Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 20 grudzień 2012 - 10:44

Witam,

@Kamil.Z w 100 % się z Tobą zgadzam, tylko jak ktoś w wątku liczącym 20 stron, prawie na każdej pisze że coś jest bee, to albo ma jakiś w tym interes albo jest przewrażliwiony.

 

"Nad gustami się nie deliberuje gusta się ma"

 

Pozdrawiam

Tarłoś



#402 OFFLINE   Soniacz

Soniacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaKorsze
  • Imię:Marcin

Napisano 20 grudzień 2012 - 11:27

I tak ja kupię Fenwicka HMG :) i jak na dzień dzisiejszy nikt mnie od tej decyzji nie odwiedzie. Howg

Jak połapie nią w maju to wtedy będę mógł się wypowiedzieć, ale już po wstępnym macanku w sklepie wiem, że to jest to!!!


Użytkownik Soniacz edytował ten post 20 grudzień 2012 - 11:28


#403 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 20 grudzień 2012 - 16:54

Witam,

@Kamil.Z w 100 % się z Tobą zgadzam, tylko jak ktoś w wątku liczącym 20 stron, prawie na każdej pisze że coś jest bee, to albo ma jakiś w tym interes albo jest przewrażliwiony.

 

"Nad gustami się nie deliberuje gusta się ma"

 

Pozdrawiam

Tarłoś

 

Witam,

@Kamil.Z w 100 % się z Tobą zgadzam, tylko jak ktoś w wątku liczącym 20 stron, prawie na każdej pisze że coś jest bee, to albo ma jakiś w tym interes albo jest przewrażliwiony.

 

"Nad gustami się nie deliberuje gusta się ma"

 

Pozdrawiam

Tarłoś

To samo można powiedzieć o kolegach angler1212 i wobler129 bo nie ma strony w tym wątku gdzie 50% postów nie należało by do nich

To dopiero pozwala sądzić o jakimś powiązaniu z Fenwickiem.

Też łowiłem kilkoma Fenwick'ami i uważam że nie mają w ofercie kija na sandacze mimo że najlepszy do tego jest EWS63MHF-jeśli dobrze pamiętam(jest to moje subiektywne zdanie i oparte na własnych preferencjach i konkretnych warunkach połowu), poza tym wszystkie wyższe modele (hmg,elite tech, aetos) mają za krótkie, niewygodne rękojeści.



#404 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 20 grudzień 2012 - 17:49

To samo można powiedzieć o kolegach angler1212

No proszę proszę ;) Ja pewnie w przeciwieństwie do kolegi to wiem co pisze bo używam kilku wędek (używam a nie sprawdzałem), poza tym nie tylko o nich pisałem. A piszę bo nimi łowie, a wybacz nie będę wypowiadać się na temat wędzisk którymi nie łowię, bo i tacy na forach na pewno są i będą.
 
Też łowiłem kilkoma Fenwick'ami i uważam że nie mają w ofercie kija na sandacze mimo że najlepszy do tego jest EWS63MHF

No fakt, widać że łowiłeś ale jednak takiego modelu to nie widzę w fenwicku :)
No i brawo skoro za najlepszą wędkę sandaczową wytypowałeś o mocy MH.

I dlatego więcej czytam niż piszę, bo prędzej czy później zawsze ktoś, coś do kogoś :)

Użytkownik angler1212 edytował ten post 20 grudzień 2012 - 17:57


#405 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 20 grudzień 2012 - 22:07

Z czystej ciekawości, a nie złośliwości zapytam jakim cudem kij kosztujący za wielką wodą ledwie tyle co  taki pospolity( jednakże ceniony) Avid, ubrany w tytany, bajeranckie omotki, uchwyt itp. ma taki porażający blank? Jakoś St.Croix łaskawie daje dopiero Alconite bo wysoki moduł SCIII już kosztuje swoje. Ktoś okrada całą rzeszę ludzi na całym świecie zawyżając ceny czy to ktoś inny jest cudotwórcą? A może to ta gwarancja i wydane 900pln tak dowartościowuje te kije? Bez urazy i pozdrawiam



#406 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 20 grudzień 2012 - 22:11

Hmmm nawet moja pomoc została wytknięta. Mam dużo fenwicków i właśnie zamówiłem podlodówkę.

 

Wychodzi na to, że nawet nie warto pomagać i radzić potrzebującym, tylko trzymać gębę na kłódkę :ph34r: :ph34r: :ph34r:


  • szczupak1 lubi to

#407 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 20 grudzień 2012 - 22:39

Wychodzi na to, że nawet nie warto pomagać i radzić potrzebującym, tylko trzymać gębę na kłódkę :ph34r: :ph34r: :ph34r:

No widzisz, łowisz to wiesz że niektóre kije są rewelacyjne (nie wszystkie). Ale rynek jest duży a jerkbait wielki więc nie każdy się z tym zgadza ;)
Ja osobiście na sandacza mam Fenwicka, zbrojonego Legenda, jak i ostatnio kij na blanku Phenix'a. Wszystkie mi się podobają i nie narzekam na żadnego. Ostatnio jednak zastanawiałem się co gdybym musiał wziąć na wyjazd tylko jedną wędkę. Hm, wybór padł albo Phenix albo Fenwick Aetos i nie wiem co bym wybrał. Ale fakt jest taki że to zastanowienie dało mi obraz ceny kijów za które w przypadku Phenixa zapłaciłem sporo więcej. I bądź tu mądry ;) Musiałbym wziąć obydwa bo wybór ciężki :)

#408 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1197 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 20 grudzień 2012 - 22:47

Maciek. Niekiedy tak jest. Jebaj na krytyke i rób swoje :)
  • wobler129 lubi to

#409 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1943 postów

Napisano 21 grudzień 2012 - 11:55


 Ostatnio jednak zastanawiałem się co gdybym musiał wziąć na wyjazd tylko jedną wędkę (...) Musiałbym wziąć obydwa bo wybór ciężki :)

 

No przecież nie możesz, to jak byś mógł? :P



#410 OFFLINE   tiguss

tiguss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 21 grudzień 2012 - 12:15

Hmmm nawet moja pomoc została wytknięta. Mam dużo fenwicków i właśnie zamówiłem podlodówkę.

 

Wychodzi na to, że nawet nie warto pomagać i radzić potrzebującym, tylko trzymać gębę na kłódkę :ph34r: :ph34r: :ph34r:

 

 @wobler129 nie przejmuj się. :)

Jeszcze się Taki nie narodził, aby wszystkim dogodził.

  Niezadowoleni i krytyczni będą zawsze - takie ich prawo. Znajdą się też i tacy, którzy swoją podejrzliwością będą się doszukiwać uzależnień, czerpanych profitów, a nawet teorii spiskowych.

 Gdybyś miał pomóc choćby jednemu z wielu w słusznym wyborze - to warto. Po to tu między innymi jesteśmy.


  • wobler129 lubi to

#411 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 21 grudzień 2012 - 12:23

Mam podlodówkę. To moja pierwsza wędka tej klasy pod lód. Miał być STC, jest Fenwick :) Zawsze używałem jakiś kijków po 20-30zł. Jestem bardzo mile zaskoczony pracą kija, w porównaniu z "kołkowatymi" kijami jakimi łowiłem dotychczas. Jak będzie w praktyce - dowiem się niebawem o ile lód pozwoli.



#412 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 21 grudzień 2012 - 16:01

No proszę proszę ;) Ja pewnie w przeciwieństwie do kolegi to wiem co pisze bo używam kilku wędek (używam a nie sprawdzałem), poza tym nie tylko o nich pisałem. A piszę bo nimi łowie, a wybacz nie będę wypowiadać się na temat wędzisk którymi nie łowię, bo i tacy na forach na pewno są i będą.

 

 

Ja nie używam bo mi nie leżą, to znaczy leży HMG ale w piwnicy.

jakbym nie używał(testował na wodzie) to bym się nie wypowiadał.

Co do wyboru wędziska sandaczowego z pośród fenwicków to wymienione przeze mnie były najczęściej wymieniane na forum jako sandaczowe oraz sprzedawcy również tak twierdzili.

Co do modelu wędki jaki podałem to sorry mój błąd powinno być EWS63m-xf.

 

 

Przestaję pisać komentarze w tym wątku bo widzę, że piewcy pieśni uwielbienia, oraz boskości Fenwicków nie przyjmują słów krytyki w subiektywnej ocenie towaru do której każdy ma prawo, takie samo jak wy do układania "ody do Fenwicka"

Co miałem do napisania na temat wędek Fenwick to już napisałem i nie będę mnożył bez sensu postów a kolejne moje wypowiedzi w tym temacie by tworzyły nie zdrową atmosferę.

Jeśli kiedyś zmienię zdanie na temat Fenwicka to nie omieszkam o tym napisać.

Miłego wędkowania
 



#413 OFFLINE   spiningista

spiningista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaNoord Brabant/Holandia
  • Imię:Irek

Napisano 25 grudzień 2012 - 11:58

Szukam wędki Fenwicka do jerków 20-60g (Salmo Slider 10s, Fatso 10s, Sweeper 14, Jack, Strike Pro Buster Jerk II oraz Sebile Acast, Koolie i Magic Swimmer), pod multiplikator Abu Revo SX.

 

Polecono mi trzy modele:

Fenwick ELITE TECH Smallmouth ESMC69MH-F
Fenwick HMG GT70MH-F
Fenwick HMG GT66MH-MF

 

Którą wybrać? Zależy mi najbardziej na tym aby wędka nie gubiła ryb tak jak to bywa używając sztywnych jerkówek. Czy którąś z powyższych modeli da się również poprowadzić gumę? Może znacie coś innego, alternatywnego?

 No i wczoraj pod choinką znalazłem tego oto kija - Fenwick HMG GT70MH-F :D  Po 6 stycznia będziemy testować na wodach w Holandii.



#414 OFFLINE   maximus

maximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 277 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Jacek

Napisano 27 grudzień 2012 - 22:44

Maciek,a jaki model wybrałeś,bo ja też rozważam Fenwicka jako podlodówkę.I do mormysza i do blaszki.



#415 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 27 grudzień 2012 - 23:11

ETI26ML - tylko raz miałem na lodzie - z wiadomych względów - cienka zima... Fajnie chodził pod blaszkami od małych po średnie, mormyszkami niestety nie łowiłem.



#416 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 06 styczeń 2013 - 20:53

Miał ktoś styczność z muchówką Fenwick HMX w 5#? Planuję zakupić, ale nie wiem czy w rzeczywistości nie będzie za mocny do linki 5? :)

 

HMXF 905-2



#417 OFFLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 07 styczeń 2013 - 19:49

No to w temacie F. Skusiłem się jesienią na serię Eagle GT 290 cm S/S do 21 gram. I kłopot z rękojeścią, tj. częścią nakręcaną od góry. Jedna reklamacja, załatwiona szybko, kolejny egzemplarz i to samo. Pęka korek. Propozycja teraz zamiany na wyższy model Elite Tech, w tym roku F. na Polskę ma takie długie patyki w tej serii. Ale typ rękojeści ten sam, tj. mocowanie. Jakiś błąd fabryczny w Eagle? Miał ktoś taki problem? czy to nieumiejętna obsługa? Sam kijek, mimo najniższej serii przyjemny, szybki a w holu naddaje się. Drugi, z serii HMG 213 cm, do 18 gr. Rewelka na łódkę. Troszkę zaniżona góra ale już kilka gramów w każdym typie przynęty pięknie pracuje. Lekki uniwersał jak nic.

#418 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1197 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 10 styczeń 2013 - 20:26

ETI26ML - tylko raz miałem na lodzie - z wiadomych względów - cienka zima... Fajnie chodził pod blaszkami od małych po średnie, mormyszkami niestety nie łowiłem.

Maciek. a miałeś okazję widzieć,macać inne modele?

Potrzebuję coś od spore ciężkie błystki.



#419 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 10 styczeń 2013 - 20:31

Maciek. a miałeś okazję widzieć,macać inne modele?

Potrzebuję coś od spore ciężkie błystki.

 

Niestety nie mogłem pomacać cięższych, ale wiem, że są i takie w ofercie.

 

U Nas niestety lodu nie ma :(



#420 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1197 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 10 styczeń 2013 - 20:43

Zaryzykuję i wezmę w ślepo tą ETI28MH






Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych