Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

dane silników elektrycznych?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 17 listopad 2010 - 07:33

Witam,
Panowie ostatnio z teściem wpadłem na pomysł zrobienia maximizera do silnika. Problem w tym, że nie możemy znaleźć danych dotyczących parametrów samego silnika. Napięcie znamy (12 Volt) ale nie znamy mocy silnika oraz prądu. Silniczek to JAXON 40lbs, w budzie wyglądającej jak Minn Kota.

#2 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 listopad 2010 - 13:33

Hej, ja w zimie będę usprawniał swój maximizer. Jedyne czego Ci potrzeba to prądu maksymalnego pobieranego przez silnik. Powiem Tobie że ja mam silnik o uciągu 56lb pod fale z cztero metrową łodzą pobiera on 36A prądu (pomiar cęgami). Myśle, że jak założysz Imax=45A to będzie OK. Bedziesz robił w pełnym mostku czy półmostku?

#3 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 17 listopad 2010 - 20:07

Tym właściwie zajmie się teściu bo on pracuje jako programista/automatyk. Ja podesłałem mu koncept, on zajmie się jego realizacją :D.

#4 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 25 grudzień 2010 - 19:11

Zrobiony maximizer! Co o tym sądzicie?

Załączone pliki



#5 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 grudzień 2010 - 13:08

Spoko :D. A testowałeś go z silnikiem zanurzonym w wodzie?. To tak naprawdę pokaże jak Twój design działa. Jeśli dałeś srebrzankę na każdą ścieżkę wysoko-prądową i zastosowałeś MOSy, które maja RDSon mniejsze niż 10mohm z ciepłem powinieneś dać sobie radę. Jak byś dał jeszcze grubsze przewody zasilające to byłoby super. Gdybyś dorzucił symbol MOSów i oscylogramy przebiegów wyjściowych i na bramce MOSa to mógłbym powiedzieć coś więcej.