Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź Texas 320 - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 03 grudzień 2010 - 13:23

Witam,
Proszę o opinię na temat łodzi Texas 320 posiadaczy/użytkowników.
Z góry dziękuję za pomoc!

#2 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 03 grudzień 2010 - 21:50

Come on chłopaki! Czy nikt nie pływał na takiej łodzi?

#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 grudzień 2010 - 23:25

Plywalem a jakze, jednak nie jestem ani uzytkownikiem ani wlascicielem.

Tego rodzaju lodz, tzn mala to nieszczescie zaprojektowane po to aby przewozic na dachu samochodu.
Jednak wartosci uzytkowe ma mierne....czulem sie w tym jak w trumnie.
Na domiar zlego jest wyprodukowana w technologii-2 cienkie scianki zywicy a w srodku pianka - nienajlepszy pomysl.

Pamietam, ze jedynym plusem byl rancik ciagnacy sie wokol burt - mozna tam bylo sobie poukladac uzywane przynety..jednak ograniczal on i tak bardzo skape miejsce łodzi o takiej szerokosci.
Tylko ucieczka w szeroki pas trzcin uratowala nas przed kapiela jak sie zerwal silny wiatr.

Gumo

#4 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 03 grudzień 2010 - 23:37

Kiedyś dobrze przyglądałem się takiej łódce po nachalnej reklamie w programie taaaaka.... . Moim zdaniem na większą wodę ze względu na wysokość burt się nie nadaje, poza tym jest chyba najdroższa ze wszystkich jeżeli chodzi o 320cm. Głupio droga w mojej opinii.

#5 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9512 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 grudzień 2010 - 09:20

Plywalem a jakze, jednak nie jestem ani uzytkownikiem ani wlascicielem.

Tego rodzaju lodz, tzn mala to nieszczescie zaprojektowane po to aby przewozic na dachu samochodu.
Jednak wartosci uzytkowe ma mierne....czulem sie w tym jak w trumnie.
Na domiar zlego jest wyprodukowana w technologii-2 cienkie scianki zywicy a w srodku pianka - nienajlepszy pomysl.

Pamietam, ze jedynym plusem byl rancik ciagnacy sie wokol burt - mozna tam bylo sobie poukladac uzywane przynety..jednak ograniczal on i tak bardzo skape miejsce łodzi o takiej szerokosci.
Tylko ucieczka w szeroki pas trzcin uratowala nas przed kapiela jak sie zerwal silny wiatr.

Gumo

Chociaż dysponuję mniejszą jednostką (jedynie 2,70m) potwierdzam w pełni opinię Gumo.
Ciasno, niepraktycznie, mało stabilnie, czasem niebezpiecznie.
Mając do wyboru teraz i na wody stojące wybrałbym na pewno mniejsze zło :lol: lub coś tego rodzaju a może nawet to.
Rzeka, większa woda, to odrębny temat :unsure: .
Aha, nie jestem w żaden sposób powiązany z producentem. Kiedyś po prostu miałem możność obejrzeć....

#6 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 04 grudzień 2010 - 15:29

O łowieniu na stojąco można w tej łódce zapomnieć. No chyba, że ktoś jest akrobatą wyposażonym w solidny kapok.

#7 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 04 grudzień 2010 - 19:32

bardzo tanio można aktualnie kupić łódkę w Nowa Karczma koło Chojnic.3.10 na 1.40 wys burt 50cm płaskodenna.coś podobnego Barnim koło Pyrzyc.

#8 OFFLINE   arek_755

arek_755

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaGłębokie

Napisano 04 grudzień 2010 - 20:05

Akurat posiadam łódkę którą zaproponował @poper jako mniejsze zło :lol: http://szczecin.szerlok.pl/oferta/lodka-lodz-wioslowa-za-125 0zlz-wioslami-dwu-plaszczowa-plaskodenna-stabilna-sprzedam-o d-reki-ID37op.html
Jeśli chodzi o stabilność to nie wygląda to najgorzej przy tej klasie łodzi :mellow: Mimo wszystko są modele w podobnej cenie i o wiele praktyczniejsze :D

#9 OFFLINE   nemo

nemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2010 - 22:09

Arek,
masz jakieś konkretne modele na myśli? Interesuje mnie tego typu łódź (płaskodenna, ok 3m dł.) i chętnie poznam opinie osób, które mogą coś polecić w tym temacie (sprawdzonego przez sobie najchętniej).

Pozdrawiam
Piotrek

#10 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9512 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 grudzień 2010 - 22:14

Akurat posiadam łódkę którą zaproponował @poper jako mniejsze zło :lol: http://szczecin.szerlok.pl/oferta/lodka-lodz-wioslowa-za-125 0zlz-wioslami-dwu-plaszczowa-plaskodenna-stabilna-sprzedam-o d-reki-ID37op.html
Jeśli chodzi o stabilność to nie wygląda to najgorzej przy tej klasie łodzi :mellow: Mimo wszystko są modele w podobnej cenie i o wiele praktyczniejsze :D

Przytoczyłem jako przykład :D
Jeśli zaś chodzi o to, które modele są praktyczniejsze (jeszcze) to podaj proszę. W końcu to tylko odpowiedź na zadane pytanie.

#11 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 04 grudzień 2010 - 22:20

Znacie Panowie jakiś producentów w promieniu do 100km od Katowic?

#12 OFFLINE   arek_755

arek_755

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaGłębokie

Napisano 05 grudzień 2010 - 18:39

Arek,
masz jakieś konkretne modele na myśli? Interesuje mnie tego typu łódź (płaskodenna, ok 3m dł.) i chętnie poznam opinie osób, które mogą coś polecić w tym temacie (sprawdzonego przez sobie najchętniej).

Pozdrawiam
Piotrek

Możliwości jest na prawdę wiele podobnie jak producentów.Jeśli chodzi Ci konkretnie o tą łódkę
http://szczecin.szerlok.pl/oferta/lodka-lodz-wioslowa-za-125 0zlz-wioslami-dwu-plaszczowa-plaskodenna-stabilna-sprzedam-o d-reki-ID37op.html to z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć że jedna osoba no czasami dwie ale przy bezwietrznej pogodzie da radę :D Na swojej pływam z synem i czasami trzęsę porami z obawy czy nie wpadnie do wody :( Według mnie ma za niskie burty i przy zamontowanym silniku powiedzmy 5KM nie tnie fal tylko na nie wpływa :mellow: W podobnej cenie o niebo lepsza będzie taka łódka
http://allegro.pl/lodka-wedkarska-gosia-310cm-nowa-producent -i1339905626.html
Mam kolegę który posiada bardzo podobną do tego modelu z allegro
Fakt jeden płaszczyk ale bardzo stabilna i dwie osoby mogą śmiało łowić bez obaw :D Trochę szpachli w wnętrzu łodzi farba odbojnica i będzie ok. Cenowo powinno wyjść tyle samo :D
Pozdrawiam Piotrku

#13 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 05 grudzień 2010 - 19:39

Arek coś mi lekką lipą jedzie taka jedno płaszczówka,patrz łódkę Zygusia i pamiętaj ile pracy chłopaki włożyli coby nadawała się do pływania.Teraz spokojnie daje radę na spalinie,ale jak ją przywiózł to pakowaliśmy jedną na dach samochodu i uwierz można było liczyć gwiazdy przez dno.Z seryjnych łódek małych dla jednego to mogę polecić Kasię z Milexu.Mała lekka i stabilna na jednego w sam raz.Moja ma już z 10 lat i nie chcę się jej pozbyć bo nie miałem nic lepszego małego.

#14 OFFLINE   arek_755

arek_755

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaGłębokie

Napisano 06 grudzień 2010 - 19:12

Paweł nie wiem czy widziałeś łódkę Krzyśka @busz231 jak wygląda :huh: Fakt pracy w nią włożył ale wygląda super i stabilna przede wszystkim :D
PS
Wiem że Kaśka jest fajna bo ją znam :lol: :lol: :lol:

#15 OFFLINE   nemo

nemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 grudzień 2010 - 19:58

dzięki Arek za informacje. Ciężko jest wybrać na podstawie samych zdjęć. Akwen, na który poszukuję łódki, jest stosunkowy niewielki i fala raczej mała. Łódka z takim szerokim dnem, którą użytkujesz, wydała mi się ciekawa. Musi być w niej sporo miejsca i na spokojnej wodzie łowi się pewnie z niej wygodnie. Na coś takiego się zdecyduję.

#16 OFFLINE   arek_755

arek_755

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaGłębokie

Napisano 06 grudzień 2010 - 20:33

Jeśli zamierzasz pływać sam to będzie ok. Z resztą już z tego co wnioskuję dokonałeś wyboru :D Myślę że będziesz zadowolony :D

#17 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 06 grudzień 2010 - 20:55

Ta łódka do której jako pierwszy dał link popper to wygląda jak stary polsport chojnice robiony jeszcze za komuny. Dla jednej osoby zajebista do łowienia na stojąco bo trudno ją wywrócić. Ma hydrodynamikę telewizora kineskopowego i wogóle nie pływa na silniku tylko się przemieszcza. Upływałem się takim czymś kilka dobrych lat. Da radę na wiośle na małym bajurze max 50ha.

#18 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 07 grudzień 2010 - 18:07

co do kaśki MILEX to zbyt wiele miejsca w niej nie ma bo są porobione 2 koryta w które się wchodzi a burty są złączone z ławkami jedną formą.plus że posiada schowki w ławkach.