Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

miesięcznik "wędkarz polski" ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 08 grudzień 2010 - 15:34

Powiedzcie prosze jak jest u was z dostępnoscią tego miesięcznika....bo od jakiegoś czasu jest niedostepny w moim mieście....a i strona internetowa nie działa....??????

#2 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 08 grudzień 2010 - 15:38

u mnie w Olsztynie niestety jest,nie lubię tej gazety za dużo martwych ryb na fotach,pozatym duuuuużo tych samych fot z dawnych lat w aktualnych artykułach.

#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 grudzień 2010 - 16:16

Mnie odpisali kiedys zebym sie nie czepial bo wszystko jest wg nich ok (chodzilo o taki tracacy tragi-farsa art. nt wedki samozacinajacej).
Poszedlem na reke, od tamtej pory nie mialem stycznosci z gazeta WP B)

Gumo
  • Warcisław lubi to

#4 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 08 grudzień 2010 - 18:04

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 21 styczeń 2014 - 10:15


#5 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 08 grudzień 2010 - 19:14

Problemy z WP zaczęły się na przełomie 2009/10. Pani w redakcji twierdziła, że zmienił się dystrybutor. U mnie w Krośnie widziałem ostatnio WP tylko w jednym punkcie z prasą.

#6 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 08 grudzień 2010 - 20:12

Witam wszystkich forumowiczów! Zaprenumerowałem gazetę na rok 2010 i na początku wszystko było dobrze. W maju zaczęły się problemy z dostarczaniem gazety. Wielokrotnie dzwoniłem do redakcji rozmawiając wielokrotnie z jakąś Panią, która za każdym razem zapewniała mnie, że będą przysyłać. Założyłem nawet wątek w tej sprawie na forum wedkuje.pl (na który odsyłam zainteresowanych tematem) i okazało się, że oszukanych jest wielu więcej.
3.12.2010 r. około godz. 13.00 odebrał wreszcie jakiś Pan w redakcji Wędkarza Polskiego. Na szereg zadanych przeze mnie pytań dotyczących prenumeraty, której, jak już wcześniej wspomniałem, nie dostaję od wielu miesięcy, odpowiedział, że kobieta, która zajmowała się tymi sprawami, zdefraudowała pieniądze. Wszystkie konta, maszyny i narzędzia, które posiadało wydawnictwo, zostały zajęte przez komornika na poczet długów, które powstały w wyniku działań tej kobiety. Zapytałem, czy będzie jakaś rekompensata dla prenumeratorów w związku z zaistniałą sytuacją. Pan drżącym głosem poinformował mnie, że nie wie co dalej w ogóle będzie...
Przykre jest to, że gazeta, która od tylu lat funkcjonuje na rynku tak kończy. Bo taki niestety był wydźwięk naszej rozmowy
...


#7 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1624 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 08 grudzień 2010 - 20:35

Jakaś zmiana przydałaby się temu tytułowi, może teraz to się stanie.
Odrobinę mięsiarska gazeta...
No ale nie zmienia to faktu, że można było przeczytać w nim czasem fajne artykuły - np Andrzeja Lipińskiego, czy Łukasza Masiaka. No i były też opisy fajnych łowisk, dużo o Odrze, ostatnio o Warcie w Lądzie(to akurat średnio udany artykuł - szczególnie info o wysypie szczupaka po powodzi), o Drużnie jakiś czas temu był - razem z mapą.

#8 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 08 grudzień 2010 - 21:59

:huh: jeżeli to co piszesz o defraudacji jest prawdą (choć nie mam powodów by Ci nie wierzyć...) to poprostu szok.....!!!!!!!!!!!! to już druga taka sprawa z defraudacją....ostatnio jakas księgowa wzięla sobie 350tyś. z konta PZW.... jakaś plaga czy co.....wielkie dzięki za odzew....!!!!!

#9 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 08 grudzień 2010 - 23:06

Ja przestałem kupować ten miesięcznik od dnia w którym poznałem pana Wiesława Dębickiego redaktora naczelnego.wziołem go na ryby pokazałem łowiska i przeczytałem artykół.jednym słowem picer i tyle.a mapy które mu pożyczyłem zgubił i prosił żebym kupił i wysłał następne.JAKI REDAKTOR TAKA GAZETA.

#10 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 grudzień 2010 - 00:43

Idą Swięta więc...Rynek dyktuje warunki,a widac było,ze gazeta nie preferowała zbytnio C&R a fotki pozostawiały wiele do życzenia.Nie kupowałem jej już od dawna.Dobrze,że zniknie.Szkoda tylko kasy osób które wykupiły prenumerate.

#11 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 09 grudzień 2010 - 10:23

Wielka szkodą by było by ten miesięcznik zniknął z rynku. Uważny czytelnik sporo się mógł dowiedzieć. Mi najbardziej podobają się wywiady z ciekawymi ludźmi i to że, artykuły nie są traktowane po łebkach, zazwyczaj w WP mają 4-5 stron i dużo tekstu=informacji. Niestety taki np WŚ ma piękne zdjęcia ale teksty są mocno okrojone, czasopismo powinno być wyważone pomiędzy fotkami a tekstem.
C&R należy promować i tu mają minusa <_< za pokoty martwych ryb.
Na plus za artykuły o metodzie drop shot, łowieniu okoni, sandaczy, dobre teksty dla spławikowców i grunciarzy.

W jakiś sposób WP wypełnia lukę w naszym skromnym rynku prasy wędkarskiej, więc niech lepiej pozostanie, a ci którym nie odpowiada przecież nie muszą go kupować.

#12 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 09 grudzień 2010 - 10:39

Troche ponad tydzien temu kupilem w gazete gdzies w Warszawie, kiosk Ruch raczej. Nie czytalem z zasady, byla dla chorego ojca w szpitalu.

Bujo

#13 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2967 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 09 grudzień 2010 - 14:25

Od dłuższego czasu nie czytam gazetek wędkarskich, ale WP to była jedyna pozycja, którą kupowałem przez pewien czas co miesiąc, a pozostałem to może z raz na rok. Więc szkoda, jeśli by miało być tak, że zniknie z półek, mimo, że już co najwyżej przeglądam w sklepie.

#14 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 10 grudzień 2010 - 08:03

mi również szkoda Wedkarza Polskiego... mam małą biblioteczkę w kibelku i czas szybciej upływał :D. Jeżeli mówimy o zawartości to najnudniejsze z nudnych są Wiadomości Wędkarskie. Kupuję tak z raz na rok, żeby sprawdzić czy się cos zmieniło (a ostatnio ze względu na artkuł Baloo i zdjęcie KamilaZ). WW to ze dwa artykuły, z czego jeden trochę interesujący, reklamy i relacje z relacji, które zawsze mają ten sam schemat....
zawody odbyły się... zjechało wielu zawodników.... pogoda dopisała/niedopisała... to był memoriał... złowiono...albo i nie złowiono... był bigos i kiełbaski... sponsorami byli.... i tak w koło Macieju, a gówno mnie to obchodzi. Brak informacji jak kto łowił, czym łowił, dlaczego łowił tym czym łowił, gdzie łowił itd. Wolę zdecydowanie WP z jego obleśną okładką bo zawartość merytoryczna nie pozwalała mi się nudzić na kiblu. Liczę na wznowienie produkcji.
P.S.
Odnoszę dziwne wrażenie, że przyznanie się, do czytania prasy wędkarskiej, na tym portalu jest czymś czego powinniśmy się wstydzić?

#15 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 grudzień 2010 - 13:56

@Jack Daniels,

Mysle ze nie ma sie czego wstydzic. Rozne rzeczy ludzie czytaja :D




#16 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2010 - 14:35

A ja mam nieodparte wrazenie, ze wrazenia nie rownaja sie przekonaniu. Wezmy na ten przyklad taki jerkbait.pl...okazuje sie, ze jednak w calym tym potoku udalo sie przemycic jakies wartosci.
Gdyby nie to wrazenie/przekonanie (walcza ze mna te 2 opcje) to trudno byloby mnie napedzic do tego zeby tu cos robic...

A gazety...no coz...to troche inne medium przekazu, oparte na odmiennych zasadach dzialania...

Gumo

#17 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 13 grudzień 2010 - 11:06

Problemem WP byłe jej właściciel i naczelny w jednej osobie. Zaczął bardzo dobrze a kiedy stał się nr 1 w Polsce, woda sodowa uderzyła i gazeta zaczęła się staczać po równi pochyłej. Osobiście nie wierzę w jakąś defraudacje. Upadek gazety przewidziałem kilka lat temu tylko myślałem, że stanie się to wcześniej. Szkoda WP z lat 90-ych. Tego co prezentował ostatnio nie ma co żałować.

#18 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 13 grudzień 2010 - 11:56

Robert, o ile pamiętam w WP po raz pierwszy o Tobie przeczytałem (usłyszałem) To była relacja z SMP w Tarnobrzegu.

#19 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 13 grudzień 2010 - 12:34

A gazety...no coz...to troche inne medium przekazu, oparte na odmiennych zasadach dzialania...

tiaaa...głownie taka, że oni są for profit, a j.pl - nie. ;)
inna rzecz, co sie z nimi stalo. no i w która strone poszlo w tym kraju wedkarstwo.


#20 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 13 grudzień 2010 - 12:53

Tpe1, byłem współautorem relacji z Pucharu WP w Słubicach. To jedyna moja relacja. Po za tym napisałem dla WP 17 tekstów. Tak więc znam temat od środka. Los WP podzielą inne gazety ale to w dłuższej perspektywie. Najdłużej się ostanie WW jeśli PZW nie padnie. Nie sugeruje, że jest dotowane ale jako organ nie płaci podatku wiec ma uprzywilejowaną sytuację.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych