Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ryby 2011 - dodatkowe informacje o warunkach połowu ryb


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 02 styczeń 2011 - 20:14

Drodzy Forumowicze,
Chciałbym byśmy wszyscy tutaj zgromadzeni i korzystający z wiedzy zgromadzonej na jerkbait.pl w nadchodzącym roku podnieśli sobie nieco poprzeczkę. Niniejszym chcę Was (wszystkich autorów wpisów o swoich połowach) prosić o niewielką przysługę - proszę o umieszczanie w opisach połowu kilku dodatkowych informacji:

- warunki połowu
- charakterystyka miejscówki
- przynęta
- sposób prezentacji przynęty
- sprzęt, na który złowiono rybę
- inne ciekawe informacje

Tych kilka dodatkowych informacji przyczyni siÄ™ do poszerzenia wiedzy wszystkich forumowiczów jerkbait.pl. Unikniemy też wielu powtarzajÄ…cych siÄ™ pytaÅ„, a w przyszÅ‚oÅ›ci dane bÄ™dÄ… stanowiÅ‚y cennÄ… bazÄ™ wiedzy na temat warunków poÅ‚owu poszczególnych gatunków ryb.

Wszystkich chętnych do dzielenia się wiedzą serdecznie zapraszam i z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 03 styczeń 2011 - 13:15

To ja mam postulat do redaktorów B)

Czy moglibyście zebrać ciekawsze wątki (wypowiedzi) na konkretne tematy w formie małych tekstów? Był na przykład wpis, chyba Roberta, dotyczący wpływu cieśnienia na ryby (bolenie). To pierwszy przykład z brzegu.

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 styczeń 2011 - 13:20

pewnie, że można... tylko kto odkopie te posty na forum :D

#4 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 03 styczeń 2011 - 13:35

pewnie, że można... tylko kto odkopie te posty na forum :D


Jak to kto? @MGOR :mellow:

#5 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 03 styczeń 2011 - 13:39

mogÄ™, ale z prawem do praw autorskich ;)

#6 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw
  • ImiÄ™:SÅ‚awomir
  • Nazwisko:SÅ‚awozbir

Napisano 03 styczeń 2011 - 22:01

Bardzo fajny pomysł Remka. Jestem całymi dwiema ręcyma :mellow: za takimi opisami.
Jak sobie przypomnę swoje jakieś tam wpisy, to faktycznie starałem się w ten sposób to opisywać.
I nikt nie będzie pytał: na co? jak prowadziłeś? itp.itd.

Oby tylko było o czym pisać... :mellow:

#7 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 styczeń 2011 - 20:26

Dowcip polega na tym, że na forum jest masa wiedzy. Jest ona jednak nieusystematyzowana i przez to, jeśli ktoś nie odnajdzie tego czego szuka- leży sobie na serwerku. Super przykładem na porządek jest tabela multików i kijów ora monograficzne opracowania.

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 04 styczeń 2011 - 20:50

Dowcip polega na tym, że na forum jest masa wiedzy. Jest ona jednak nieusystematyzowana i przez to, jeśli ktoś nie odnajdzie tego czego szuka- leży sobie na serwerku. Super przykładem na porządek jest tabela multików i kijów ora monograficzne opracowania.


To co napisałeś to jedna sprawa, inną jest mimo wszystko inicjatywa zapoczątkowana w niniejszym wątku - generowanie wartości dodanej przy okazji umieszczania zdjęć swoich zdobyczy.

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   tomuÅ›

tomuÅ›

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaOstrów Wlkp.

Napisano 05 styczeń 2011 - 13:32

Można powiedzieć wreszcie...i tu bez szukania dziury w całym o tabunach wędkarzy robiących nalot na środkowy odinek np. Odry oraz wykupujący dany model woblera w promieniu 300 km...

#10 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 05 styczeń 2011 - 13:42

:unsure: Nie zauważyłem, żeby wprowadzono nakaz ujawniania miejscówek. A jak ktoś jest tak naiwny, że kupuje wabik nie uwzględniając charakteru swojej lokalnej wody, to jego sprawa.

#11 OFFLINE   tomuÅ›

tomuÅ›

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaOstrów Wlkp.

Napisano 05 styczeń 2011 - 14:15

krzysiek ale kto kiedykolwiek tego oczekiwał by tak robić..
Fajnie jest jak ładne zdjęcie zawiera jeszcze jakieś info dotyczące połowu..no ale jako wędkarz chyba to dobrze rozumiesz. :lol:

#12 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 05 styczeń 2011 - 14:17

Oczekujących jest zapewne wielu, wierz mi Mimo to nie spodziwam się nalotów, ani masowego popytu na jedynie słuszne przynęty.

#13 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 07 styczeń 2011 - 12:55

Nie panikujcie. W pierwszym poście tego wątku jest napisane :
chętni do dzielenia się wiedzą nikt nikogo nie zmusza. Ja z chęcią opiszę. Żeby tylko godna ryba się trafiła :mellow:

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 07 styczeń 2011 - 16:54

Dla mnie takie trzymanie wiedzy dla siebie, bo ktoś może się dowiedzieć i wodę wyleje z jeziora zawsze mnie rozwesela. Kiedyś zrobiłem test na moim koledze, który wyśmienicie znał jedną miejscówkę. Bywał na niej wielokrotnie, ba ... łowił na niej ryby .... pokazałem mu zdjęcie i zapytałem gdzie to .... nie rozpoznał. Dziękuję uwag nie mam. Co dopiero jak mi ktoś pokaże klatkę z jakiegoś strumyka z pomorza nie pisząc gdzie to - śmiechu .... tylko warte, a ja tu piszę ... charakter wody. Idąc dalej - tylko przedszkolak w wędkarstwie nie wie, że nie ma uniwersalnej przynęty. Więc jak ktoś myśli, że odkrywa jakąś super przynętę, cud ... to pewnie welu już przed nim łowiło na nią lub .... wędkarz robi wielki zamęt.

Polecam zatem wpisywać, dzielić się wiedzą - najlepsi tak robią.

Pozdrawiam
Remek

#15 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 07 styczeń 2011 - 17:16

Dla mnie takie trzymanie wiedzy dla siebie, bo ktoś może się dowiedzieć i wodę wyleje z jeziora zawsze mnie rozwesela. Kiedyś zrobiłem test na moim koledze, który wyśmienicie znał jedną miejscówkę. Bywał na niej wielokrotnie, ba ... łowił na niej ryby .... pokazałem mu zdjęcie i zapytałem gdzie to .... nie rozpoznał. Dziękuję uwag nie mam. Co dopiero jak mi ktoś pokaże klatkę z jakiegoś strumyka z pomorza nie pisząc gdzie to - śmiechu .... tylko warte, a ja tu piszę ... charakter wody. Idąc dalej - tylko przedszkolak w wędkarstwie nie wie, że nie ma uniwersalnej przynęty. Więc jak ktoś myśli, że odkrywa jakąś super przynętę, cud ... to pewnie welu już przed nim łowiło na nią lub .... wędkarz robi wielki zamęt.

Polecam zatem wpisywać, dzielić się wiedzą - najlepsi tak robią.

Pozdrawiam
Remek


Dobry marketing nie jest zły :lol:

Znam mnóstwo przykładów, gdzie ja czy inne osoby bezbłędnie rozpoznawaliśmy miejsce :D

Zależy jakie miejsce i jakie zdjęcie.

#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 07 styczeń 2011 - 20:13

Weź mnie na swoją miejscówkę :D

Wymagam od Was inteligencji i myślenia a jednocześnie dzielenia się wiedzą. Można to pogodzić. Bez dzielenia się wiedzą sensu inwestycji swojej w forum nie widzę.

Pozdrawiam
Remek

#17 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 07 styczeń 2011 - 21:20

Drodzy Forumowicze,
Chciałbym byśmy wszyscy tutaj zgromadzeni i korzystający z wiedzy zgromadzonej na jerkbait.pl w nadchodzącym roku podnieśli sobie nieco poprzeczkę. Niniejszym chcę Was (wszystkich autorów wpisów o swoich połowach) prosić o niewielką przysługę - proszę o umieszczanie w opisach połowu kilku dodatkowych informacji:

- warunki połowu
- charakterystyka miejscówki
- przynęta
- sposób prezentacji przynęty
- sprzęt, na który złowiono rybę
- inne ciekawe informacje

Tych kilka dodatkowych informacji przyczyni siÄ™ do poszerzenia wiedzy wszystkich forumowiczów jerkbait.pl. Unikniemy też wielu powtarzajÄ…cych siÄ™ pytaÅ„, a w przyszÅ‚oÅ›ci dane bÄ™dÄ… stanowiÅ‚y cennÄ… bazÄ™ wiedzy na temat warunków poÅ‚owu poszczególnych gatunków ryb.

Wszystkich chętnych do dzielenia się wiedzą serdecznie zapraszam i z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Remek



Jestem jak najbardziej za
Każdy kleń lub sum złapany prze zemnie na spinning właśnie tak będzie opisany

#18 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Waldek

Napisano 08 styczeń 2011 - 07:27

Myślę, że obecnie nie ma już miejscówek nieznanych lub przynęt nieodkrytych.
Są miejsca pomijane lub trudno dostępne oraz przynęty niedoceniane, nielubiane, bądź..... zbyt drogie.

#19 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 15 marzec 2011 - 17:58

Myślę, że obecnie nie ma już miejscówek nieznanych lub przynęt nieodkrytych.
Są miejsca pomijane lub trudno dostępne oraz przynęty niedoceniane, nielubiane, bądź..... zbyt drogie.


Już nie raz to czytałem i słyszałem. Kilka lat temu, kolega wrzucił fotki, na których było widać dokładnie, gdzie łowił. W tych samych miejscach łowiłem i ja.
Trochę się zezłościłem, a kolega bronił się właśnie w ten sposób - przecież każdy zna to miejsce.
Każdy znał, ale mało kto tam się pojawiał. Ludzie pojawili się nagle, połowili i miejsce się skończyło. Tłum nad wodą niesamowity przez następne 2 lata. Wystarczyło kilka zdjęć.

Pozostawmy decyzję, co i jak opisywać łowcom. Nie naciskajmy.
Ja wolę obejrzeć zdjęcia pięknych ryb niż, dziesiątki postów (czasem) o niczym. Ci co chcą dzielić się wiedzą, będą to robić.

p.s. Waldku, co do nieodkrytych przynęt ... mylisz się :D Bardzo się mylisz

#20 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 18 kwiecień 2011 - 15:41

Nie ma mozliwosci, zebym sie do tego postulatu zastosowal w odniesieniu do lowisk krajowych.
Co do zagranicznych - nie ma problemu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych