiarygodne określenie cw?

Ponadto mam w zapasie multika abu revo sx z 2015r. Jak on będzie się spisywał z tym kijem. Czy da radę z przynętami od 8-10g, czy potrzebny tuning. Myślę o nim bo czasami łowię na zatoce gdańskiej. Ma to być zestaw pod okonia i sandacza, czasami basy we włoszech.

Z góry dziękuję za rady.

Witam, najpierw proszę zgodnie z panującymi na Forum zwyczajami przywitać się w odpowiednim dziale, poczytać o regulaminie, następnie użyć wyszukiwarki odnośnie Twojego tematu. Może już był omawiany?

#3 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 styczeń 2016 - 16:19

Czy znacie jakąś metodę na wiarygodne określenie cw?

Tak, ja znam... metoda doświadczalna

zakładasz obciążenie 1g i rzucasz, następnie dokładasz co 1g i rzucasz,

jak już określisz max CW idziesz do sklepu po nowy, taki sam kij i... na luzie sobie łowisz,

proste.

 

poza tym jak @MarcinZet


  • Piotrek Milupa i marek_moto lubią to

#4 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 20 styczeń 2016 - 16:34

 wydaje mi się troszkę sztywna.

 

Ja również przeżyłem szok z moim pierwszym kijem castingowym pod jerki.

Jak to chłopaki mówią - kij od szczotki.

Takim mocniej/agresywniej podbijesz gumę, niektóre przynęty łatwiej poprowadzisz - w zależności czym chcesz łowić.

Co kto lubi :)

 

A o Revo SX to już chyba wszystko zostało powiedziane. A już na pewno o jego zakresie :)

10g z palcem w nosie, 100g też, jesli dasz radę jedną ręką  :lol:

 

Zadowolenia z casta! 



#5 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 23 styczeń 2016 - 18:17

na pierwszy ogień slider 7s i będziesz wiedział co dalej-czy w górę czy dół.

nie namawiam do przekraczania cw ale mam takie cudo td silwer edition 1.98m 7-25g a najlepiej lata z 25-35g.może to ze względu na sporą sztywność kija nie chce się lżej ładować-nie wiem,ale hol sporych ryb wcale mu nie straszny nawet szczupcowi metrowemu nie pozwolił długo tańczyć.daje nawet radę z wobami 25-30g sdry własnej produkcji z salmo perch 12 trochę klęka i brakuje komfortu ale i tak jestem w szoku że jest taki mocny.



#6 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 06 luty 2016 - 18:51

Miałem identyczny kij tylko w spinie i pełne "ładowanie" tego kija zaczynało się od 12g,maksymalne c.w. jest dobrze określone,chociaż przeciążałem kij do 30g,ale rzuty były już bardzo zachowawcze.Ogólnie fajny kij pod nieduże jerki czy wachadłówki.