Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dyskusja o recznie robionych woblerach sumowowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 01 styczeń 2011 - 20:58

Ojej Embarassed
A kim ja jestem zeby go oceniac ? :D

Na pewno jakies sumy zlowil i zlowi. Hornety 6 tez sumy lowily.
Ten wazy 35 g, ma mase skupiona, pewnie dobrze leci z zestawu spiningowego uzywanego podczas polowan na wasacze.

Hornety, ktore dotychczas mialem zawsze mialy wyrazna prace. Ten pewnie niezle miesza.
Biorac pod uwage SUMA M. Szymanskiego 230 plus z Wisly z tego sezonu zlowionego na wlasnie mieszacza o takiej akcji...ten Honret moze niezle namieszac w dziale przynet sumowych.
U mnie w pudelku na razie nie zagosci - byla dyskuja o cenach woblerow i ten nie spelnia mojego prywatnego kryterium.



W moim pudełku już na pewno nie zagości choć bardzo chciałem go wypróbować, cena zaporowa, cyferki im się pomyliły bo to 3 miało być z przodu Nawet rękodzielnicy ręcznie dłubiąc i wkładając serce w swój produkt najczęściej tyle nie wołają . Szkoda bo choć rękodzieło od jakiegoś czasu jest mi bliższe sercu to nic nie mam przeciwko seryjnym bo też są łowne. Szymański złapał na Storma swojego suma a u mnie godzinami na niego zero reakcji a znowuż na Spro ( firmy tej nie lubię) kilka ładnych sztuk


#2 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 02 styczeń 2011 - 07:44

Nie powiesz chyba, że hand made np Wąchały, to niskobudżetowe wabiki?? Widziałem ile potrafią kosztować....Nie tłumaczę tu bynajmniej ceny Horneta(ją na siłę też da się wytłumaczyć) ale tamte potrafią kosztować nawet 2 razy tyle...Wnioski? Każdy kupuje to na co go stać....Lub uważa, że go na to stać

#3 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 02 styczeń 2011 - 11:21

Nie powiesz chyba, że hand made np Wąchały, to niskobudżetowe wabiki?? Widziałem ile potrafią kosztować....Nie tłumaczę tu bynajmniej ceny Horneta(ją na siłę też da się wytłumaczyć) ale tamte potrafią kosztować nawet 2 razy tyle...Wnioski? Każdy kupuje to na co go stać....Lub uważa, że go na to stać



Skąd masz takie informacje?? Bo ja wiem że średnia cena ręcznie dłubanego woblera Wąchały wynosi 40zł(to jest 2x tyle czy mnie dotyka wtórny analfabetyzm? ) a można i kupić po 28 najtańsze. Jeśli do tego dodać że to ręczna robota a ich renoma w Polskim sumiarstwie nie ma sobie mimo wszystko równych to ja przepraszam ale ten Salmo to powinien kosztować 15zł a Ty mówisz o tłumaczeniu ceny :o

Nie rozsiewaj nieprawdziwych informacji skoro nie jesteś zorientowany w temacie, to że rozmaici pośrednicy kiedyś potrafili jego woblery sprzedawać nie po 100 ale i po 200 zł nie znaczy że tak robił sam Wąchała lub że pozwala on na takie zachowania dzisiaj.

Do admina, nie śmiećmy Salmo bo to dobra firma i dobre wyroby, wątki związane z Wąchałą można by przenieść w osobny temat.


#4 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 02 styczeń 2011 - 12:05

O jednym zapomniałem a trzeba to napisać pomimo wielkiej sympatii dla Zbyszka wąchały. Kiedyś, dawno temu spod jego pióra a właściwie nie jego tylko sygnowane jego nazwiskiem wyszła parta woblerów która zniszczyła mu reputację. Nie on był twórcą ale jego wina że na to pozwolił. Nijak to się ma do rzeczywistości bo ceny Jego wyrobów wyraźnie się unormowały a ich praca jest rewelacyjna.
Ja nie tylko na Wąchały woblery będę łowił od tego roku bo także Piotra Mołdocha z Roztocza wykonał mi woblery na suma

http://img34.imageshack.us/img34/3968/dsc00565nu.jpg
To te 2 większe

Od Zbyszka mam tylko 4szt ale po nowym roku dostanę do testu prototyp nowych 2 modeli(te 2 metalowe nie liczę bo to do kolekcji )

http://img249.imageshack.us/img249/6429/dsc00320z.jpg





#5 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 styczeń 2011 - 18:50

Ja tam uwazam, ze rozpisywanie sie o ogolnej ofercie w samych superlatywach jakiejkolwiek f-my niczemu dobremu nie sluzy, nie mowiac juz o ex catedra jakichs kategorycznych, jedynie slusznych stwierdzeniach.

A to moze dlatego, ze jeszzce nie spotkalem oferty w 100% mi odpowiadajacej, czy to chodzi o niedopasowanie do lowienia, czy kiepskiej jakosci osprzet, czy nienajwieksza trwalosc czy tez wreszcie o to, ze jedne modele sa ok a jesli chodzi o inne z oferty - to mozna znalezc lepsze...

Jezeli zas chodzi o woblery Z.Wachaly to jestem w temacie - zostala rozprowadzona po sklepach(Wwa) spora ilosc woblerow. Byly w charakterystycznym opakowaniu a do kazdego byla dolaczona ulotka zapewniajaca, ze kazdy egz. byl indywidualnie testowany i podpisana przez w/w.
W bajki nie wierze...wierze w ocene rynkowa...

Gumo
p.s. Nie zalezy mi na ciagnieciu tu jakiegos tasiemcowego sporu - powiem tylko ze w razie czego poszukam i znajde ta ulotke a moze i jakies korespondencje mi sie zachowaly...? Tylko po co to tu ciagnac? Poczekajmy na ocene rynkowa tej produkcji...

Gumo


#6 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 03 styczeń 2011 - 10:49

[quote title=Gumofilc napisał(a) dnia nie, 02 styczeń 2011 06:50]
A to moze dlatego, ze jeszzce nie spotkalem oferty w 100% mi odpowiadajacej, czy to chodzi o niedopasowanie do lowienia, czy kiepskiej jakosci osprzet, czy nienajwieksza trwalosc czy tez wreszcie o to, ze jedne modele sa ok a jesli chodzi o inne z oferty - to mozna znalezc lepsze...

Pozostaje ci Gumofilc zrób to sam,bo raczej takiej oferty nie znajdziesz. :mellow:

#7 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2011 - 11:14

Zrob to sam to bardzo dobry pomysl w wiekszosci przypadkow z dziedziny wedkarskiej, wyjawszy kolowrotki, kotwice, itp...

Jednak zycia moze nie starczyc na wszystko..dlatego (chyba sie nienajlepiej zrozumielismy) wybieram z calej oferty jaka jest (z tego co poznalem) poszczegolne egzemplarze.

Czym sie kieruje pokrotce juz napisalem, dokladnie to mozna przeledzic na pewniekilku watkach w przeszlosci.

A wszystko po to, zeby uniknac zbierania setek woblerow, ktore pozniej bezuzytecznie zalegaja... :unsure:

Gumo


#8 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 03 styczeń 2011 - 22:04

Ja tam uwazam, ze rozpisywanie sie o ogolnej ofercie w samych superlatywach jakiejkolwiek f-my niczemu dobremu nie sluzy, nie mowiac juz o ex catedra jakichs kategorycznych, jedynie slusznych stwierdzeniach.

A to moze dlatego, ze jeszzce nie spotkalem oferty w 100% mi odpowiadajacej, czy to chodzi o niedopasowanie do lowienia, czy kiepskiej jakosci osprzet, czy nienajwieksza trwalosc czy tez wreszcie o to, ze jedne modele sa ok a jesli chodzi o inne z oferty - to mozna znalezc lepsze...

Jezeli zas chodzi o woblery Z.Wachaly to jestem w temacie - zostala rozprowadzona po sklepach(Wwa) spora ilosc woblerow. Byly w charakterystycznym opakowaniu a do kazdego byla dolaczona ulotka zapewniajaca, ze kazdy egz. byl indywidualnie testowany i podpisana przez w/w.
W bajki nie wierze...wierze w ocene rynkowa...

Gumo
p.s. Nie zalezy mi na ciagnieciu tu jakiegos tasiemcowego sporu - powiem tylko ze w razie czego poszukam i znajde ta ulotke a moze i jakies korespondencje mi sie zachowaly...? Tylko po co to tu ciagnac? Poczekajmy na ocene rynkowa tej produkcji...

Gumo

I o tym mówię Gumo wcześniej, o tych woblerach z ulotkami które niby były Wąchały. Nie oszukujmy się bo ludzie rzucali nimi o ladę potem bo nawet ich ustawić nie szło. Ja Zbyszka znam osobiście i mimo wszystko że jego to była wina to i tak mu współczuje gdyż jego woblery które naprawdę On robi są dobre i Ci co na nie łowią to wiedza o tym.
Woblera idealnego nie ma i bez różnicy czy to seryjne czy Hand Made. Są po prostu lepsze i gorsze i Wąchały zaliczam do tych lepszych bo mimo wszelkich krytyk ich łowność jest potwierdzona.
Zobaczymy też w sezonie co na nie wyciągnę zwłaszcza że będę łowił tylko na woblery rękodzielników i tylko trzech producentów. Czas pokaże :D


#9 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 23 styczeń 2011 - 00:02

Mi tam osobiście Wąchałowe wyroby dały już masę radości :mellow: Tam gdzie łowiłem inne przynęty po prostu nie dały by rady...Ktoś tam wyżej pisał o niemożności ustawienia itp.Ale tak jak pisze Avallone z tym tematem wiążą się podróbki których swego czasu było na rynku trochę i o zgrozo były bezczelnie sygnowane nazwiskiem Pana Zbyszka Wąchały.Generalnie w okół tych przynęt wytworzyło się już sporo jakiś dziwnych historii które mają się nijak do rzeczywistości.Fakty są takie ,że te przynęty łowią ryby i tyle.

#10 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 styczeń 2011 - 15:09

Kurde, a ja zawsze myślałem, że to wędkarz łowi ryby, a dobra przynęta może tylko pomóc :mellow:

#11 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 23 styczeń 2011 - 17:47

Łowi jedno i drugie,ale używając pewnych wabików szanse wzrastają znacznie bardziej.

#12 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 19 luty 2011 - 13:32

to moje pierwsze woby sumowe prawdę mówiąc podrasowany model hornet 9.te są troczę większe i szersze.proszę o opinie.

Załączone pliki



#13 OFFLINE   benjam87

benjam87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • Lokalizacjacentralna Wisła

Napisano 19 luty 2011 - 13:41

niestety nie mam doświadczenia w łowieniu sumów, jednak na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że fi drutu jest zbyt małe (0,8mm?).
Co do malowania i kształtu korpusu to wg mnie należy się piąteczka.

#14 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 19 luty 2011 - 14:02

drut 1,2mm grubszego nie posiadam.

#15 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 luty 2011 - 14:28

busz tak jak Ci powiedziałem:
1. grubość drutu ok - z początku obawiałem się trochę tego mocno wystającego ponad ster oczka, ale okazało się, że zupełnie nieslusznie - bo dzięki temu zabiegowi mozna w ewnym zakresie sterować pracą przynęty...

2. Jakość powłoki - powiem po kilkudziesieciu rybach wczesniej nie ma za bardzo o czym mówić poza tym, że są ładne :D

3. gdyby wziąść do eki horneta 9 oraz te potworki to... ani akcja, ani masa, ani nawet charakterystyka pracy nie są w tych wobkach (moim zdaniem nawet podobne). Z posiadanych przeze mnie wobkó najbliższej Twoim potworkom do największej ALASKI DORADO. Bardzo podobna i bardzo charakterystyczna praca...



PS. kurde mam jeszcz jeden projekt w tym samym segmencie przynet ale... musze najpierw kogoś pomęczyć...


#16 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 19 luty 2011 - 16:04

ja raczej chcialbym poznać zdanie większej żeszy sumiarzy choć niewiele napisałem na ich temat.pomogło by mi to w budowie kolejnych wobów sumowych.myślę że właśnie ty Mifku mi w tym pomożesz.przydały by się zdjęcia z góry i właśnie coś na temat pracy wagi itd.co do kolejnych wzorów jestem otwarty.

#17 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 19 luty 2011 - 17:32

Moim zdaniem zbyt płytko osadziłeś stery w korpusach. Drut na pewno będzie się wyginał i zapierał się o ster, pod dużą rybą może to nie wytrzymać.
Jakim klejem wklejałeś stery?

#18 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 19 luty 2011 - 17:52

ja raczej chcialbym poznać zdanie większej żeszy sumiarzy choć niewiele napisałem na ich temat.pomogło by mi to w budowie kolejnych wobów sumowych.myślę że właśnie ty Mifku mi w tym pomożesz.przydały by się zdjęcia z góry i właśnie coś na temat pracy wagi itd.co do kolejnych wzorów jestem otwarty.

Busz231 nie łowię sumów ale co do wobków to Ci powiem jedno-bardzo mi się podobają.

#19 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 luty 2011 - 18:04

ja raczej chcialbym poznać zdanie większej żeszy sumiarzy choć niewiele napisałem na ich temat.pomogło by mi to w budowie kolejnych wobów sumowych.myślę że właśnie ty Mifku mi w tym pomożesz.przydały by się zdjęcia z góry i właśnie coś na temat pracy wagi itd.co do kolejnych wzorów jestem otwarty.


Przypominaja mi jeden z modeli goszczacy w moim pudelku, z zastrzezeniem ze te, ktorych ja uzywam sa z plastiku (ABS).
Woblery maja korpus dlugosci 8 cm i ster dlugosci 6 cm.

Pogladowe zdjecie :



Odnosnie kwesti czysto technicznych jak srednica drutu do zbrojenia czy glebokosc wklejenia steru sie nie wypowiem - za malo uzywam woblerow hand made.
A o skutecznosci opowiem nam @Mifek jesienia 2011...

Załączone pliki



#20 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 luty 2011 - 18:45

ja raczej chcialbym poznać zdanie większej żeszy sumiarzy choć niewiele napisałem na ich temat.pomogło by mi to w budowie kolejnych wobów sumowych.myślę że właśnie ty Mifku mi w tym pomożesz.przydały by się zdjęcia z góry i właśnie coś na temat pracy wagi itd.co do kolejnych wzorów jestem otwarty.



Krzyś uważaj co piszesz bo juz kilku napaleńców do mnie pisało w tej sprawie :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych