Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Daiwa - informacje, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Napisano 20 maj 2024 - 10:44

Prorex XR, 2.40, 18-84 - ktoś może scharakteryzować tę wędke i podzielić się wrażeniami?



#202 OFFLINE   Kacperw22

Kacperw22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Pawel

Napisano 09 czerwiec 2024 - 12:59

Daiwa Steez w wersji spinningowej na blanku svf compile x - petarda :) Szkoda, że trzeba taszczyć ją z japonii bo na naszym rynku tylko Morethan jest na tych blankach a to są długie i mocne kije.

Czekam na odpowiedź od Daiwy czy, kiedy i czy w ogole planowane jest wprowadzenie na rynek polski subtelniejszych wędzisk na tymże blanku.

Sprowadziles w koncu tege steeza?

Potrzebuje cos na okonia i wlasnie musze wybrac pomiedzy

Daiwa Steez AGS Spin 7'3'' 3-21g Lightning a  Daiwa Tournament AGS Jiggerspin - 2,20m 3,5-14g

#203 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 czerwiec 2024 - 13:58

Sprowadziles w koncu tege steeza?
Potrzebuje cos na okonia i wlasnie musze wybrac pomiedzy Daiwa Steez AGS Spin 7'3'' 3-21g Lightning a Daiwa Tournament AGS Jiggerspin - 2,20m 3,5-14g

Nie. Zrobiłem sobie kij pod oksy z FishingArt


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#204 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 13 czerwiec 2024 - 21:16

Witam jaka jest roznica w daiwie miedzy spin a jiggerspin?zastanawiam sie miedzy prorexem ags spin 240 10-30cw a ags jiggerspin 7-28 czy ten do 28 to wklejka? Z gory dzieki za oddp

#205 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 czerwiec 2024 - 03:39

Witam jaka jest roznica w daiwie miedzy spin a jiggerspin?zastanawiam sie miedzy prorexem ags spin 240 10-30cw a ags jiggerspin 7-28 czy ten do 28 to wklejka? Z gory dzieki za oddp

Wersja jiggerspin jest bardziej szczytowa, szybsza od spin. Obie jednak bardzo ładnie progresywnie wchodzą w ugięcie pod obciążeniem. Kwestia gustu, ja wolę jiggerspin. Nie jest to w żadnym wypadku wklejka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Darek_W lubi to

#206 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 14 czerwiec 2024 - 11:18

Muszę gdzieś w sklepie dorwać i pomachać tym jiggerspin’em bo mój Prorex XR to już jest naprawdę szybki kij w prawdzie 2,7 nie 2,4. Pytanie czy to zrobili większą zbieżnością blanku czy jakoś inaczej bo na zdjęciach blanki wyglądają dość podobnie. 



#207 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 czerwiec 2024 - 12:05

Szczerze powiedziawszy pomiędzy trzema wersjami AGS Jiggerspin, Prorex AGS i Tournament AGS, które posiadam, nie ma jakiś wielkich różnic. Jiggerspin jest jednak najbardziej szczytowo pracującym kijkiem, idealnie nadającym się do szeroko rozumianego opadingu. Niemniej jednak z powodzeniem zakładam woblery 10 - 13 cm i nimi twiczuję. Szczyt już mocniej się kładzie ale miałem okazje niejednokrotnie tak łowiąć z powodzeniem wcinać sandacze więc pary mu do tego nie brakuje. W mojej opinii są to jedne z lepszych fabrycznych konstrukcji.


Użytkownik scOOtt edytował ten post 14 czerwiec 2024 - 12:08

  • Darek_W lubi to

#208 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 16 czerwiec 2024 - 18:30

Scott a moglbys powiedziec jak ten jiggerspin 240 7-28 radzi sobie z glowkami i 10cm guma minimum i max

#209 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 czerwiec 2024 - 19:24

Scott a moglbys powiedziec jak ten jiggerspin 240 7-28 radzi sobie z glowkami i 10cm guma minimum i max

Nie wiem jak wersja 240cm bo ja mam 210cm. Ale na tyle co ja łowię to od dołu 8g plus 3” górą ogarnie spokojnie 30gram łącznej masy. Więcej co do zasady nie zakładam bo nie lubię nadwyrężać zbytnio konstrukcji. Wobkiem ważącym 25g spokojnie da się twiczować w stojącej wodzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik scOOtt edytował ten post 16 czerwiec 2024 - 19:25


#210 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 16 czerwiec 2024 - 20:00

O to mi chodzilo mysle ze prz 240 ogarnie od 5-20 cuezaru glowki plus gumis z dobrym czuciem w normalnych warunkach, dzieki zamawiam prorexa ags jig 240 7-28 pozdrawiam
  • Darek_W lubi to

#211 OFFLINE   sinus

sinus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Polanowski

Napisano wczoraj, 19:47

Czy ktoś z kolegów, miał może okazję łowić kijkiem DAIWA CALDIA SENSOR SPIN 2.30M 0.5-6G?
Potrzebuję czegoś do brzegowego łowienia na lekko, okoń, kleń, pstrąg, aktualnie użytkowany toshido, nie jest kijem moich marzeń...
Pytanie jak z animowaniem robactwa? Czy mikrowobkiem 2-3g da się sensownie rzucić i ile realnie górą obsłuży?