Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyprawa życia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Krzysztof Zieliński

Krzysztof Zieliński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 28 grudzień 2010 - 13:17

Realizujemy jedno z największych naszych wędkarskich marzeń. Szczegóły możecie znaleźć tutaj:
www.putoranaexpedition.pl
Stronę będziemy na bieżąco aktualizować, a po powrocie zamieścimy na forum obszerną relację. Jeśli admin pozwoli :D
Proszę, trzymajcie za nas kciuki. Łatwo nie będzie.
Krzysztof Zieliński

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 grudzień 2010 - 13:23

Krzysztof nie taki Admnin straszny jak go malują :D

#3 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 28 grudzień 2010 - 13:25

Krzysiek w jakim terminie startujecie?

#4 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 grudzień 2010 - 13:50

Panowie - macie jaja jadąc w tamte okolice...
Pozdrawiam i trzymam kciuki za wyprawę.

#5 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 grudzień 2010 - 15:25

Wow!

Robi wrażenie. Trzymam kciuki i czekam na relację!

#6 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 grudzień 2010 - 16:33

Trzymam kciuki za powodzenie tej Wyprawy!

Ekspedycja zapowiada sie niesamowicie.



#7 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 28 grudzień 2010 - 16:37

Marzenie... Już bym się pakował <_<

#8 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 grudzień 2010 - 17:03

Tez uwazam ze jest to Wyprawa Zycia ...takich miejsc juz na palcach jednej reki policzysz a moze to juz za duzo ? . Ze Slowik sie nie zalapal do tego projektu ? :unsure: .
wrazen i szczesliwego powrotu :D

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 grudzień 2010 - 17:21

Krzysiek,
Trzymam za Was kciuki, za powodzenie Waszej wyprawy i czekam z wielką niecierpliwością na pierwsze wpisy i relację na forum.

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 grudzień 2010 - 18:42

Pozwoliłem sobie jeszcze skopiować z Waszej storny. To mi siębaaaaardzo podoba!!!!!

* pierwsza zagraniczna i pionierska eksploracja dziewiczych terenów Plateau Putorana
* dotarcie w rejon najwyższego szczytu Kamień, próba pomiaru jego wysokości bezwzględnej
* spływ 800 km dziewiczą rzeką Kotuy, w dużej części przez najbardziej dzikie i niedostępne rejony Plateau
* dotarcie do miejsc nieeksplorowanych przez człowieka, wykonanie badań kartograficznych i dokumentacji fotograficznej
* odnalezienie, sklasyfikowanie i udokumentowanie szczątków mamutów. Rejon ten, wraz z przyległym półwyspem Taymyr, jest miejscem, w którym pozostałości po tych dawnych zwierzętach są ciągle odnajdywane. Płaskowyż słynie z olbrzymiej ilości znalezisk - kości, fragmentów szkieletów, doskonale zachowanej sierści i innych części ciał mamutów
* zbadanie przekroju terenów i uskoków tektonicznych
* próba odszukania śladów dzikich Ewenków, ludzi żyjących na terytorium Putorana w całkowitej izolacji od cywilizacji
* próba złowienia rekordowego okazu tajmienia, najbardziej tajemniczej i największej syberyjskiej ryby, pobranie łusek w celu wykonania badań
* dokumentacja fotograficzna barana putorańskiego, endemicznego gatunku zamieszkującego wysokie partie Plateau, praktycznie niezbadanego przez zoologów.



DVD - jestem pierwszy w kolejce :D

#11 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 28 grudzień 2010 - 18:57

Niebywała wyprawa.
Zazdroszcze z całego serca takiej wyprawy w nieznane.
DVD - jestem zaraz po Remku.

#12 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 28 grudzień 2010 - 19:03

Dobra dobra i tak wszyscy wiemy po co jedzie się w ten rejon - tajmienie :D

Jeśli chodzi o naszych, którzy tam byli to faktycznie niewiele tego.
Relacje na WCWI. Szczególnie Bezimiennaja rieka warta przeczytania ale warto też poczytać Zapomniana rzeka.

Syberia 2009 - kaniony Ewenkii

Jednak bez wątpienia wyprawa Krzyśka wygląda na najbardziej ekstremalną, czego szczerze (aczkolwiek zdrowo) zazdroszczę :D

#13 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 grudzień 2010 - 21:15

Obejrzałem fotorelację z Syberii– pierwszą część i następne. Tajmienie 120+ robią na mnie ogromne wrażenie, nie mówiąc już o tych klimatach i rybach 130+, czy 140+. Muszę sobie te ryby szybko wybić z głowy, za nim myśl o wyprawie na dobre się w niej zagnieździ, bo inaczej rozwód mam murowany, jak w banku… :angry:

#14 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 28 grudzień 2010 - 21:22

Obejrzałem fotorelację z Syberii– pierwszą część i następne. Tajmienie 120+ robią na mnie ogromne wrażenie, nie mówiąc już o tych klimatach i rybach 130+, czy 140+. Muszę sobie te ryby szybko wybić z głowy, za nim myśl o wyprawie na dobre się w niej zagnieździ, bo inaczej rozwód mam murowany, jak w banku… :angry:


@krzysiek, akurat na Syberii ciężko o długie ryby. W pewnym momencie stają się coraz grubsze. Chociaż pewnie wszysto zależy od rzeki.

Mi rozwód nie grozi, więc w 2011 Putorana i u mnie będzie grana <_<

#15 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 grudzień 2010 - 21:28

Może kiedyś na starość, jak odchowam stado dzieci... Tylko czy coś jeszcze dla mnie w wodzie zostanie Póki co spenetruję bliższe rewiry.

Tak czy owak - relacja z płaskowyżu to będzie coś wyjątkowego.

#16 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 28 grudzień 2010 - 21:44

Tak czy owak - relacja z płaskowyżu to będzie coś wyjątkowego.


Oby było o czym pisać :D
Chociaż z drugiej strony, to jest tak wyjątkowe miejsce, że nawet jak nie połowimy to i tak będzie to wielka przgoda.

#17 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 grudzień 2010 - 21:54

Powiem krotko ..to jest zajebista sprawa odkrywanie dziwiczych terenow . W mlodosci czytalem o Lesnym Jeziorze w Ontario Arkadego Fiedlera . Gdy tam lowilem pamietalem o tym ze On byl tu znacznie wczesniej . Nie jest to juz dziewiczy teren ale nadal dziki w wielu zakatkach . Cztalem tez o polskim podrozniku , chyba Ostrowski mial na nazwisko , odkrywal Amazonie i splywal rzekami lowoc dorado . Do Ameryki Poludniowej mnie nie ciagnie ...chyba ze Patagonia . Lubie surowsze klimaty . Kiedys bylo zdrowie i entuzjazm ale nie bylo kasy ...teraz pozostal tylko entuzjazm i marzenia . Kibicuje takim wyprawom i pochlaniam je namietnie Embarassed...ostanio Slowika i Hlehle o Mongolii .

#18 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 grudzień 2010 - 18:14

Krzychu TY to jesteś niespokojny duch :D Gniecie to wielkie miasto, oj gniecie :D .
Tylko pozazdrościć, życzyć wielkich taimieni i szczęśliwego powrotu.

#19 OFFLINE   marcelinho2204

marcelinho2204

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaSkwierzyna
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Żeno

Napisano 30 grudzień 2010 - 16:54

SUPER!!!!!zazdroszcze wam Panowie.powodzenia:)

#20 OFFLINE   Krzysztof Zieliński

Krzysztof Zieliński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 30 grudzień 2010 - 18:02

Dziękujemy Wszystkim za wiele życzliwych słów i wsparcie. Zapewniam, że to bardzo pomocne i jeszcze bardziej mobilizuje do działania. Naprawdę wielkie dzięki.

Jozi - jakoś nigdy nie mogłem usiedzieć na miejscu i zawsze gdzieś ciągnęło. Mówiłem Ci, że jak raz zasmakujesz to nie możesz przestać o tym myśleć. I namawiam Cię do spróbowania :D Tym bardziej, że w ciągu ostatnich kilku lat skończyło się kilka fantastycznych wędkarsko miejsc na świecie. Niektóre z nich na moich oczach. Niestety z następnymi będzie się działo to samo. Może to naiwne, ale zanim do tego dojdzie, to chciałem je zobaczyć w miarę naturalnym stanie, niezadeptane, niezaśmiecone i niesponiewierane przez cywilizację i człowieka. Pewnie w ten sposób sam się przykładam to rozdziewiczania tych miejsc... ale jak tam nie jechać?

Hlehle - startujemy na początku sierpnia. Ale dużo zależy od pogody, jak będą takie anomalia meteo jak w tym roku to może będą potrzebne jakieś korekty terminowe.

Remek - zamówienie na DVD przyjęte :D Jak tylko wszystko pójdzie zgodnie z planem to masz prezent pod choinkę w przyszłym roku :D

Wszystkim życzę wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, obfitych łowisk, udanych wypraw z wędką (i nie tylko), jak najmniej urwanych przynęt i jak najmniej spadów. Wszystkiego dobrego.\
Krzysiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych