Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prośba od fundacji "Ja, Wisła"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 16 listopad 2010 - 06:50

Skierowana głownie do motorowodniaków mazowieckich. Ale nie tylko. Znakowanie nadwiślańskich rezerwatów przyrody wokół Warszawy, walka z rozjeżdżającymi je quadami, walka z nielegalnymi wysypiskami śmieci, próby ożywienia Wisły (m.in. pychówka Stwora, bat Nieuchwytny i prom Basonia stacjonujące w Porcie Czerniakowskim i wykorzystywane do rejsów po Wiśle) oraz wiele, wiele innych imprez promujących Wisłę to domena działalności Fundacji Ja, Wisła.
Teraz działalność Fundacji jest zagrożona. Dlatego też pozwolę sobie zamieścić prośbę od szefa Fundacji:

Szanowni Państwo,

Istnienie Fundacji Ja Wisła jest dziś krytycznie zagrożone.

Zarząd Mienia m. st. Warszawy (administrator Portu Czerniakowskiego) żąda bowiem od Fundacji astronomicznych opłat za dotychczasową działalność w Porcie. Fundacja Ja Wisła nie prowadząca działalności gospodarczej, nie jest w stanie opłat tych ponosić. Wynika stąd realna groźba wyrzucenia Fundacji z Portu Czerniakowskiego i całkowitego jej zniszczenia niemożliwym do spłacenia długiem...

Jednak gdyby Prezydent m. st. Warszawy orzekł że działalność Fundacji Ja Wisła jest istotna z punktu widzenia interesu m. st. Warszawy i może być uznana za szczególnie uzasadniony przypadek uprawniający do udostępnienia gruntu w Porcie Czerniakowskim nieodpłatnie, lub za stawkę symboliczną, zgodnie z 4 Zarządzenia nr 4240/2010 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 25 lutego 2010 r., sytuacja mogła by ulec zmianie o 180.

Sprawa jest najwyższej wagi. Od decyzji, którą w tej sprawie podejmie Prezydent m. st. Warszawy, zależeć będzie bowiem dalszy los Fundacji Ja Wisła.

Zwracam się z gorącą prośbą o uważne przeczytanie poniższego LISTU OTWARTEGO DO PANI HANNY GRONKIEWICZ-WALTZ Prezydent m. st. Warszawy.

Proszę wszystkich którym zależy na dalszym istnieniu Fundacji Ja Wisła o wysłanie maila w tej sprawie do Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz: sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl wraz z kopią do Fundacji Ja Wisła fundacja@jawisla.pl

Proszę również o rozpowszechnianie niniejszego LISTU OTWARTEGO wśród znajomych.

Fundacja Ja Wisła bardzo potrzebuje dziś Waszej pomocy. Bez niej przestanie istnieć.

http://www.jawisla.p...IST_OTWARTY.pdf

Przemek Pasek


Ja poparłem.

#2 OFFLINE   kruszyn

kruszyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 08:36

witam
ja też

#3 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 17 listopad 2010 - 08:29

Są pierwsze efekty. Również dzięki WAM.
Pisze o nich Przemek Pasek.

Szanowni Państwo,


Bardzo serdecznie dziękuję za potok listów, który wciąż spływa do gabinetu Prezydenta m. st. Warszawy w sprawie Fundacji Ja Wisła. Z radością informuję ze jest już pierwsza pozytywna reakcja na Państwa prośby. Zarząd Mienia m. st. Warszawy w dniu dzisiejszym ANULOWAŁ NOTĘ KSIĘGOWĄ opiewającą na 38 654, 19 zł, z tytułu ?odszkodowania za bezumowne zajmowanie terenu o powierzchni 3675 m2? , choć zaledwie tydzień temu groził Fundacji sądem za jej niezapłacenie! Sprawa nie jest jednak jeszcze wygrana. Zarząd Mienia wystawił bowiem nową notę księgową, z której wynika kwota 10363,80 zł jako roczny czynsz za nielegalne przetrzymywanie dech do tańczenia i słupków do znakowania granic wiślanych rezerwatów przyrody w Porcie Czerniakowskim na obszarze 260 m2. Zarząd Mienia tłumaczy iż MUSI wystawić notę ponieważ działa na podstawie prawa miejscowego czyli Zarządzenia nr 4240/2010 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 25 lutego 2010 r. Rozporządzenie to zawiera bowiem tabelę w której jest napisane że organizacja pozarządowa nie prowadząca działalności gospodarczej, taka jak Fundacja Ja Wisła powinna płacić TRZY RAZY WIĘCEJ za dechy do tańczenia, niż sprzedawca piwa i kaszanki za identyczny drewniany podest pod bar pozostawiony na zimę! Wydaje mi się że coś tu jest nie tak? Może Radni Miasta uchwalając to rozporządzenie nie zauważyli że jest w nim błąd? Może trzeba je po prostu znowelizować?

Dedykuję tę kwestię nowym Radnym Miasta. Tymczasem Fundacja Ja Wisła oczekuje nadal na rozstrzygniecie Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz:

Czy działalność Fundacji Ja Wisła jest istotna z punktu widzenia interesu m. st. Warszawy i czy może być uznana za szczególnie uzasadniony przypadek uprawniający do udostępnienia gruntu w Porcie Czerniakowskim nieodpłatnie, lub za stawkę symboliczną, zgodnie z 4 Zarządzenia nr 4240/2010 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 25 lutego 2010 r., czy nie?

Na stronie www.jawisla.pl publikujemy Państwa listy do Pani Prezydent w naszej sprawie, za które w imieniu całej załogi Fundacji Ja Wisła BARDZO SERDECZNIE DZIEKUJĘ.

Przemek Pasek



Prośba o pomoc wciąż aktualna..



#4 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 17 listopad 2010 - 10:58

List jak na wystąpienie do urzędnika jest emocjonalny i chyba trochę napastliwy. Trudno oczekiwać, na dokładkę przed wyborami, jednoznacznych deklaracji. Bez konkretnych wniosków, na przykład o umorzenie obciążen z podaniem podstawy prawnej chyba nic nie wskórają. Przydałby im się jakiś prawnik.
Ale się włączę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych