Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Revo Elite 8 ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Rejant

Rejant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 styczeń 2016 - 21:06

Cześć Panowie proszę was o poradę,przekopałem forum, ale żadnych informacji nie znalazłem na temat tego multiplikatora

 

Ostatnio dostałem w prezencie Abu Garcia Revo Elite 8 przełożenie 8.0:1 ciężko znaleźć informację o nim w sieci. Czy ktoś używał z was tego multka, może podzielić się opiniami ?

Na razie używam Shimano Citica 201 i nie wiem czy zamienić kołowrotki. Boję się, że Elitka ma za duże przełożenie i nie będzie się nadawać do slajderów , swimbait co myślicie ? Za wszystkie sugestie bardzo dziękuję. 



#2 OFFLINE   kolo807

kolo807

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów

Napisano 30 styczeń 2016 - 21:13

Co do sliderów to nie za delikatny będzie chyba w opisie byl do 30 gr.
Osobiście nie użył bym go do dużych wabików ale to moje zdanie .

#3 OFFLINE   Rejant

Rejant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 styczeń 2016 - 21:26

Sorka nie napisałem wyżej, że głównie chodzi o małe slaidery 7 max 8 


  • pawas2 lubi to

#4 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 31 styczeń 2016 - 00:33

Do sliderów i bezsterowców będzie ok, przynęty te nie dają oporu a fajnie luz skasuje po podszarpywaniu
  • Basss i Rejant lubią to

#5 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 31 styczeń 2016 - 14:33

Żeby tylko to przełożenie za bardzo tego luzu nie kasowało, musisz uważać i obserwować przynętę jak pracuje. Pewnie pełen obrót korbką będzie zwijał za dużo linki - ja wolę do jerków przełożenie max 6.3:1, ta revka może wcale nie być taka super do jerkowania.


  • minecjusz i Rejant lubią to

#6 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 31 styczeń 2016 - 20:38

Wiadomo są lepsze maszynki do tego ale da radę jeśli koniecznie ten multik musi zostać

#7 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 31 styczeń 2016 - 21:21

Wiadomo są lepsze maszynki do tego ale da radę jeśli koniecznie ten multik musi zostać

Racja, od biedy da radę każdym... Spróbuj lepiej z tego reviaka zrobić albo zestaw pod speed'owe bolenie (przełożenie pozwala na szybkie prowadzenie przynęty bez zapoty na korbie), albo średni zestaw opadingowy (tu szybkie kasowanie luzu ma pierwszorzędne znaczenie).


  • Rejant lubi to

#8 OFFLINE   kolo807

kolo807

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów

Napisano 31 styczeń 2016 - 21:30

Racja, od biedy da radę każdym... Spróbuj lepiej z tego reviaka zrobić albo zestaw pod speed'owe bolenie (przełożenie pozwala na szybkie prowadzenie przynęty bez zapoty na korbie), albo średni zestaw opadingowy (tu szybkie kasowanie luzu ma pierwszorzędne znaczenie).



Do średniego opadu jest ok przydaje się to przełożenie . Właśnie do tego mi służy :).
  • bubas i MarcinZet lubią to

#9 OFFLINE   Rejant

Rejant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 31 styczeń 2016 - 22:01

Do średniego opadu jest ok przydaje się to przełożenie . Właśnie do tego mi służy :).

@kolo807 widzę, że masz ten kołowrotek możesz napisać coś o nim więcej, jak długo go posiadasz i czy zauważałeś jakieś minusy, jesteś z niego zadowolony ?

 

Przygodę swoją dopiero zaczynam z castingiem i na początku nie chciał bym gromadzić tyle sprzętu, chciał bym się uczyć na jednym sprzęcie i gdy wskoczę na wyższy level wtedy będę dobierał kolejny sprzęt.  Tak jak pisałem wyżej uczę się obecnie na multiplikatorze Citca 201, które ma mniejsze przełożenie, (7.2:1) ale revo bardziej mi przypadł do gustu (wizualnie) no i chyba klasowo trochę wyższa półka ? Dlatego właśnie nie wiem przy jakim zostać. 

Dzięki za wszystkie wskazówki.


Użytkownik Rejant edytował ten post 31 styczeń 2016 - 22:02


#10 OFFLINE   kolo807

kolo807

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów

Napisano 01 luty 2016 - 15:11

Witam.
Co do multika to jak na razie nie mam żadnych problemów cały sezon używałem go do lekkiego opadu i daje rade cięższych wabików raczej bym nie zakładał robi wrażenie delikatnego lezy lepiej od zillona ma szerszą szpule i jest niższy ,hamulec precyzyjny nie mam żadnych problemów z brodami od początku nie udało mi się jej zrobić na abu .Sorry raz byłem na rybach gdzie za plecami miałem krzaki i rzucałem z boku i się to cholerstwo zrobiło ;) po dokręceniu hamulca juz było normalnie.
Ogólne wrażenie jak przyszedł to ze trzymam piórko , wcześniej mailem DAM-a i po kilku wyjazdach coś zaczęło w środku się tłuc ,to była taka lekcja żeby lepiej kupić coś lepszego.
Jedno jest chyba pewne ze zostanie u mnie :) może ?
To jest moje wrażenie jak na początkującego pozatym jak dostałeś taki prezent to tylko się cieszyć :).
Co do przyzwyczajeń to chyba lepiej uczyć się na kilku zestawach bo każdy jest inny .

Użytkownik kolo807 edytował ten post 01 luty 2016 - 15:13

  • MarcinZet i Rejant lubią to

#11 OFFLINE   Wienio34

Wienio34

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaSzubin
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:Łapka

Napisano 09 luty 2016 - 17:31

Gdyby ta elitka nie przypadła do gustu chętnie bym odkupił (w rozsądnych pieniadzach

#12 OFFLINE   Rejant

Rejant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 luty 2016 - 17:32

Gdyby ta elitka nie przypadła do gustu chętnie bym odkupił (w rozsądnych pieniadzach

 

Cały czas się zastanawiam czy nawijać plecionkę czy sprzedać, ale chyba go zostawię. Jeśli będę sprzedawał wystawię w odpowiednim dziale i poinformuję Ciebie o tym.



#13 OFFLINE   Wienio34

Wienio34

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaSzubin
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:Łapka

Napisano 29 luty 2016 - 06:53

Ok bede obserwować i czekam na info.
  • pawas2 lubi to