Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Haswing Osapian 45/55/60lb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
363 odpowiedzi w tym temacie

#161 ONLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 23 październik 2016 - 18:58

Siema,
opiszę całą sytuacje by ustrzec wielu ludzi od nadziania się na wielką porażkę !

Zamówiłem jakoś w marcu/kwietniu Haswing Osapian 55lbs w sklepie Dobre-Przynęty.pl i otrzymałem informacje że silników w Polsce nie ma i będą koniec maja lub początek czerwca.
Silnik otrzymałem w czerwcu i od razu na pierwszym wypadzie nad wodę okazał się wadliwy !! Strasznie hałasował , rumpel trząsł się i wibrował , im wyższy bieg tym bardziej to odczuwalne. Dorzucam filmik z pracą i hałasem silnika. Silnik miał moc lecz hałasował.



Zlecono mi wysyłkę do serwisu Sonar który jest dystrybutorem na Polskę. Silnik wrócił po serwisie , pracował troszkę ciszej ale dalej wibrował, trafił kolejny raz do serwisu.
Silnik został wysłany już DRUGI raz do serwisu !
Po powrocie z serwisu silnik pracował znowu ciszej i wibracie były w dalszym ciągu ale już minimalnie. Okazało się że nie ma jednak mocy !!
Zabrałem na łódkę mojego Osapiana 55lbs i Osapiana 45 lbs kolegi. Zrobiłem test . Przykręcone na jednej łodzi, do jednego akumulatora.
Zrobiłem test prędkości  płynąc w tym samym kierunku by nie było wypaczenia wyników.
Osapian 45 lbs płynął moją łódką 6,5 km/h !!
Osapian 55lbs płynął moją łódką 5,0 km/h !!

Moja łódka 3,7m x 1,7m dno w kształcie litery U.
Poprostu jakiś dramat, wydaje mi się że w serwisie ograniczyli mi silnik . Ale oni twierdzą że zostało wymienione łożysko.

Silnik trafił po raz TRZECI do serwisu Sonara...  Jest tam już 5 tygodni i usłyszałem że silnik jest w normie , pływa o 10% wolniej jak inne osapiany 55lbs ale podobno to w granicach normy....

Karta gwarancyjna po żadnym serwisie nie jest uzupełniona ! Domagając się zwrotu gotówki od szefa Sonara usłyszałęm że możę odemnie go odkupić w zależności od zużycia .... Poprostu ich zachowanie to dramat jakiś.
Zapytałem jak to możliwe że Osapian 45 lbs pływa szybciej od 55lbs ? Otrzymałem taką odpowiedz:" Osapian 45 lbs pływa szybciej małą łódką bo ma większą prędkość obrotów na minute i dlatego tak się dzieje " .

Wydaje mi się że jeśli coś jest mocniejsze o 10lbs to powinno pływać szybciej ....
Może mi ktoś pomóc jak macie w Osapianach 55lbs ?? pływają szybko ? jakie prędkości uzyskujecie na nich ??
Lub ogólnie na 55lbs czy można pływać wolniej jak 45lbs ? czy to kolejna bajka szefa Sonar ?
Bo 5km/h to dla mnie śmiech poprostu jak na taki silnik ...


Właściciel Dobre-przynęty przyjazny gość , stara się pomóc ale mówi że jest uziemiony i wszystko zależy od decyzji SONAR.
Omijajcie SONAR szerokim łukiem jak możecie !! Niekompetetni ludzie wciskający bajki ;)

Mamy październik a ja od czerwca nie miałem sprawnego silnika ....
 


Użytkownik radekc1991 edytował ten post 23 październik 2016 - 19:08


#162 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15607 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 październik 2016 - 19:16

Siema,
opiszę całą sytuacje by ustrzec wielu ludzi od nadziania się na wielką porażkę !

Zamówiłem jakoś w marcu/kwietniu Haswing Osapian 55lbs w sklepie Dobre-Przynęty.pl i otrzymałem informacje że silników w Polsce nie ma i będą koniec maja lub początek czerwca.
Silnik otrzymałem w czerwcu i od razu na pierwszym wypadzie nad wodę okazał się wadliwy !! Strasznie hałasował , rumpel trząsł się i wibrował , im wyższy bieg tym bardziej to odczuwalne. Dorzucam filmik z pracą i hałasem silnika. Silnik miał moc lecz hałasował.

Zlecono mi wysyłkę do serwisu Sonar który jest dystrybutorem na Polskę. Silnik wrócił po serwisie , pracował troszkę ciszej ale dalej wibrował, trafił kolejny raz do serwisu.
Silnik został wysłany już DRUGI raz do serwisu !
Po powrocie z serwisu silnik pracował znowu ciszej i wibracie były w dalszym ciągu ale już minimalnie. Okazało się że nie ma jednak mocy !!
Zabrałem na łódkę mojego Osapiana 55lbs i Osapiana 45 lbs kolegi. Zrobiłem test . Przykręcone na jednej łodzi, do jednego akumulatora.
Zrobiłem test prędkości  płynąc w tym samym kierunku by nie było wypaczenia wyników.
Osapian 45 lbs płynął moją łódką 6,5 km/h !!
Osapian 55lbs płynął moją łódką 5,0 km/h !!

Moja łódka 3,7m x 1,7m dno w kształcie litery U.
Poprostu jakiś dramat, wydaje mi się że w serwisie ograniczyli mi silnik . Ale oni twierdzą że zostało wymienione łożysko.

Silnik trafił po raz TRZECI do serwisu Sonara...  Jest tam już 5 tygodni i usłyszałem że silnik jest w normie , pływa o 10% wolniej jak inne osapiany 55lbs ale podobno to w granicach normy....

Karta gwarancyjna po żadnym serwisie nie jest uzupełniona ! Domagając się zwrotu gotówki od szefa Sonara usłyszałęm że możę odemnie go odkupić w zależności od zużycia .... Poprostu ich zachowanie to dramat jakiś.
Zapytałem jak to możliwe że Osapian 45 lbs pływa szybciej od 55lbs ? Otrzymałem taką odpowiedz:" Osapian 45 lbs pływa szybciej małą łódką bo ma większą prędkość obrotów na minute i dlatego tak się dzieje " .

Wydaje mi się że jeśli coś jest mocniejsze o 10lbs to powinno pływać szybciej ....
Może mi ktoś pomóc jak macie w Osapianach 55lbs ?? pływają szybko ? jakie prędkości uzyskujecie na nich ??
Lub ogólnie na 55lbs czy można pływać wolniej jak 45lbs ? czy to kolejna bajka szefa Sonar ?
Bo 5km/h to dla mnie śmiech poprostu jak na taki silnik ...


Właściciel Dobre-przynęty przyjazny gość , stara się pomóc ale mówi że jest uziemiony i wszystko zależy od decyzji SONAR.
Omijajcie SONAR szerokim łukiem jak możecie !! Niekompetetni ludzie wciskający bajki ;)

Mamy październik a ja od czerwca nie miałem sprawnego silnika ....
 

Kolejny kłopot z Osapianami. Recepta to MK. Ewentualnie MotorGuide.

Lepsza jakość i powtarzalność. Pozostałe chińczyki to loteria.


Użytkownik godski edytował ten post 23 październik 2016 - 19:16

  • NARA i Kaszub Bait lubią to

#163 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5505 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 październik 2016 - 19:30

Na 12V prędkość 6.5km to bardzo dobry wynik. Wszystko zależy od jednostki. Na silniku 55lbs nie uzyskasz większej prędkości.  Moc odczujesz w momencie złej pogody gdy będzie fala itp. Jak chcesz pływać szybciej to niestety ale nie na 12V . Zbyt mała moc . To co opisałeś to jest poprostu kompromitacja serwisu ... i sprawa dla rzecznika praw konsumenta. 


  • NARA i Kaszub Bait lubią to

#164 ONLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 23 październik 2016 - 19:58

Na 12V prędkość 6.5km to bardzo dobry wynik. Wszystko zależy od jednostki. Na silniku 55lbs nie uzyskasz większej prędkości.  Moc odczujesz w momencie złej pogody gdy będzie fala itp. Jak chcesz pływać szybciej to niestety ale nie na 12V . Zbyt mała moc . To co opisałeś to jest poprostu kompromitacja serwisu ... i sprawa dla rzecznika praw konsumenta. 

Akurat jak testowałem oba silniki to była flauta :)
Chciałbym ta sprawe nareszcie rozwiązać ale już nie wiem jak z nimi gadać ..
Tomek z Dobreprzynęty ma jutro rozmawiać na wymianie na Osapiana 45 lbs...



#165 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 23 październik 2016 - 19:58

Kolejny kłopot z Osapianami. Recepta to MK. Ewentualnie MotorGuide.

Lepsza jakość i powtarzalność. Pozostałe chińczyki to loteria.

Pływam po ZS na Osapianie , co prawda nie jest to częste wędkowanie , ale mimo wszystko widuje mnóstwo łódek z Osapianami i wszyscy są zadowoleni . Andrzeju nie wiem co Ty tak kurczowo widzisz kłopoty w tych silnikach . Nie będę złośliwy i nie będę wstawiał linków do problemów z MK i MG . Urządzenie jak każde inne , awarie są , użytkowników sporo i tyle .


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 23 październik 2016 - 20:01

  • crizz100 lubi to

#166 ONLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 23 październik 2016 - 20:28

Pływam po ZS na Osapianie , co prawda nie jest to częste wędkowanie , ale mimo wszystko widuje mnóstwo łódek z Osapianami i wszyscy są zadowoleni . Andrzeju nie wiem co Ty tak kurczowo widzisz kłopoty w tych silnikach . Nie będę złośliwy i nie będę wstawiał linków do problemów z MK i MG . Urządzenie jak każde inne , awarie są , użytkowników sporo i tyle .

jakiego masz osapiana ?
żadnych problemów ? z kąd kupowałeś ?? :)



#167 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5505 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 październik 2016 - 20:33

dzis na 10 lodek z silnikami to przynajmniej 6 plywa na haswingach., duzo uzytkownikow to i duzo problemow. napewno mk sa lepsze , jednak ja osobiscie mam wielu znajmoych co plywaja na haswing i nikt nie mial problemow.



#168 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 23 październik 2016 - 20:35

Ja mam 55 MAX , kupowałem w Multi-Com (mc-sklep) . Problemów żadnych , rumpel lekko drga przy najwyższych nastawieniach i tyle . Nawet nie wpadło mi do głowy aby się tym przejmować bo to raczej normalne. Twój raczej coś nie teges , trzeba cisnąć sprzedawcę aby sobie jaj nie robił.


  • Krzysiu lubi to

#169 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15607 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 październik 2016 - 20:38

dzis na 10 lodek z silnikami to przynajmniej 6 plywa na haswingach., duzo uzytkownikow to i duzo problemow. napewno mk sa lepsze , jednak ja osobiscie mam wielu znajmoych co plywaja na haswing i nikt nie mial problemow.

Bo często ludzie nie mają porównania. Dopiero jak porównają to zobaczą co to znaczy małe drgania, mała hałasliwość, płynna regulacja mocy od 0 km/h , wygodne mocowanie od 0  czy też śruba ukształtowana tak że nie nabiera zielska.

Na pewno z MK jest mniej problemów.

Jedynym minusem jest cena i ceny części w razie W. Nie widzę innych w stosunku do Osapiana i innych.


Użytkownik godski edytował ten post 23 październik 2016 - 20:38

  • trout master lubi to

#170 OFFLINE   cycu20

cycu20

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaDolnyśląsk
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Cecuła

Napisano 23 październik 2016 - 20:42

Siema,
opiszę całą sytuacje by ustrzec wielu ludzi od nadziania się na wielką porażkę !

Zamówiłem jakoś w marcu/kwietniu Haswing Osapian 55lbs w sklepie Dobre-Przynęty.pl i otrzymałem informacje że silników w Polsce nie ma i będą koniec maja lub początek czerwca.
Silnik otrzymałem w czerwcu i od razu na pierwszym wypadzie nad wodę okazał się wadliwy !! Strasznie hałasował , rumpel trząsł się i wibrował , im wyższy bieg tym bardziej to odczuwalne. Dorzucam filmik z pracą i hałasem silnika. Silnik miał moc lecz hałasował.



Zlecono mi wysyłkę do serwisu Sonar który jest dystrybutorem na Polskę. Silnik wrócił po serwisie , pracował troszkę ciszej ale dalej wibrował, trafił kolejny raz do serwisu.
Silnik został wysłany już DRUGI raz do serwisu !
Po powrocie z serwisu silnik pracował znowu ciszej i wibracie były w dalszym ciągu ale już minimalnie. Okazało się że nie ma jednak mocy !!
Zabrałem na łódkę mojego Osapiana 55lbs i Osapiana 45 lbs kolegi. Zrobiłem test . Przykręcone na jednej łodzi, do jednego akumulatora.
Zrobiłem test prędkości  płynąc w tym samym kierunku by nie było wypaczenia wyników.
Osapian 45 lbs płynął moją łódką 6,5 km/h !!
Osapian 55lbs płynął moją łódką 5,0 km/h !!

Moja łódka 3,7m x 1,7m dno w kształcie litery U.
Poprostu jakiś dramat, wydaje mi się że w serwisie ograniczyli mi silnik . Ale oni twierdzą że zostało wymienione łożysko.

Silnik trafił po raz TRZECI do serwisu Sonara...  Jest tam już 5 tygodni i usłyszałem że silnik jest w normie , pływa o 10% wolniej jak inne osapiany 55lbs ale podobno to w granicach normy....

Karta gwarancyjna po żadnym serwisie nie jest uzupełniona ! Domagając się zwrotu gotówki od szefa Sonara usłyszałęm że możę odemnie go odkupić w zależności od zużycia .... Poprostu ich zachowanie to dramat jakiś.
Zapytałem jak to możliwe że Osapian 45 lbs pływa szybciej od 55lbs ? Otrzymałem taką odpowiedz:" Osapian 45 lbs pływa szybciej małą łódką bo ma większą prędkość obrotów na minute i dlatego tak się dzieje " .

Wydaje mi się że jeśli coś jest mocniejsze o 10lbs to powinno pływać szybciej ....
Może mi ktoś pomóc jak macie w Osapianach 55lbs ?? pływają szybko ? jakie prędkości uzyskujecie na nich ??
Lub ogólnie na 55lbs czy można pływać wolniej jak 45lbs ? czy to kolejna bajka szefa Sonar ?
Bo 5km/h to dla mnie śmiech poprostu jak na taki silnik ...


Właściciel Dobre-przynęty przyjazny gość , stara się pomóc ale mówi że jest uziemiony i wszystko zależy od decyzji SONAR.
Omijajcie SONAR szerokim łukiem jak możecie !! Niekompetetni ludzie wciskający bajki ;)

Mamy październik a ja od czerwca nie miałem sprawnego silnika ....
 

Siemka też mam  problem z osapianem 55lbs max ale ten problem występuje u mnie od zakupu a nie oddawałem go na gwarancje tylko dlatego że potrzebny mi był w sezonie ma mocne wibracje i stuka coś w  środku, porównywałem go z silnikiem znajomego też osapian 55lbs max i u niego tych objawów nie ma może jakąś ferelną partię wypuścili tych silników ja też zamierzam reklamować go jakoś teraz ciekawe czy coś z tego wyniknie.


Użytkownik cycu20 edytował ten post 23 październik 2016 - 20:44


#171 ONLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 23 październik 2016 - 20:50

Siemka też mam  problem z osapianem 55lbs max ale ten problem występuje u mnie od zakupu a nie oddawałem go na gwarancje tylko dlatego że potrzebny mi był w sezonie ma mocne wibracje i stuka coś w  środku, porównywałem go z silnikiem znajomego też osapian 55lbs max i u niego tych objawów nie ma może jakąś ferelną partię wypuścili tych silników ja też zamierzam reklamować go jakoś teraz ciekawe czy coś z tego wyniknie.

Obyś miał dużo więcej szczęścia z reklamacją niż ja ! :)
Daj znać jak uporasz się z silnikiem ;)



#172 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 23 październik 2016 - 20:51

Może zacznij od tego

Załączony plik  osapian_mocowanie_do_lodzi.JPG   36,75 KB   15 Ilość pobrań

 

jak słyszę na filmie to chyba trochę za płytko jest zanurzony silnik i to charakterystyczne bulgotanie...

 

A czy na sucho też nim telepie?

 

Ja mam swój już 3 sezon i na razie zero problemow



#173 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 październik 2016 - 20:55

Myślę, że trafiłeś na jakiś bubel. Kupiłem w Sonarze 3 lata temu Haswinga Osapiana 40lb. Przepływał 3 pełne sezony i żadnych problemów z nim nie mam. Drgania ma ale niewielkie. Prędkość przy pełnej mocy dochodzi do 7 km/h (mala i lekka łódka 3m Nortona). Nie wysyłałem go na żaden serwis w celu przedłużenia gwarancji po dwóch latach. Po prostu zakładam, że jak go cholera weźmie, to kupię drugi, bo cena była w promocji bardzo atrakcyjna. Nie pamiętam dokładnie, ale było to coś poniżej połowy ceny MK o podobnych parametrach. Z Twoim coś jest nie tak i powinni go wymienić. Dziwię się,że nie chcą tego zrobić, bo ja akurat z tym sklepem mam dobre doświadczenia, ale prawda jest też taka, że niczego u nich nie reklamowałem. Z tego filmu, który wstawiłeś wynika, że powinieneś bardziej go zanurzyć.


Użytkownik pipczento2002 edytował ten post 23 październik 2016 - 20:58


#174 ONLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 23 październik 2016 - 21:09

co do zanurzenia to później mi to kumpel też powiedział i tak zrobiłem.
Wtedy nie było słychać wcale wody tylko te dźwięczące wibracje . Było jeszcze gorzej niż lepiej ...

Na hasło zwrot gotówki robią wszystko by tego nie zrobić ...



#175 OFFLINE   RadaN

RadaN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:G.

Napisano 23 październik 2016 - 21:25

Radek porównywał swój silnik z moim. Mój egzemplarz to petarda - śmiga aż miło, tak samo jak mojego kuzyna 45 lbs - zresztą zakupiłem Osapiana po jego namowie, a Radek po mojej xD Pływając z nim na jego silniku, po powrocie z kolejnej wizyty z serwisu, dalej była tragedia tyle że "cichsza". Naprawdę ze sporym załadunkiem łodzi i mocnym wiatrem czołowym jego mocniejszy silnik po prostu się dławił - pomimo

3-łopatkowej śruby (u mnie 2-ł.) i niby większej mocy. Wg mnie kolega po prostu ma pecha do "specjalistów" z serwisu "widmo" - piszę widmo dlatego, że żadnych napraw na karcie gwr. nie ma a ich tempo pracy jest konkurencyjne dla leniwca. Jutro Radkowi melisę przywiozę bo na każdej wyprawie jak wspominamy coś o silniku (a trudno nie jest gdy widzi mój silnik śmigający jak rakieta) dostaje po prostu białej gorączki, szczególnie po odpowiedziach z serwisu i ich "teoriach spiskowych" - koń by się uśmiał.



#176 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 23 październik 2016 - 21:29

Kurde...Osapiana 55 miałem kupić na przyszły sezon, ale teraz to się zastanowię grubo zanim powierzę swoje pieniądze takiemu dystrybutorowi.


  • Kaszub Bait lubi to

#177 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4678 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2016 - 21:43

Ja pływam drugi sezon swoim Osapiankiem 55, nie mam z nim żadnych problemów. Pływam pontonem 333/160 i 6,2 km/h na flaucie zrobi. Jedyną rzeczą, której mógłbym się czepić jest prędkość minimalna 2km/h.

Co do wibracji rumpla -jakieś tam są - ale mówimy o urządzeniu z dużymi tolerancjami/luzami i sporej długości. Raczej zdziwiłbym się, gdyby ich brakowało. Oblukam mój wiatrak jak będę na wodzie, ale to za jakiś czas.

Nie wiem, czy autor filmu ma wersję "wzmacnianą", u mnie raz zdarzyło się, że kable( te grubsze) miały kontakt z wentylatorkiem wewnętrznego chłodzenia maximizera - dziwne dźwięki ale dotyczyły samego chłodzenia. Przy składaniu głowicy kable zasilające się tam nieco bardziej wsunęły i delikatnie je naciągnąłem. Co do porównywań prędkości 45 i 55lb, być może serwis zmniejszył prąd maksymalny na regulatorze obrotów- ściął moc. Takie działania opisywane były przez użytkowników wysyłających silnik do ichniejszego serwisu.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 październik 2016 - 21:54


#178 ONLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 23 październik 2016 - 21:50

Ja pływam drugi sezon swoim Osapiankiem 55, nie mam z nim żadnych problemów. Pływam pontonem 333/160 i 6,2 km/h na flaucie zrobi. Jedyną rzeczą, której mógłbym się czepić jest prędkość minimalna 2km/h.

chciałbym móc tak napisać ...
Chyba jakaś wadliwa seria poszła i na nią trafiłem..



#179 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 23 październik 2016 - 21:53

Mam zamiar kupić Osapiana 80 lb na 24 V , szukam opinii . Największym problemem  nie jest sam silnik , tylko sprzedawcy którzy nie honorują gwarancji można przedłużyć do 10 lat ale po co .Cena jest zachęcająca ale co dalej . Dużo dobrego słyszałem o tych silnikach ale jak czytam opinie  tych niezadowolonych ludzi to mi się  powoli odechciewa . Jakieś zmniejszenie mocy z 55 na 45 lb  , mniejsze drgania po naprawie a czy  powinny być rozumiem po roku ale gdzie jeszcze dziewięć ( 9 ) lat pracy . Wiem że jak jest duża sprzedaż dużo użytkowników to i dużo niezadowolonych ale wtedy wymienia się  dany bubel na nowy , dla zwiększenia sprzedaży i dbania o dobrą  markę . 

Czekam na dalsze opinie .


  • Apioo lubi to

#180 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 23 październik 2016 - 21:56

Panowie, dobry produkt to jedno, a drugie to dobra obsługa gwarancyjna, jak jedno nie idzie w parze z drugim to robią się dylematy zakupowe czy warto inwestować w taki sprzęt.