Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Syrsan - zatoka świerszczy - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 maj 2006 - 08:18

Cześć,
... Wszyscy stawiamy sobie jakieś cele. Od pewnego czasu moim wędkarskim celem numer jeden było złowienie szczupaka, którego długość przekroczy magiczną granicę 1 metra. Właściwie nie wiem, dlaczego akurat ta długość jest taka niezwykła. Przecież 1 metr to jedynie odległość pomiędzy dwiema rysami na wzorcu znajdującym się w Sevre pod Paryżem. A jednak właśnie te 100cm jest dla łowców szczupaków celem, który spędza im sen z powiek. Zapraszam serdecznie na nowy artykuł (relację) naszego kolegi Phalacrocorax'a z jego wyprawy życia.

Phala, gratulacje jeszcze raz dla Ciebie oraz dla całej Waszej ekipy. Przepiękny wyjazd, może za rok przyjdzie nam odwiedzić właśnie ten zakątek Szwecji.

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2006 - 08:57

@Phala,

cieszę się, że udała się wasza wyprawa. Gratuluję życiówki i witam w klubie metrowców. :mellow:
Fajna relacja i zdjęcia.


#3 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 maj 2006 - 09:09

Cóż, gul mi skoczył!
Mogę tylko pogratulować i cieszyć sie widokiem normalnych ryb, a nie słuchaniu dyskusji o wymiarach ochronnych.......szczupaczego narybku
Łowiłeś tym Rozemeijerem 80-120?

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2006 - 09:11

@Phala

super sprawa, pokazałeś klase :mellow:

pozdrawiam

#5 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 30 maj 2006 - 09:15

Fajny artykuł miło się czytało.
Gratuluję i pozdrawiam.


#6 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2006 - 09:58

Phala - artykuł rewelacja - ma klimat i super się czyta. Opis i zdjęcia nie zawsze wystarczą - tekst musi mieć to coś i u Ciebie ma :D .

A ja przy najbliższej możliwej okazji jadę do Szwecji (jesień 2006? - ktoś się szykuje?) - bo nie wiem, czy jak przeczytam jeszcze artykuł z Roslagen, to mi gul nie wypadnie otworem gębowym :wacko: :mellow: ...

#7 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 maj 2006 - 10:19

Zanim pogratuluję chce zapytać gdzie na tej mapie leży Wrocław :mellow:

Połowiliście aż miło, co więcej pisać :D Dziękuję za relację.

#8 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 30 maj 2006 - 10:49

____________________________________________________________ _-
Phala napisał:
Jeszcze dziś, gdy o tym piszę nie mogę opanować drżenia rąk i szybszego bicia serca.
Jeżeli to sen, to ja nie chcę się obudzić.
____________________________________________________________ _-

Phala - super, x-tra :mellow:
Świetna relacja.
Czytałem z zapartym tchem. :mellow:
Te szczupaki to się normalnie rozlewają na twoich kolanach. :o
Można jedynie dodać - ale KLOCE :o
I no i te fotki, WOW.

Wielkie gratulacje.
Pozdrawiam
Rafał B)

#9 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 30 maj 2006 - 12:47

Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Wyprawa naprawdę była bardzo udana i nie tylko ze względu na złowione ryby. Atmosfera była fantastyczna, gospodarze bardzo mili, warunki bytowe świetne... po prostu raj :D

@Bassy: tak łowiłem Rozemeijerem 2jerk-it 80-120g i multikiem Tica Sculptor 101HL z plecionką 30lb.

@Orion: te szczupaki były faktycznie bardzo grube. Czasami żałowałem że nie mam wagi (szczupaki się z tego pewnie bardzo cieszyły bo szybciej wracały do wody :D ).

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 maj 2006 - 13:09

@Bassy: tak łowiłem Rozemeijerem 2jerk-it 80-120g i multikiem Tica Sculptor 101HL z plecionką 30lb.



Świetny zestaw za bardzo dobrą cenę. Łowiłem w zeszłym roku na identyczny (prawie - miałem innego rozemeijera - starszego; no i plecionkę 20 lb). Sprawdzał się wyśmienicie! Wogóle ten scupltorek do cięższych przynęt bardzo dobrze się nadawał. Sztywna i solidna konstrukcja.

Pozdrawiam
Remek


#11 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 30 maj 2006 - 13:21

Sculptorek jest świetny poza jedną rzeczą, mechanizm zwalniania szpuli jest fatalny. A właściwie chodzi o to że nie odskakuje po przekręceniu korbką. Na początku zdażało mi się to rzadko ale teraz nie przeskakuje w ogóle i nie jest to odosobniony przypadek. Już 3 takie spotkałem. Mój jest na szczęście na gwarancji... zobaczymy jak się sprawa zakończy :D

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 maj 2006 - 13:28

Sculptorek jest świetny poza jedną rzeczą, mechanizm zwalniania szpuli jest fatalny.


Zgadza się! Spotkałem się z tym samym.

Pozdrawiam
Remek


#13 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2006 - 14:44

@Phala,

...Sculptorek jest świetny poza jedną rzeczą, mechanizm zwalniania szpuli jest fatalny. A właściwie chodzi o to że nie odskakuje po przekręceniu korbką...

- potwierdzam ponieważ mam identyczną usterkę w swoim Sculptorze. Powiem szczerze, że już się nawet do tego przyzwyczaiłem i nawet nie próbowałem naprawić.



#14 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 30 maj 2006 - 14:54

mi też to jakoś specjalnie nie przeszkadza ale skoro mam gwarancję... :mellow: :lol: B)

#15 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 maj 2006 - 19:37

w (kiedyś)mojej a obecnie Matkowej zabawce takiej wady nie stwierdziłem. :mellow:

#16 OFFLINE   Esox_PW

Esox_PW

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 maj 2006 - 00:40

Powiało wielką rybą - aż miło. Gratuluję i trochę zazdroszczę tych wszystkich doznań. Ja muszę poczekać do września - ale wtedy... bite szwedzkie dwa tygodnie. B)

A tymczasem pomału pakuję graty do Rajgrodu... Może coś tam pływa jeszcze... :unsure:

#17 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 31 maj 2006 - 13:52

Bardzo fajny artykul.Przepiękne szczupaki i na dodatek aż ich tyle.Ale najbardziej spodobal mi sie ten weteran,mial branie :D .To fatso obowiązkowo musi iść na emeryture.

#18 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 01 czerwiec 2006 - 09:58

Wspaniała relacja!Gratuluję połowów i zwycięstwa w konkursie fotograficznym Salmo.Szczerze mówiąc to tracę motywację do zrobienia relacji ze swoich połowów-bez dobrych zdjęć wypadnie szaro :( a chłopaki z Roslagen jeszcze zawyżą poziom :lol:

#19 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 01 czerwiec 2006 - 16:06

Dzięki. Gratulacje za zwycięstwo w konkursie należą się mojemu ojcu - to on zrobił zdjęcie, ja tylko trzymałem rybę :D
Rocky ty się nie wymiguj tylko pisz <_< A my ocenimy czy wypadło szaro :D

#20 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 02 czerwiec 2006 - 05:37

Phala :mellow: gratuluje Ci pieknego tygodnia w Szwecji . Wiem ze bedziesz caly rok wspominal , ogladal zdiecia i analizowal kazdy szczegol . Wiem tez ze po powrocie juz sie mysli o nastepnej wyprawie i o przynetach i technikach jakie uzyc . Mi zdarza sie w srodku zimy analizowac jakas akcje z ryba z Kanady i bardzo wyraznie pamietam wszystkie szczegoly . No i poniewaz duzo o tym mysle wiec czesto mi sie snia piekna rybie sny :mellow: .
Z takiej przygody wyplywa podstawowy wniosek dla wszystkich ...trzeba planowac i konsekwentnie dazyc aby te jedna [przynajmniej] wyprawe , najwazniejsza w roku zaplanowac i urzeczywistnic . To powinien byc cel numer 1 B) To jest nagroda za caly rok . Mi od 7 lat udaje sie odwiedzac Kanade i obiecalem sobie ze tak bedzie do urwania mojej nitki :D . Zdaje sobie doskonale sprawe ze pieniadze sa dla wiekszosci najwazniejszym problemem . Ten problem dwa razy i mnie przytlumil, kilka lat temu wygranie 3,5 tys $ totka uratowalo mi wyjazd w ostatniej chwili , a w zeszlym stracilem prace i tylko na rozpedzie jeszcze mi sie udalo wyjechac . Zdarzyl mi sie tez piekny rok w ktorym bylem dwa razy . Zauwazam ze duzo naszych chlopakow jedzie do Skandynawi [i nie tylko] i realizuja sie piekne wyprawy ...i marzenia :D . Zarowno Przyroda jak i wielkosci i ilosci ryb , oraz dobra kompania pozwala naladowac akumulatory i chce sie zyc .
Witam Cie Phala w Klubie Metrowych Szczupakow ....ja jeszcze ide sciezka do tego Klubu , zawila sciezka i nie moge trafic :lol: musze sobie kupic kompas hi,hi,hi