Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ogon do streamera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 23 styczeń 2016 - 21:56

Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, teraz chodzi mi po głowie streamer - jak najlepsza imitacja ryby, i pytanie związane z tym zagadnieniem. Chcę zrobić ogon , ale nie z włosia syntetycznego , czy też z microlonu , jak do tej pory, Czy trymowane pióro gesie się nada? Czy stosina jest stosunkowo miękka? Jak szerokie są promienie w końcówce gęsiego pióra?



#2 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2133 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 24 styczeń 2016 - 09:36

Tomek, ten ogon miałby być zamontowany na przedłużce tak ? 

d3c298971bc4ff400176f106a15092b8.jpg
Game-Changer-Streamer-Fly-Pike-Bass-Fly-
the_perfect_transparent_bait_fish.jpg?it

Tak na prawdę to jedynie dla Nas ma jakieś znaczenie. 

Ja bym do tego podszedł w ten sposób, wziąłbym pióro (dość duże) polakierowałbym je lakierem bezbarwnym, tak aby można było z niego wyciąć kształt ogonka i następnie przywiązał/przykleił. 


  • KwaQ lubi to

#3 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 24 styczeń 2016 - 10:11

Kacper, chodzi o cos podobnego jak na ostatnim zdjęciu. Ma byc miękka stosina ,bo bedzie montowany na shanku. Zaparlem sie w miarę doskonalenia techniki na real fish. Jeśli widziałeś dokładnie moj wątek, to wiesz jakie streamery robię.

#4 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2133 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 26 styczeń 2016 - 10:09

Tak się zastanawiam nad tym rozwiązaniem i w dużych muchach to będzie ciężko z zastosowaniem tego. Pytanie - czy to ma być mucha do łowienia, czy do pokazywania? 

Rozumiem, że shanków będzie kilka i to za hakiem, żeby dojść do ogona. Ja bym spróbował zawiązać to na jakiejś żyłce. Sama praca tego pióra bedzie znikoma w porównaniu do syntetyków i flashy, jeśli go nie polakierujesz to w wodzie się poskleja i nie będzie imitował kształtu ogona.  

 

Raczej pomyślałbym na Twoim miejscu ze zrobieniem ogona ale z pianki, albo jakiejś gumy, czy nawet grubszej folii. Jeśli dążysz do jak najbardziej naturalnej muchy, to pomyśl nad malowaniem, trzeba dobrać odpowiednie farby i spróbować wzorem kolegów lurebuilderów pomalować muchę. Chodzi mi coś takiego po głowie, ale nie jakieś tam trywialne paseczki w okoniach, tylko bardziej ambitnie - z imitacją łusek, przyciemnionym grzbietem. Temat trudny i nowatorski, ale myślę, że do zrealizowania, nie widziałem jeszcze nigdy czegoś takiego. 



#5 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 26 styczeń 2016 - 18:29

No właśnie coś takiego chciałbym uzyskać , ale po tym co piszesz , to chyba jeszcze moje umiejętności są za małe , ale będę o tym myślał. Te streamery chciałbym do łowienia , ale mam półkę na która odkładam te , które w moim mniemaniu są wyjątkowo ładne i udane, takie , których szkoda wrzucać do wody.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych