Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Czterech Kantonów, czyli tam, gdzie zębaty mówi dobranoc - nowy artykuł


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 31 grudzień 2010 - 18:21

Cześć,
Schemat jest taki, Åźe Kaczodzioby Bandyta stoi przy trzcinach, w pÅ‚ytkiej wodzie i czai siÄ™ na pÅ‚ocie, krasnopiÃÅ‚ry i inne ‘mniej lub bardziej jadalne biaÅ‚oryby’. Tylko, Åźe to nie jest prawda, gdyby tak byÅ‚o, to Å‚apalibyÅ›my kabany z metra bieÅźącego. Dlatego teÅź, praktycznie kaÅźdy Å‚owca szczupakÃÅ‚w, zastanawia siÄ™ gdzie i kiedy stojÄ… esoxy? OczywiÅ›cie najchÄ™tniej duÅźe i bardzo duÅźe szczupaki. Jedno jest pewne, duÅźy zÄ™bacz nigdy nie wybiera pÅ‚ycizny na metÄ™, a juÅź z caÅ‚Ä… pewnoÅ›ciÄ… nie na dÅ‚uÅźszÄ… metÄ™. Kapitalny szczupak preferuje pÅ‚ycizny tylko i wyÅ‚Ä…cznie wtedy, kiedy ma bezpoÅ›redni dostÄ™p do gÅ‚Ä™bokiej wody. Kiedy pÅ‚ycizna znajduje siÄ™ w bezpoÅ›rednim sÄ…siedztwie gÅ‚Ä™bokiego azylu, moÅźemy siÄ™ na niej spodziewać duÅźego szczupaka ... dlatego teÅź, przez wiÄ™kszość czasu, powinniÅ›my Å‚owić gÅ‚Ä™boko!


Dla tych co stary rok chcÄ… poÅźegnać z jerkbait.pl. W iÅ›cie noworocznym, Å›wiÄ…tecznym nastroju zapraszam do lektury kolejnego artykuÅ‚u na naszej stronie. Tym razem ... Jezioro Czterech KantonÃÅ‚w, czyli tam, gdzie zÄ™baty mÃÅ‚wi dobranoc.

Życzę miłego świętowania i lektury.

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 31 grudzień 2010 - 18:29

Dobry motyw z tym artykuÅ‚em. W tym roku to ja organizujÄ™ Sylwestra dla przyjaciÃÅ‚Å‚, wiÄ™c przeczytać nie zdÄ…Åźę, ale rzucajÄ…c okiem juÅź mi siÄ™ podoba i jakoÅ› po paru zdjÄ™ciach, wiedziaÅ‚em kto siÄ™ pod nimi podpisze. B) Jutro nie obiecujÄ™, ale 2 stycznia to juÅź na pewno przeczytam! :mellow:

Pozdrawiam
Grzesiek

#3 OFFLINE   pawas2

pawas2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:PaweÅ‚

Napisano 31 grudzień 2010 - 22:23

Fajny artykuł i super zdjęcia :D
Pozdrawiam.Paweł

#4 OFFLINE   dadex

dadex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaGolub-DobrzyÅ„

Napisano 01 styczeń 2011 - 11:27

Zdjęcia super ;) ;)
Art. napewno przeczytam jak bede w stanie :unsure: <_<

#5 OFFLINE   tomuÅ›

tomuÅ›

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaOstrów Wlkp.

Napisano 01 styczeń 2011 - 12:29

DopeÅ‚nieniem artykuÅ‚u byÅ‚yby zdjÄ™cia ryb i Å‚owcy-(ÃÅ‚w) na tle tych piÄ™knych krajobrazÃÅ‚w.

#6 OFFLINE   marcelinho2204

marcelinho2204

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaSkwierzyna
  • ImiÄ™:Marcin
  • Nazwisko:Å»eno

Napisano 01 styczeń 2011 - 16:22

Fajny artykulik milo się czytało..fotki tez super
pozdrawiam


#7 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 01 styczeń 2011 - 17:59

W czwartek moja Åźona podrzuciÅ‚a mi pomysÅ‚ spÄ™dzenia wakacji nad (jakimÅ›) alpejskim jeziorem. PrzypominaÅ‚em sobie, jak piÄ™knie wyglÄ…da Chiemsee – nawet w zimie, kiedy jedziemy na narty trasÄ… Salzburg – Innsbruck i pomyÅ›laÅ‚em, Åźe to moÅźe być wcale dobry pomysÅ‚. W piÄ…tek rano gadaÅ‚em o tym z KrzyÅ›kiem, a po poÅ‚udniu – proszÄ™ bardzo: Pitt zaprasza mnie do Szwajcarii… NiezÅ‚y zbieg okolicznoÅ›ci. :mellow:

Fajny pomysÅ‚ na rodzinny urlop. Jakby na to nie spojrzeć: prawie same zalety (choć pewnie tanio nie bÄ™dzie) i Åźadnych wad smaÅźenia siÄ™ na poÅ‚udniu Europy. <_< Tak na powaÅźnie – moÅźe niekoniecznie Szwajcaria (nie wiem, jak mÃÅ‚j portfel to wytrzyma) ale moÅźe Austria? MoÅźe nie ma co upierać siÄ™ przy Skandynawii? I tak nie bÄ™dziemy kiblować na rybach dzieÅ„ w dzieÅ„, a widoki i wraÅźenia z takiego wypadu bÄ™dÄ… niezapomniane.

ArtykuÅ‚ bardzo konkretny, piÄ™kne zdjÄ™cia. Na podstawie wÅ‚asnych doÅ›wiadczeÅ„ mogÄ™ siÄ™ spokojnie podpisać pod postawionymi tezami. Od siebie dodaÅ‚bym jeszcze, Åźe w jeziorach o maÅ‚o urozmaiconej batymetrii (czasem nawet bardzo rozlegÅ‚ych) trudno jest jednoznacznie zidentyfikować najlepsze miejscÃÅ‚wki – to oczywiste. SiÅ‚Ä… rzeczy liczba typÃÅ‚w takich miejscÃÅ‚wek jest mocno ograniczona.

W mniejszych i wiÄ™kszych zbiornikach, o zrÃÅ‚Åźnicowanej gÅ‚Ä™bokoÅ›ci i urozmaiconej linii brzegowej wyrÃÅ‚ÅźniÅ‚by jeszcze dwa (zbliÅźone do siebie) typy bankÃÅ‚wek.
1. wejÅ›cia do zatok, szczegÃÅ‚lnie jeÅźeli wystÄ™pujÄ… formie zwÄ™Åźenia miÄ™dzy wyspami, pÃÅ‚Å‚wyspami wynurzonymi nad powierzchniÄ™ wody lub zanurzonymi pod powierzchniÄ… przedÅ‚uÅźeniami form wynurzonych.
2. jeÅźeli zbiornik skÅ‚ada siÄ™ z kilku wyraźnie wydzielonych akwenÃÅ‚w – okolice przejść/poÅ‚Ä…czeÅ„ pomiÄ™dzy tymi akwenami.

Warunkiem wystÄ™powania duÅźych szczupakÃÅ‚w byÅ‚o bezpoÅ›rednie sÄ…siedztwo gÅ‚Ä™bszej wody. W wodzie, na ktÃÅ‚rej Å‚owiliÅ›my, gdzie wystÄ™powaÅ‚y ww.bankÃÅ‚wki, w takich miejscach zagÄ™szczenie szczupakÃÅ‚w byÅ‚o wrÄ™cz nieprawdopodobne, choć i tak byÅ‚Ä… bardzo rybna. Co ciekawe szczupaki ÅźerowaÅ‚y tam znacznie dÅ‚uÅźej niÅź np. na plosach. Prawdopodobnie byÅ‚y to ciÄ…gi komunikacyjne biaÅ‚ej ryby i zÄ™bate byÅ‚y mocno skoncentrowane na Åźarciu. Im lepiej ÅźarÅ‚y, tym wyÅźej, wzglÄ™dnie bliÅźej przewÄ™ÅźeÅ„ staÅ‚y.

O takich miejscach jak szczyty gÃÅ‚rek, podwodne groble, uskoki dna, usypiska kamienne, czy pojedyncze wielkie gÅ‚azy nie wspominam, gdyÅź z definicji sÄ… to relatywnie pÅ‚ytkie miejsca i nie bardzo podpadajÄ… pod hasÅ‚o „go deep”. Ale pamiÄ™tajmy, Åźe jeÅźeli sÄ…siadujÄ… z najgÅ‚Ä™bszymi toniami, bÄ™dÄ… obsadzone nie tylko przez mÅ‚odsze i Å›rednie roczniki, ale okresowo mogÄ… siÄ™ tam pojawiać prawdziwe smoki.



#8 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 styczeń 2011 - 19:49

ArtykuÅ‚ bardzo konkretny, piÄ™kne zdjÄ™cia. Na podstawie wÅ‚asnych doÅ›wiadczeÅ„ mogÄ™ siÄ™ spokojnie podpisać pod postawionymi tezami. Od siebie dodaÅ‚bym jeszcze, Åźe w jeziorach o maÅ‚o urozmaiconej batymetrii (czasem nawet bardzo rozlegÅ‚ych) trudno jest jednoznacznie zidentyfikować najlepsze miejscÃÅ‚wki – to oczywiste. SiÅ‚Ä… rzeczy liczba typÃÅ‚w takich miejscÃÅ‚wek jest mocno ograniczona.

W mniejszych i wiÄ™kszych zbiornikach, o zrÃÅ‚Åźnicowanej gÅ‚Ä™bokoÅ›ci i urozmaiconej linii brzegowej wyrÃÅ‚ÅźniÅ‚by jeszcze dwa (zbliÅźone do siebie) typy bankÃÅ‚wek.
1. wejÅ›cia do zatok, szczegÃÅ‚lnie jeÅźeli wystÄ™pujÄ… formie zwÄ™Åźenia miÄ™dzy wyspami, pÃÅ‚Å‚wyspami wynurzonymi nad powierzchniÄ™ wody lub zanurzonymi pod powierzchniÄ… przedÅ‚uÅźeniami form wynurzonych.
2. jeÅźeli zbiornik skÅ‚ada siÄ™ z kilku wyraźnie wydzielonych akwenÃÅ‚w – okolice przejść/poÅ‚Ä…czeÅ„ pomiÄ™dzy tymi akwenami.

dziekuje :D
tak, zgadzam sie z toba w pelni, nie napisalem o tym w tym tekscie z prozaicznego powodu ... na tej wodzie nie ma takich miejscowek

#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 02 styczeń 2011 - 21:27

Tak podejrzewałem :mellow:
Niemniej jednak mam strasznÄ… chrapkÄ™, Åźeby jeszcze poÅ‚owić ryby w tak czystej wodzie – kiedyÅ› mi siÄ™ zdarzyÅ‚o…


#10 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • ImiÄ™:Adam

Napisano 02 styczeń 2011 - 22:51

Na Nowy Rok artykuÅ‚ Pitta.... hehe jak ja to lubie! Dzieki Pitt to jest super. Mam nadzieje ze jeszcze duÅźo napiszesz w tym roku. To jest Åźyczenie na ten rok mysle ze nie tylko moje. Twoje artykuÅ‚y pierwsza klasa. Pozdrawiam

#11 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 03 styczeń 2011 - 12:40

ZnalazÅ‚em czas na przeczytanie i co byÅ‚o do przewidzenia, artykuÅ‚ okazaÅ‚ siÄ™ za krÃÅ‚tki :lol:
WyobraÅźam sobie typy miejscÃÅ‚wek, na ktÃÅ‚rych nigdy nie Å‚owiÅ‚em, przynÄ™ty, ktÃÅ‚rych dotÄ…d nie uÅźywaÅ‚em i metrÃÅ‚wki, ktÃÅ‚rych seryjnie w Åźyciu nie poÅ‚awiaÅ‚em i tak rozmyÅ›lam sobie, rozmarzam siÄ™, chcÄ…c poczytać, popodglÄ…dać jeszcze wiÄ™cej! OczywiÅ›cie do - jak zwykle - przyjemnego tekstu, pasujÄ… nie mniej przyjemne fotki. Åšwietnie siÄ™ czytaÅ‚o i do innych artykuÅ‚ÃÅ‚w teÅź przyjemnie wrÃÅ‚cić :D DziÄ™ki!

Pozdrawiam
Grzeiek

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2011 - 11:18

Jakos tak ostatnio wychodzi, ze wszystko mi sie tak dzieje z przesunieciem czasowym... :D

Punktowo bedzie..

- bardzo mi sie spodobalo to szybkie wejscie w clue zagadnienia... :o

- glebokosc tego jeziora budzi szacunek i z pewnoscia warto sie wyposazyc w downrigger oraz akcesoria (w tym przynety) niezbedne do lowienia w tym stylu

- nie do konca kojarze miejscami o czym mowi wyswietlacz sondy ,jakies poczernienia, warstwy...zgaduje, ze jeden z ekranow to tzw poszukiwanie boczne, cos co kiedys nie dzialalo mi zbyt dobrze - zrezygnowalem.
W tym HD dziala to?
A 2szt sondy po co..jedna do sterowania kulka?

- super shad rap - miewalem dobre reakcje ryb na niego choc trzeba przywyknac do delikatnej pracy (trudno ocenic czy czepilo sie zielsko czy plynie czysty)

- ciekawa rzecz z tymi 2cz bomberami, mam takiego ale jakos mi nie podpasowal. Wg Ciebie co to znaczy, ze egzemplarze zle pracuja, wyklada sie..?

- co do glebszego lowienia akurat mnie nie musisz przekonywac <_< , zreszta ostatnio widzialem, ze nawet zatwardziali zwolennicy wody 1m ostro wzieli sie za windy... B)

- z tym plywaniem, celem rozprostowania kosci...to po probach w szwedzkim szkierze (jakies 8st w porywach ), bez wspomagania juz nie bede chyba probowal..

- fajny i pouczajacy artykol, dzieki, z przyjemnoscia przeczytalem i mam nadzieje skumalem.
Wyzwolil tez u mnie pewnego rodzaju nostalgie za czasami, kiedy to na niektore mazurskie jeziora przyjezdzali trolowac (specjalne zezwolenia za ciezki pieniadz) dunczycy i holendrzy - lowienie w toni nie przypominalo wtedy ciagania przynety w poprzek basenu przeciwpozarowego.. :unsure:

Gumo
p.s. @Pitt, a ten kij do ciezkich gum co kiedys kombinowales (2,6 30-40g) to ukrecilem w koncu - naprawde ciekawy.
A Ty co tam w koncu wybrales..?



#13 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 styczeń 2011 - 19:32

- nie do konca kojarze miejscami o czym mowi wyswietlacz sondy ,jakies poczernienia, warstwy...zgaduje, ze jeden z ekranow to tzw poszukiwanie boczne, cos co kiedys nie dzialalo mi zbyt dobrze - zrezygnowalem.
W tym HD dziala to?
A 2szt sondy po co..jedna do sterowania kulka?

- ciekawa rzecz z tymi 2cz bomberami, mam takiego ale jakos mi nie podpasowal. Wg Ciebie co to znaczy, ze egzemplarze zle pracuja, wyklada sie..?


p.s. @Pitt, a ten kij do ciezkich gum co kiedys kombinowales (2,6 30-40g) to ukrecilem w koncu - naprawde ciekawy.
A Ty co tam w koncu wybrales..?

to i mnie punktowo bedzie

sa dwie sondy, jedna przy kierownicy a druga z tylu przy dyszlu ... zalezy gdzie siedzisz ... a z tymi fotkami to jest tak, ze w tej nowej sondzie to dziala w sposob podobny jak opisujesz ... choc do artykulu to jeszcze byla bardzo nowa zabawka i nie do konca rozgryziona ... tego lata bedzie okazja do dalszej zabawy

bombery jointed to klasyka produkcji w tanim kraju, czyli fabryka idzie na pake i jedzie do meksyku, gdzie enrique, juanita i pablo pilnie pracuja ... ale jakosc produktu koncowego jest zalezna od ilosci wypitego trunku, najczesciej tequilla i corona maja najwiekszy wplyw na niestabilnosc pracy bomberow ... a tak na powaznie, to jet tak, ze na 10 sztuk lowia 3 a reszta laduje w nirvanie ... te co sie lekko wykladaja sa bardziej lowne niz te, ktore pracuja jak po sznurku

kij jest gotowy od dluzszego czasu (jestem pewien, ze wspominalem) i ze stajni phenix i calkiem inny niz sobie wymyslilem, czyli 7'9 a nie 8'6 ... takie czasy :lol:

#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2011 - 21:26

i calkiem inny niz sobie wymyslilem, czyli 7'9 a nie 8'6 ... takie czasy Laughing

Ja p..., ale sie porobilo... :D

Gumo

#15 OFFLINE   SÅ‚awek

SÅ‚awek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 07 styczeń 2011 - 21:34

Tak zupełnie przy okazji...
PewnÄ… mordkÄ™ z jednego zdjÄ™cia rozpoznajÄ™... dorobiÅ‚eÅ› ster wedÅ‚ug wskazÃÅ‚wek?

#16 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 styczeń 2011 - 23:17

po czesci tak :D ale nadal myszkuje i pieknie to robi ... przy takim korpusie B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych