Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#881 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 styczeń 2015 - 10:20

Witam,

proszę o kilka cennych uwag odnośnie Aetosa A661 MFS (monoblank) c.w. 3-21gr. linka 4-10lb

Zamierzam nabyć tę wędkę konkretnie pod sandacza. Łowię główkami w przedziale 12-20gr, łowisko głębokość do 8m (średnio 5m)

Czy ta wędka będzie odpowiednia to moich preferencji? Chodzi mi o czucie przynęty w tym zakresie gramatury.

Jeszcze jedno pytanie dotyczące wytrzymałości linki 4-10lb, czy to oznacza, ze nie powinienem np. łowic plecionkami o wytrzymałości przekraczającej 10lb, czyli około 5kg?

Czy nie warto na to patrzeć? Czy mogę uszkodzić wędkę?

Proszę o opinie odnośni konkretnie tego modelu.

dzieki

Pod sandacza na warunki które opisujesz będzie jak najbardziej ok

Czułość itp parametry potrzebne przy sandaczach ma na wysokim poziomie,przy 12 gr będzie już ładnie dzwonić ;)

Blank 10LB to zakres komfortowowego łowienia,ja bym opisał ten kij bardziej na 17LB

Czyli prawie ideał....no właśnie prawie.

Niestety bardzo podatny na urazy,bardzo częste wady ukryte,pęka sam z siebie i makabrycznie słabe przelotki

Jeśli chcesz mieć spokój na rybach i nie zabierać ze sobą wiecznie zapasowego kija bo nie znasz dnia ani godziny to sobie odpuść Aetosa

Piękna wędka, mnie urzekła bardzo niestety w ciągu jednego sezonu u mnie i kolegi z łódki wyszło tyle mankamentów że podziękowaliśmy

W sumie na 3 kije dwa strzeliły i w każdym przypadku przelotki po 2 miesiącach pod plecionką były do wymiany.

No chyba że się coś zmieniło..

Pozdrawiam

W.


  • Nasty lubi to

#882 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 styczeń 2015 - 13:12

Wiktor,

bardzo dziękuję za oidpowiedź. Tego oczekiwałem, a nie wywodów o samochodzie i drzwiach itd.

Ktoś trafnie zauważył, to po co napisane jest to na wędce, przecież nie dla checy.

 

Wiktor dziękuję



#883 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 styczeń 2015 - 13:18

Wiktor,

wędki strzelały przy wyrzucie czy holu ryb? Tak z ciekawości. W których miejscach?

Jakś reguła?

Co z przelotkami? Były "cięte" przez plecionkę, krzywiły się, wypadały wkładki?

Proszę o szczegóły. Zgłaszałeś usterki?

Jak z dożywotnią gwarancją? Chyba uznawali? Jak załatwiałeś?

łowiłeś monoblankami, czy składami?

Proszę o kilka zdań.

dzieki

2703tomi



#884 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 styczeń 2015 - 13:50

Wiktor,

wędki strzelały przy wyrzucie czy holu ryb? Tak z ciekawości. W których miejscach?

Jakś reguła?

Co z przelotkami? Były "cięte" przez plecionkę, krzywiły się, wypadały wkładki?

Proszę o szczegóły. Zgłaszałeś usterki?

Jak z dożywotnią gwarancją? Chyba uznawali? Jak załatwiałeś?

łowiłeś monoblankami, czy składami?

Proszę o kilka zdań.

dzieki

2703tomi

Wędki strzelały w przy wyrzucie,jak pisałem na 3 kije dwa strzeliły i sprzedaliśmy,strzelały przy przynętach o wadze max 20 gr.

Jeśli dobrze pamiętam to każdy model strzelał w innym miejscu ale zawsze modelowo podobnie.Widziałem więcej połamanych Aetosów w sklapie w którym go kupowałem. Usterki były zgłaszane w sklepie a potem do przedstawiciela,serwis jak najbardziej ok.Door to door,pakujesz kijek przyjeżdża kurier i zabiera wędkę na koszt dystrybutora i na ich koszt dostawa do domu.W sumie wysłaliśmy trzy kije dwa jedno składy (połamane) i jeden dwuskład (wady przelotek). Wszystkie wróciły nówki sztuki dwie w około 3 tygodnie i jeden z półtora miesiąca bo nie było tego kija w kraju czy coś w tym stylu.

Wada przelotek polega na tym że plecionka strasznie ją złobi,szczyt plus dwie od góry przelotki po powiedzmy ostrym sezonie (wrzesień-listopad) mają wyraźne wyżłobienia i widać było że plecionka w szybszym tempie zaczyna się niszczyć (łowię tylko 8-splotowymi i raczej droższymi) i mechacić jakie konsekwencje to wiadomo.

Bardzo dobrze wspominam Aetosa bo to był napewno w mojej nauce łowienia sandaczy ważny etap,dużo więcej czułem,więcej łowiłem i szybciej się uczyłem.

Naprawde fajne cięte kijki szkoda że tak skopane a co ciekawe wszystkie powyższe akcje nie dotyczyły wędek castingowych. Te są ok. Mam nadzieje że pomogłem.

 

W.



#885 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 19 styczeń 2015 - 14:04

Wiktor,

bardzo dziękuję za oidpowiedź. Tego oczekiwałem, a nie wywodów o samochodzie i drzwiach itd.

Ktoś trafnie zauważył, to po co napisane jest to na wędce, przecież nie dla checy.

 

Wiktor dziękuję

 

Zadajesz głupie pytanie to i dostajesz głupią odpowiedź  ;)



#886 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 styczeń 2015 - 15:07

Kamil_Be,

czy ja Ciebie obraziłem. Niegrzecznie jest uzywac słowa "głupi". Mozna kogoś urazic. Potrzeba Ci dobrej Kinderstube, jesli wiesz co to jest.

Głupi to jest koń, bo chodzi bez spodni.

Trochę kultury. Jakj nie masz ochoty udzielic fachowej i rzeczowej odpowiedzi, to daj sobie spokój.

 Proszę więc Ciebie, abys podał w jakim celu producent podaje np. zalecaną linkę w lb?

Tylko do rzeczy, ale lepiej sobie odpuśc


  • Nasty lubi to

#887 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 19 styczeń 2015 - 15:30

Nie nazwałem Cię głupim.

 

Wydawało mi się, że wiesz o co pytasz. A więc:

 

Wytrzymałość podawana w LB jest nominalną wytrzymałością kija na przeciążenia związane z mocą zestawu przy zachowaniu wszystkich innych parametrów bezpieczeństwa (typu np nie do końca zakręcony hamulec itd). Generalnie powinno się dobierać moc zestawu do kija, więc też wytrzymałość np: kotwiczek czy kółek łącznikowych. Zawsze i tak gdzieś będzie ten najsłabszy element. Trzeba pamiętać też że linka lince nie równa i wytrzymałości mają podawane dla różnych parametrów typu obciążenie dynamiczne, statyczne itd.

 

Zwróć uwagę, że wielu producentów nie podaje w ogóle tego parametru na swoich kijach.

 

Ja bym na Twoim miejscu odpuścił AETOS-a na rzecz Smallmoutha bądź Jigginga EliteTECH.



#888 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 16:25

 

Wytrzymałość podawana w LB jest nominalną wytrzymałością kija na przeciążenia związane z mocą zestawu przy zachowaniu wszystkich innych parametrów bezpieczeństwa (typu np nie do końca zakręcony hamulec itd).

 

mam calkiem wydumana prosbe, czy ja moglbym przeczytac takie oswiadczenie bezposrednio od przedstawiciela firmy fenwick? nie od dystrybutora, nie od handlowca i nie od team anglera tylko od kogos z, powiedzmy, centrali firmy? w sumie, to chcialbym moc przeczytac takie oswiadczenie od kazdej firmy produkujacej wedki :)



#889 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1384 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 19 styczeń 2015 - 16:33

Na czyim h.ja ?

No Mlody Wilczku na twoim raczej sie ten napis nie zmiesci



#890 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 styczeń 2015 - 18:25

Kamil_Be

i nie można było tak od razu. Sam stwierdziłeś, ze wielu producentów tego parametru nie podaje.

A co jeżeli do tej pory nie miałem tak zaawansowanego kija/ od takiego producenta, który ten parametr nie podawał.

Dlatego zwróciłem się do osób, które nawet jeżeli uważają pytanie za banalne i oczywiste, to nie nazwą go głupim, tylko udzielą (nawet z litości nad niedoświadczonym wędkarzem) fachowej odpowiedzi.

Taka mała lekcja dobrego wychowania.

Dziękuję za wyjaśnienie sprawy w drugim, w odpowiednim tonie napisanym mailu.



#891 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 styczeń 2015 - 18:52

Panowie,

mam zagadkę do rozwiązania. Zapewne znajdzie się wśród szanownych kolegów po kiju ktoś, kto jest znawcą najnowszej serii Fenwick  - Aetos.

 

Zamierzam kupić od znajomego ten model. Miałem go w ręku i spisałem z blanku następujące parametry wędeczki:

A661 MFS 6'6'' Medium-Fast 1/8-3/4 oz. Lure 6-14 lb Line   (nieco dalej na blanku taki numer: O1J13BN). Chciałem coś o tej wędce znaleźć, ale w katalogu fenwicka nie mogę znaleźć w bogatej ofercie na rynek amerykański konkretnie tego kija, tzn. znalazłem coś podobnego ale o innym oznaczeniu mocy kija. W katalogu fenwicka ten kij ma: 1/8 - 5/8 oz. Lure - wszystko inne jak w Aetosie mojego kumpla. Na stronach Allegro oraz sklepach w Polsce, które sprzedają Aetosa wędka kumpla ma inny parametr mocy. Tam znalazłem 4-10 lb Line - wszystkie inne parametry jak w wędce kumpla. Zastanawiam się co jest nie tak. Nigdzie nie mogę znaleźć Aetosa o dokładnie tych samych parametrach, które spisałem z blanku, czyli (powtarzam): A661 MFS 6'6'' Medium-Fast 1/8-3/4 oz. Lure 6-14 lb Line . Czy ktoś rozwiąże tę zagadkę? Czy wędka kumpla to jakaś lipa z Chin, gdzie sprawdzili co napisać, aby było zgodne z danymi Fenwicka?



#892 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 styczeń 2015 - 18:55

Amerykańskie wędki są trochę niedoszacowane w górnym opisie, nie wiem czy to wynika z obawy przed ewentualnymi roszczeniami w związku "ze stratami moralnymi" czy jakimikolwiek innymi (jeśli chodzi o Stany zjednoczone i wymiar sprawiedliwości to nic mnie nie zdziwi..) tak czy owak możesz założyć, że połowisz spokojnie ciężej...

Aetosem łowiłem zbyt krótko by móc go miarodajnie ocenić, na pewno mogę polecić Fenwick EliteTECH Walleye Jigging np EWS66M-F czy nawet słabszy ML, -jeśli szukasz spinningu... choć moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem do sandaczowego jigowania jest jednak casting...



#893 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 styczeń 2015 - 19:02

Panowie,

mam zagadkę do rozwiązania. Zapewne znajdzie się wśród szanownych kolegów po kiju ktoś, kto jest znawcą najnowszej serii Fenwick  - Aetos.

 

Zamierzam kupić od znajomego ten model. Miałem go w ręku i spisałem z blanku następujące parametry wędeczki:

A661 MFS 6'6'' Medium-Fast 1/8-3/4 oz. Lure 6-14 lb Line   (nieco dalej na blanku taki numer: O1J13BN). Chciałem coś o tej wędce znaleźć, ale w katalogu fenwicka nie mogę znaleźć w bogatej ofercie na rynek amerykański konkretnie tego kija, tzn. znalazłem coś podobnego ale o innym oznaczeniu mocy kija. W katalogu fenwicka ten kij ma: 1/8 - 5/8 oz. Lure - wszystko inne jak w Aetosie mojego kumpla. Na stronach Allegro oraz sklepach w Polsce, które sprzedają Aetosa wędka kumpla ma inny parametr mocy. Tam znalazłem 4-10 lb Line - wszystkie inne parametry jak w wędce kumpla. Zastanawiam się co jest nie tak. Nigdzie nie mogę znaleźć Aetosa o dokładnie tych samych parametrach, które spisałem z blanku, czyli (powtarzam): A661 MFS 6'6'' Medium-Fast 1/8-3/4 oz. Lure 6-14 lb Line . Czy ktoś rozwiąże tę zagadkę? Czy wędka kumpla to jakaś lipa z Chin, gdzie sprawdzili co napisać, aby było zgodne z danymi Fenwicka?

Jak masz wątpliwości to napisz maila do KR Fishing...



#894 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 20 styczeń 2015 - 10:16

No Mlody Wilczku na twoim raczej sie ten napis nie zmiesci

 

Co za cham i prostak  ;) Zazdrościsz, że ktoś ma a ty nie?  :D

 

Pitt - o to będzie ciężko, ale popytam Konrada czy ie zamieści takiego wpisu na stronce.

 

Co do AETOS-ów... nadal polecam je bardziej na szczupaki. Na sandacze wolałbym EliteTECH Jigging bądź Smallmouth X-Fast.



#895 ONLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 20 styczeń 2015 - 11:45

Elite Tech ale ten do 21g bo do 18g szału nie robi opisany Fast ale tak na prawdę akcie nie różni się od starszej seri HMG.Elitka do 18g w porównaniu z elite tech również 18g to demon szybkości.

#896 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 20 styczeń 2015 - 11:54

Te do 18g Elitki prócz Smallmoutha X-Fast to takie kije na wiosennego szczupaka, grubego okonia. Ale EWS63MXF to rasowa sandaczówka  :wub:



#897 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 styczeń 2015 - 11:58

Elite Tech ale ten do 21g bo do 18g szału nie robi opisany Fast ale tak na prawdę akcie nie różni się od starszej seri HMG.Elitka do 18g w porównaniu z elite tech również 18g to demon szybkości.

 

Mój towarzysz wędkarski łowi sandacze tym słabszym (do 5/8 oz - dokładnie 17,5g ;) ) i chwali sobie jego pracę twierdząc, że ta nazwijmy to spolegliwość, o której piszesz jest jego przewagą bo on sandacza już czuje a sandacz jego jeszcze nie i ma więcej czasu na reakcje...  ja osobiście jednak wybrałbym ten do 21 głównie ze względu na większą uniwersalność...



#898 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 20 styczeń 2015 - 12:22

Wrzucam obiecane fotki ugięcia Elitki 190cm X-Fast do 21g przy obciążeniu 100g, 50g i 10g.

 

 

Załączone pliki



#899 ONLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 20 styczeń 2015 - 15:10

Ja tu widzę fenwicka elite tech "elitka" to w st.croix :)
  • G_rzegorz lubi to

#900 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 20 styczeń 2015 - 15:27

W St.Croix to Legend Elite więc kluczowe słowo jest takie samo  ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych