Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z której strony docinać głowicę skagit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 03 luty 2016 - 08:35

Witam,chciałem dociąć głowicę , jak ciąć od strony łączenia z rozbiegiem czy od strony łączenia tipa ,jak zarobić końcówkę, spawanie?wiązanie pętelki na rdzeniu?pozdrawiam Daniel


  • Maciek Rożniata lubi to

#2 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 03 luty 2016 - 09:18

Cześć.

 

Skagit, ciąć ??? Po co ???

A tak na prawdę to szczegóły mają znaczenie, jaką głowicę, ile chcesz uciąć, zależy Ci na mniejszej wadze czy krótszej głowicy ???

 

Gdybym się upierał i koniecznie chciał ciąć swoje głowice skagit to zrobił bym to chyba przeciwnie do normalnie przyjętych zasad - czyli od strony tipa, ale to wszystko zależy od tego ile chcesz uciąć i co osiągnąć.

Część głowic skagit ma budowę typu "level" więc wszystko jedno, liczą się tylko proporcje długości do masy.

 

Informacje o zarobieniu końcówki po tym jak napiszesz jaką masz głowicę.

 

tomaszek11



#3 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 03 luty 2016 - 09:47

Hej,głowica Airflo skagit compact 750 floating 27 ft, planuję obciąć do długości 20 ft, 

 

Cześć.

 

Skagit, ciąć ??? Po co ???

A tak na prawdę to szczegóły mają znaczenie, jaką głowicę, ile chcesz uciąć, zależy Ci na mniejszej wadze czy krótszej głowicy ???

 

Gdybym się upierał i koniecznie chciał ciąć swoje głowice skagit to zrobił bym to chyba przeciwnie do normalnie przyjętych zasad - czyli od strony tipa, ale to wszystko zależy od tego ile chcesz uciąć i co osiągnąć.

Część głowic skagit ma budowę typu "level" więc wszystko jedno, liczą się tylko proporcje długości do masy.

 

Informacje o zarobieniu końcówki po tym jak napiszesz jaką masz głowicę.

 

tomaszek11



#4 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 03 luty 2016 - 09:47

A nie prosciej sprzedac i kupic odpowiednio lzejsza? Airflo stopniuje co 30gr and Rio co 25gr.

 

Edycja: teraz zobaczylem twoj drugi wpis. Sprzedaj Compact i kup Switch, jesli to ma byc pod krotki DH.



#5 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 03 luty 2016 - 09:57

W Taimieniu ,jest skagit compact 750 f za 129 pln,a skagit switch za 249 pln,wolałbym kupić tańszą i ciąć ,,głowica ma być do kija 11.6 ft,8/9



#6 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 03 luty 2016 - 10:37

Tu masz profile głowic Airflo:

http://www.rilap.com...mon-airflo.html

z przodu jest mały taper (stożek) więc ew cięcie raczej od zadka, żeby to hulało z 8/9 musiałbyś ciachnąć gdzieś tak do 600 grain, to dużo, myślę że o wiele za dużo...

... nie wiem czy widziałeś tą głowicę w realu, to straszny kabel jak to skrócisz moim zdaniem będzie chlapać i może być bardzo niestabilne w powietrzu. Moja rada: to wyrzucona kasa, odpuść sobie. Docinanie zostaw na głowice o profilu scandi.



#7 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2133 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 03 luty 2016 - 10:49

Też uważam, że tak krótkiej głowicy nie powinno się jeszcze bardziej skracać. 

 

Są tanie głowice skagitowe na rynku, zobacz chociażby ofertę EGO. Poszukaj także używanych na ebay'u, allegro, forumowych komisach. 



#8 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 03 luty 2016 - 11:14

Skagit compact jest "taperowany" z obu stron. Na długości ~ 1 metra od strony runningu średnica zmienia się o około 0,4 - 0,5 mm (z 2,05mm do 2,5mm).

Może faktycznie lepiej będzie ciachnąć "normalnie" czyli od tyłu, od czarnej pętelki :)

Jak masz wagę to tnąc po kawałku sobie poradzisz, na początek zostawiłbym 550grainów.

 

Teoretycznie airflo powinno się dobrze zgrzewać.....ale mino że trochę się z tym bawiłem to nigdy pętelka w miejscu zgrzania nie wytrzymywała próby z 30lbs runningiem.

Fizycznie nie ma połączenia między rdzeniem i "plastik" puszcza mimo że sam zgrzew wygląda dość dobrze. Szlag by mnie trafił gdyby poszła mi moją pętelka na fajnej rybie które nie często się zdarzają. Dlatego teraz wszystko szyję. Na długości około 8-10 cm tak gęsto jak starcza cierpliwości. Używam najcieńszych igieł i bardzo cienkich plecionek spinningowych. Na koniec wszystko zalewam aqua sure i na obrotową suszarkę (do omotek) tak żeby aqua sure nie ściekało. Ale pewnie można sobie poradzić w inny sposób przy klejeniu. Ja, po prostu mam to korzystam.

Po zaschnięciu aqua sure jest bardzo trwały, myślę że taka powłoka jest wystarczająca w odniesieniu do czasu używania linki.

Ja całkowicie odszedłem od zgrzewania może półtora roku temu, nic się nie dziej do tej pory z szytymi pętelkami. Minusem jest dłuższy czas który należy poświęcić na wykonanie jednego połączenia.

 

tomaszek11

 

Ps. Jak w Taimeniu kupujesz pozostałe produkty airflo to switcha możesz kupić 30% taniej. W zasadzie ciężko gdziekolwiek na świecie kupić głowice airflo w lepszej cenie.



#9 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 03 luty 2016 - 11:22

 

 

Ja całkowicie odszedłem od zgrzewania może półtora roku temu, nic się nie dziej do tej pory z szytymi pętelkami.

Tak z ciekawości - a jak sobie radzisz z pętelkami na końcach tipów z wolframem Txx? Kupujesz gotowe po 20 ojro sztuka?

 

Z drugiej strony przecież te fabryczne tez nie mają fizycznego połączenia zapętlonego rdzenia, wszystko trzyma się na stopionej otulinie...


Użytkownik mack edytował ten post 03 luty 2016 - 11:26


#10 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 03 luty 2016 - 11:25

Powyższy mój wpis ma sens tylko wtedy jeśli kolega upiera się żeby "po taniości" mieć głowicę długości 20 stóp i wadze około 550 grainów.

Jak kupi EGO bądź np. http://www.ebay.co.u...t54t-bjhthR89qQ

to i tak będzie miał dłuższą niż oczekiwał.

A z drugiej strony tak właśnie odbywał się postęp w dziedzinie głowić, niektórym chciało się eksperymentować tnąc linki.

Więc czemu mamy mu zabraniać :P Utnie, napisze jak wyszło, może będzie z tego pożytek.

A jak nie wyjdzie to parę osób napisze: a nie mówiliśmy.... :P

 

tomaszek11



#11 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 03 luty 2016 - 11:36

Tomaszek11, to nie była zaczepka, tylko ciekawość - chodziło mi o to czy masz może jakiś patent na te tipy ....



#12 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 03 luty 2016 - 11:47

Tak z ciekawości - a jak sobie radzisz z pętelkami na końcach tipów z wolframem Txx? Kupujesz gotowe po 20 ojro sztuka?

 

Z drugiej strony przecież te fabryczne tez nie mają fizycznego połączenia zapętlonego rdzenia, wszystko trzyma się na stopionej otulinie...

 

W zasadzie mam tyle "fabrycznych" tipów że starczy mi na parę lat łowinia, trochę mnie poniosło z zakupami co było "nierozsądne" biorąc cenę pod uwagę....

Ale jak coś uzupełniam to robię na dwa sposoby:

pierwszy znany, wolfram kupowany na metry po 1,5 - 2euro za metr. Zgrzewać się tego nie da ale cienka omotka plus aqua sure załatwiają sprawę.

 

Drugi, lepszy to:

http://www.adh-fishi...ut-express-tips

te tipy mają po 9metrów długości. Można rozciąć na dwa kawałki. Ja najczęściej różnej długości żeby mieć wybór. Od strony głowicy pętelkę już masz. Oczywiście nie ma sensu kupować pojedynczego tipa ale przy większych zakupach ma to ręce i nogi uwzględniając koszty przesyłki.

Do tego wiążę gruby fluorocarbon używająć Albright, tak jak tutaj:

https://www.youtube....h?v=ynu0Vg_V11w

 

Nawet bardziej lubię tak niż loop to loop.

Do ideału brakuje tylko,

Załączony plik  Stonfo_tools_15.jpg   52,06 KB   1 Ilość pobrań

 

ale jak nie mam to się nie przejmuję. Praktycznie i tak końca tipa nigdy nie wciągasz w przelotki


Użytkownik tomaszek11 edytował ten post 03 luty 2016 - 11:50


#13 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 03 luty 2016 - 11:48

Tomaszek11, to nie była zaczepka, tylko ciekawość - chodziło mi o to czy masz może jakiś patent na te tipy ....

Wiem, rozumiem. Tylko czasami mam jeszcze inne pilne zajęcia .....

:D



#14 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 03 luty 2016 - 11:53

Wiem, rozumiem. Tylko czasami mam jeszcze inne pilne zajęcia .....

:D

Co może być pilniejszego od połączenia głowicy z tipem? :lol:



#15 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 03 luty 2016 - 12:04

DZięki wszystkim za podpowiedzi,muszę jeszcze pomyśleć,nad ewentualnym zakupem, (bywa że chytry traci dwa razy) :lol:, nie wiem jak inne linki Ego,ale kończy mi się już drugi skagit tej marki,być może jakaś lipna seria,wymiana bez przeszkód na nowy, ale coś z trwałością nie tak i chce spróbować innej marki,pozdrawiam



#16 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2133 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 03 luty 2016 - 12:30

Tipy biorę od Daryla z Canady, ma to bardzo fajnie zarobione, bawić sie już nie trzeba. Przesyłka ostatnio przyszła w tydzień, można sobie zamówić tip pod siebie w korzystnej cenie. 

Przykładowy tip:

http://www.ebay.ca/i...jsAAOxyRhBS6wm9

Można na metry stąd (przesyłka darmowa):

https://mistpool.com...roducts_id=1202

Zapytaj o skagit Airflo tego użytkownika (dystrybutor na PL)

http://allegro.pl/li...?us_id=22377420



#17 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 03 luty 2016 - 13:38

Tipy biorę od Daryla z Canady, ma to bardzo fajnie zarobione, bawić sie już nie trzeba. Przesyłka ostatnio przyszła w tydzień, można sobie zamówić tip pod siebie w korzystnej cenie. 

Przykładowy tip:

http://www.ebay.ca/i...jsAAOxyRhBS6wm9

Można na metry stąd (przesyłka darmowa):

https://mistpool.com...roducts_id=1202

Zapytaj o skagit Airflo tego użytkownika (dystrybutor na PL)

http://allegro.pl/li...?us_id=22377420

Dzieki za namiar na Kanadyjczyka, cena faktycznie dobra, i te pętelki wyglądają solidnie, pamiętasz może ile gość bierze za przesyłkę do Polski, bo nie podstawiają się koszty automatycznie?

 

pozostałe 2 namiary znam, do tej pory zamawiałem materiał na tipy właśnie w mistpool albo gotowe od Maćka i zgrzewałem samodzielnie jeden  lub oba końce, na zabawy w Polsce taka wytrzymałość wystarcza, ale na wyjazd do BC muszę mieć zaufanie do zestawu, nie chciałbym zmarnować jednej z być może niewielu szans jakie dostanę.



#18 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2133 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 03 luty 2016 - 14:12

Ja brałem dość dużą paczkę (kilkaset haków, tipy), więc cena przesyłki większa była - 12$. Ale wiem, że przy mniejszym zamówieniu to w granicach 8$. Zawsze łączy koszty transportu, generalnie miły i bezproblemowy gość. 

 

W taimeniu pojawiają się od czasu do czasu tipy na metry w dobrej cenie, ale trzeba być szybkim, ostatnio w 3 dni wszystko poszło. 



#19 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 03 luty 2016 - 14:37


Hej,głowica Airflo skagit compact 750 floating 27 ft, planuję obciąć do długości 20 ft, 

Projekt jak najbardziej słuszny w przypadku częstego brodzenia(machając z brzegu łatwiej zerwać kotwicę-przy nieuważnym prowadzeniu szczytówki).Pewnie na speyforach da się odnaleźć z jakiej pierwotnej da się dociąć optymalną. B)

Airflo Skagit Compact (nielot) po skróceniu cylindryka od tyłu-zredukowany do skagit switch zacznie lepiej się prostować dzięki zmianie proporcji stożka do cylindra.Zamiast bawić się w pętelki można zintegrować z żyłkowym rozbiegiem(lokalizacja wskazuje na Drwęcę).Grubszy front 750 będzie miał większą nośność w przypadku potrzeby użycia cięższego tipa,a ew.chlapanie można zniwelować ujmując siły podania. Airflo ma dość dużą pamięć i sprężyna 'puszcza' po ok pół godz łowienia-zależnie od temperatury otoczenia.

Długość kija 11'6",a wygodna proporcja w skagicie to 1:2 czyli 23' głowicy zadziała optymalnie.

Profil Rio(Flight,Max) znacznie sprawniejszy dzięki ciężkiemu tyłowi-tu skracanie od tyłu ma znacznie mniej sensu...miękkość ułatwia kształtowanie optymalne,a 500 zrobi tę samą robotę co Airflo/Guideline/Loop/SA 540/550.

Nie napisałeś nazwy wędki także wagi podane orientacyjnie...ale przy pewnym doświadczeniu da się skompensować techniką nadmiary lub niedobory. :)

Aha,Skagit to 'gruntówa' :lol: nie wymaga żadnego zaawansowania.


Użytkownik darek1 edytował ten post 03 luty 2016 - 14:40


#20 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 03 luty 2016 - 14:48

miękkość ułatwia kształtowanie optymalne,a 500 zrobi tę samą robotę co Airflo/Guideline/Loop/SA 540/550.

 

... a jednak ... ;)

czyżby miękkość pomagała wyćwiczonym rękom mistrza sprawnie formować pętle D? :P






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych