Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Running


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 25 marzec 2016 - 16:02

Używał ktoś jako  running Amnesię? Jak to się spisuje? Czy warto czy po prostu lepiej grubą żyłkę taką z 40 - 50 lb nawinąć? 

 

Muchówka SH śmiganie normalne nad głową.


Użytkownik thymalus edytował ten post 25 marzec 2016 - 16:14


#2 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 25 marzec 2016 - 16:33

Używałem czarną Amnesię, jak dla mnie zbyt sztywna. Obecnie Vision Flat Shooter i jest ok. Krążek można podzielić na dwie części (2 x 50 m), na pewno znajdzie się chętny kolega. Dobrze chodzi po przelotkach, bez oporu wyrywa się z wody. http://hurch.pl/flat-shooter-p301.html



#3 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 25 marzec 2016 - 17:59

Odpuść Amnesię - to niemal zwykła żyłka, która lubi się plątać. Flat shootery jak Vision czy Ken Savada to jest to czego szukasz ;-) Jeśli do cięższego DH od 8/9 w górę to bierz 50 lb - grubszym runningiem przyjemniej się pracuje (nie ucieka z rąk) i masz spory zapas mocy.

Pozdrawiam

Tomek



#4 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 25 marzec 2016 - 18:19

Do #9 ale SH i rzuty z nad głowy. Ten Vision jest w różnych "mocach"? Tak sobie chcę pokombinować połowić szczupaki. Pomyślałem, że może obrócę głowice tył na przód.I się zrobi niezła "maczuga" co to z większą muszką nie powinna mieć problemu. I dystansik też powinien by zadowalający. Ale czy to poleci? Trzeba próbować. Coś mi podpowiada, że poleci ale czy zadziała w całości? Głowice okazyjnie wyrwałem. jakiegoś Cortlanda ST kupiłem tanio to będę kombinował.  



#5 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 25 marzec 2016 - 20:20

Do #9 ale SH i rzuty z nad głowy. Ten Vision jest w różnych "mocach"? Tak sobie chcę pokombinować połowić szczupaki. Pomyślałem, że może obrócę głowice tył na przód.I się zrobi niezła "maczuga" co to z większą muszką nie powinna mieć problemu. I dystansik też powinien by zadowalający. Ale czy to poleci? Trzeba próbować. Coś mi podpowiada, że poleci ale czy zadziała w całości? Głowice okazyjnie wyrwałem. jakiegoś Cortlanda ST kupiłem tanio to będę kombinował.  

 

Jak pamiętam 35lb oraz 50lb (w Ken Savada dodatkowo 25lb) - ja do SH używam 35lb Visiona i zestaw leci przyjemnie daleko ;-)



#6 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 25 marzec 2016 - 22:29

Ja uzywam Varivas Airs 36lb do DH. Kiedys juz byla tu dyskusja na temat runningu mono.



#7 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 25 marzec 2016 - 22:44

Znalazłem tylko o łączeniu runningu



#8 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 25 marzec 2016 - 22:54

Do #9 ale SH i rzuty z nad głowy. Ten Vision jest w różnych "mocach"? Tak sobie chcę pokombinować połowić szczupaki. Pomyślałem, że może obrócę głowice tył na przód.I się zrobi niezła "maczuga" co to z większą muszką nie powinna mieć problemu. I dystansik też powinien by zadowalający. Ale czy to poleci? Trzeba próbować. Coś mi podpowiada, że poleci ale czy zadziała w całości? Głowice okazyjnie wyrwałem. jakiegoś Cortlanda ST kupiłem tanio to będę kombinował.  

Poleci...

choć kurczaki to znacznie lepiej pociągnie skagit dopasowany do kijka 325350/375/400 wedle uznania short lub Standard;

-zwykłe głowice rzutowe ST dobre do strimków lub morskich przy optymalnek technice pociągną 10cm włosianke ew 15cm smukłą matukę,

a do walki wręcz skagit 15...30 cm-'obrzyn' wydajny jak pepesza w zabudowanym.

TPO mnie hałasujące pętelki nie robią-bo głowicy nie wciągam w przelotki(szkoda czasu na wysnuwanie),ale można zintegrować (jak @Peresada).

 

Amnesia Flo Red/Flo Green lepiej widoczna,może być byle nie za cienka min 25 lepiej 30lbs tak jak i morskie żyłki bez pamięci-trzeba rozciągać przed łowieniem.

Żyłkowe mniej hamują,flat-y mniej się wyślizgują,ale skutecznie łowić można dowolną nawet rozbiegówką z WF...od #8 maja zwykle mocniejszy 30lbs rdzeń...

w braku skagita(lub chęci zakupu ;) ) można go zmajstrować z dwóch skręconych linek(jak pleciony przypon). :)

Robiłem też skrętki z długich głowic linek zintegrowanych-całkiem ciekawa nowa dynamika-można zrobić doświadczenie z dowolna linką włożyć kółko złożyć-skręcić,a potem bez strat rozkręcić. :ph34r:

Bariery tylko w głowie.


Użytkownik darek1 edytował ten post 25 marzec 2016 - 22:59


#9 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 26 marzec 2016 - 12:46

Znalazłem tylko o łączeniu runningu

 

Zdaje sie, ze rok temu przerabialismy temat

http://jerkbait.pl/t...= varivas airs