Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

LOWRANCE - LMS 525 CDF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 14 grudzień 2010 - 22:42

:D

Witam szanownych użytkowników echosond Lowrance!!!

Od tego sezonu jestem szczęśliwym posiadaczem tego typu sprzętu.... jak w temacie, i z racji tego, że jest to moja pierwsza echosondka, nawarstwiło się troszkę pytań........... wątpliwości na razie brak ponieważ to dla mnie nowy temat.

Czy są użytkownicy, którzy dysponują podobnym sprzętem a byli by w stanie coś doradzić.

Jak czytać echa i jak dobrze ustawić tą echosondę w zależności od warunków pod wodą.

Z góry dziękuję za informacje.

#2 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 17 grudzień 2010 - 11:44

echosonda to mały komputer który sam się dostraja automatycznie.jeśli to nie spełnia naszych oczekiwań można przejść na sterowanie ręczne.na początek poszukaj i włącz symulator sondy.na symulatorze możesz zmieniać ustawienia a efekty będą widoczne na ekranie.

#3 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 17 grudzień 2010 - 19:31

Dzięki za wskazówki... Jednak zawsze lepiej jest wymienić doświadczenia z kimś kto używa tego samego urządzenia. Pływałem wiele razy z tym urządzeniem tego roku, ale może przez to, że jest to sprzęt dość zaawansowany to przez to jest nieco trudniej wszystko ogarnąć.

Szczerze powiedziawszy, to ilość sandaczy i garbusków zasadniczo się mi w tym roku nie zwiększyła co pokazuje ile jeszcze muszę się dowiedzieć i nauczyć.

Zastanawiam się jak na takiej sondzie widać echo suma???

Nadal czekam na pomoc użytkowników którzy używają tego lub zbliżonego urządzenia.

Pozdrawiam

#4 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 18 grudzień 2010 - 14:06

na forum akurat jest temat ;echo suma;i łuki sumów widocznych na ekranach.ja osobiście także nie stwierdziłem jakichś znaczących efektów w połowach lecz pływanie bez sondy na głębszych nowych łowiskach to jak łowienie bez ręki.używam jej głównie do pomiaru głębokości co znacznie ułatwia zastosowanie odpowiedniej przynęty lub ciężaru główki.a także do poszukiwania górek blatów dołków itp.nie szukam ryb bezpośrednio lecz ich zachowania np.czy danego dnia stoją na dnie czy chodzą w toni lub jakiej głębokości się trzymają.często ławice stynek lub oklei nie sa zauważalne na powierzchni wody a na sondzie widoczne są jako wielkie chmury.w takich miejscach wiadomo będą też drapieżniki.