Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Podwójny haczyk do zbrojenia małych przynęt, jaki ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów

Napisano 20 styczeń 2016 - 22:34

Witam :)

 

Mógłby ktoś podpowiedzieć jakieś przyzwoicie sprawujące się, ale jednocześnie tanie podwójne haczyki? Interesuje mnie coś o długości trzonka 1-1,2cm. Mają służyć do zbrojenia smużaków i mikrocykad.  W oko wpadły na allegro vmc 9908 w rozmiarze 10, ale może jest coś w podobnej/niższej cenie na co warto zwrócić uwagę? Dodam, że istotnym parametrem jest cena ponieważ chciałem uzbroić zalegające przynęty (a 'troszeczkę' się tego nazbierało).

 

pozdrawiam,

Paweł



#2 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 21 styczeń 2016 - 09:41

zajrzyj do polfishing tam jest rozmiar 10 w cenie 0,45 zł sztuka

ewentualnie szukaj Mustad 7790X ale nie mają rozmiaru 10, i to potrójna kotwiczka



#3 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:41

A jakiej długości masz te wabiki bo kupowałem dziesiątki i to wcale nie takie mikro...



#4 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 13:51

Planuje zbroić wobki około 1,5cm (+/- 3mm) i cykady około 2-2,5cm. Kupiłem w zeszłym roku od jednego z jerkbaitowych twórców wirujące ogonki zbrojone wlasnie podwojnym haczykiem, rozstaw ramion 9mm, długość trzonka 1,3mm, i taki lub nieco mniejszy pasuje. Nieco obawiam się wprawdzie o skuteczność zacięć przy pękatych smużaczkach (przy wirujących ogonkach miałem dużo spadów..) ....ale chciałbym nie dociążać wobków, bo to mają być faktycznie smużaki, tzn mają wogole sie nie zanużać. A mikrokotwiczka+kółko łącznikowe 3mm waży około 0,2g...haczyk około połowę tego. 



#5 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 21 styczeń 2016 - 15:08

Za duże będą dyszki do tego co planujesz. W swoich cykadach przy 2,8 cm daję 14ki, też na początku myślałem o dyszkach dwuramiennych ale są po prostu kobyły w porównaniu z przynętą. W polfishingu też raczej nie dostaniesz, chyba, że od gościa zamówisz i przywiezie.



#6 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 19:37

Przykładowy smużak z podwojnym haczykiem 13x9mm. 

 

 

 

nf5lxw.jpg

 

 

 

Haczyk jest za duży Twoim zdaniem? Nie mam za bardzo doświadczenia w łowieniu mikrowobkami, ale estetycznie mnie nie odstręcza, natomiast mniejszy haczyk wydaje mi się za wąski względem szerokości korpusu żeby ladnie zapiąć klenika/jazika. Jak uważasz?

 

 



#7 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 21 styczeń 2016 - 20:04

Do wobka w miarę pasuje ale cykady już słabo, przynajmniej w moich są za duże. Z resztą o spasowanie do woblera to musisz bieglejszych w mikrołowieniu zapytać o opinię. 14ki widziałem dzisiaj na aliexpres. Jak pokończę cykady to pewnie coś zamówię.

#8 OFFLINE   JakubG

JakubG

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 styczeń 2016 - 22:01

To co masz na wobku to 10 z Mustada. Bardzo ciezko jest to znalezc male kotwice podwojne. Są w muchowych sklepach i mniejsze, ale są lutowane. Slyszalem kiedys legendy o rozlutowywaniu kotwic, ale nie próbowałem i nie wiem czy to mozliwe..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych