Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek Dragon Flash fd 640i - uszkodzony kabłąk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pasiak33311

pasiak33311

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Tomasz

Napisano 16 marzec 2016 - 13:24

Witam,

W 2015 roku kupiłem kołowrotek Dragon Flash fd 640i objęty 5 letnią gwarancją. Po niecałym roku użytkowania zacząłem mieć problemy z kabłąkiem. Problemem jest wyerodowana częsć przy rolce. Od tarcia o żyłkę zrobiła się mała szczelinka, która zatrzymuje żyłke i nie pozwala jej wejść na rolkę. Problemem jest zarówno obciążenie przy skręcaniu jak i niszczenie linki oraz pogłębiający się wżer w kabłąku. Takie błędne koło. Chwilowo przyzwyczaiłem się sciągać linke palcem na rolke ale wiadomo że to duży dyskomfort. Powodem wydaje się być błąd technologiczny kołowrotka gdyż żyłka nie schodziła na rolke z powodu złego konta rolki do szpuli lub źle wyprofilowanegi kabłąka (to moje zdanie oczywiście). Nie wiem czy to normalne (bo już mi sie zdarzało w tanich kołowrotkach), że przy pewnej pozycji kabłąk się nie blokuje przy otwieraniu i trzeba korbką zmienić jego położenie aby prawidłowo otworzyć kabłąk. 

Co wy myślicie o tym przypadku ? Jest to powód oddania kołowrotka na gwarancje?, czy raczej moja wina i uszkodzenie mechaniczne ? może propozycja sposobu naprawy ?

Pozdrawiam Tomasz 

Załączone pliki

  • Załączony plik  KOł2.jpg   260,69 KB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Koł1.jpg   283,24 KB   2 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 16 marzec 2016 - 13:27

oddawaj na gwarancję, zamienią Ci element na nowy.



#3 OFFLINE   Piotr.teamdragon

Piotr.teamdragon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 16 marzec 2016 - 14:11

Nie czekaj oddawaj będzie zrobione na 100%