Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

jaka kamera podwodna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukaszglu

lukaszglu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 17 luty 2009 - 14:27

Witam, zastanawiam się nad kupnem tego urządzenia i stąd moje pytania: Czy sprawdzi się ona w pokazywaniu ryb przy głębokości 3 metrów w miarę przejrzystej wodzie i pewnej warstwy śniegu na lodzie? Jaka będzie widoczność przy 6 metrach głębokości i średniej przejrzystości wody lecz latem? No i czy są jakieś konkretne modele godne polecenia do 1000zł? Czy warto takie urządzenie kupić?

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 luty 2009 - 18:46

Ani 3 ani 6 metrów nie będzie problematyczne dla kamery podwodnej. Szkoda, że nie mamy takiej możliwości (transfer jest drogi) to wrzuciłbym jakieś filmy z podwodnego kamerowania - do kamery podwodnej można podłączyć np. kamerkę zwykła i nagrywać podwodny świat :D a szczupak potrafi wtedy zaatakować kamerę :D

Pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 luty 2009 - 18:52

zobacz i odpowiedz sobie sam :D
jM&feature=related
ed

ed


#4 OFFLINE   lukaszglu

lukaszglu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 17 luty 2009 - 19:07


Dzięki wielkie teraz jestem już pewien że kupię kamerkę:) ;) przyda się zarówno do szukania ryb jak i poznania ich zachowań:) Jaką kamerkę polecacie tak do 1000zł?

#5 OFFLINE   Rivera

Rivera

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaTrepcza/Sanok - podkarpacie

Napisano 18 luty 2009 - 02:56

ja ogólnie mam możliwość kręcenia filmików pod wodą moim kompaktem (Olympus miu 1030 SW) ale jeszcze nigdy nie było okazji sprawdzić tej funkcji ;) a co do kamer to ciekawi mnie ile będzie kosztował nowy wynalazek SANYO DMX-WH1
http://www.zoom.idg.pl/news/334215/Sanyo.Xacti.Dual.Camera.5 .kamer.HD.w.tym.dwie.wodoszczelne.html

#6 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2009 - 06:22

zobacz i odpowiedz sobie sam :D
http://www.youtube.com/watch?gl=DE&hl=de&v=OLQLfAC9r jM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=7SUz1eVTjCM&feature=relat ed

http://www.youtube.com/watch?v=nMir9dVYXlA&feature=relat ed


Ostatni filmik jest po prostu obłędny :mellow:
Ten szczupak na początku zna pewnie nie jeden dowcip o wędkarzach :lol: :lol:

#7 OFFLINE   gajda696

gajda696

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 18 luty 2009 - 10:02

witam. mialem juz stycznosc z taka kamerka dwa razy nad woda raz jak uzywali jej karpiarze do sprawdzania czy kulki proteinowe zostaly wyjedzone a drugi raz w tym roku na lodzie, gosc uzywal kamerki na 15metrach woda krysztal lecz obraz ciemny bo za gleboko ale gosciu mial taki bajer ze mial lampke przy kamerce i jak zapalil to juz bylo super lecz o braniach i podgladaniu ryb mógl zapomniec bo lampka odstarszala okonie, kamerka raczej dobra dla karpiarzy:)pozdrawiam

#8 OFFLINE   lukaszglu

lukaszglu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 18 luty 2009 - 13:26

Uważam że nie tylko dla karpiarzy ;) co do tych modeli mam nadzieję, że ktoś się jeszcze wypowie

#9 OFFLINE   mons

mons

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 11 czerwiec 2010 - 17:07

Czy ktoś używa?Czy jest przydatna?Do jakiej głębokości jest dobra widoczność w średnio przejrzystej wodzie?Jak jest zimą pod lodem przykrytym pokrywą śnieżną czy coś widać.Mam okazję kupić tanio okazyjnie i zastanawiam się czy nie będzie to kolejny zbędny gadżet na łodzi.

#10 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 11 czerwiec 2010 - 21:06

Rok temu okazyjnie kupilem taka kamere http://www.bobbershopfishing.com/electronics/aquavu/DTseries .html Facet ktory mi ja sprzedawal twierdzil ze nic nigdy w niej nie mogl zobaczyc. Ja mialem to szczecie ze kiedy uzywalem ja poraz pierwszy widzialem kilka okoni i dwa musky :mellow: . Nie polecam uzywac jej w trakcie lowienia bo nie wiadomo na czym sie skupic. Lowienie i ogladanie TV nie idzie w parze.Ja robilem to tak-po skonczonym lowieniu wlaczalem trolling motor na mala predkosc( swietna sprawa jest posiadanie auto pilota, lodz plynie w kierunku ktorym chcemy, nie zbaczajac z kursu) kamere staram sie prowadzic okolo pol metra nad dnem.(z wyjatkami) Co do glebokosci to zarowno na 15 stopach jaki i na 40 widocznosc jest dobra, to w duzym stopniu zalezy tez od wody i swiatla dziennego. Moja kamera posiada jeszcze dodatkowe diody swiecace tak ze smialo mozna uzywac ja w calkowitej ciemnosci, dobra opcja jest tez termometr w kamerze. Czasem kiedy wydaje sie nam ze miejsce w ktorym lowimy znamy bardzo dobrze dzieki echosadzie(nie mowie o takich cudach jak Humminbird z serii 900 z opcja side view) wtedy warto uzyc podwodnej kamery- wszysko wyglada jescze inaczej, kamienie, glazy,ryby oraz...puszki po piwie.

#11 OFFLINE   Saverius

Saverius

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 28 kwiecień 2016 - 19:58

Myślałem o czymś co można wyrzucić wędką. Proszę osoby siedzące w temacie o opinię ogólną, czy w wodach stojących, często niezbyt przejrzystych kamerka podwodna zda zadanie tzn czy w ogóle dojrzę ryby na głębokości powiedzmy do 3 metrów?, przede wszystkim przy zasiadkach gruntowych, żadziej przy spinningu. Nie jestem fanem filmowania, zależy mi na poznaniu łowiska, sprawdzeniu czy ryby zbierają pokarm no i to byłoby bombowe gdyby było widać samo branie tzn dało się zauważyć przynętę na haku. Jeśli macie wypróbowane modele to chętnie skorzystam z linku jeśli poślecie. Pozdrawiam

#12 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 29 kwiecień 2016 - 05:43

Temat przerabiałem i zakończyłem szybko. Trzeba mieć wodę kryształ żeby coś widzieć.

Jak okonki około metra przepływały to było widać. Na czarno białej było lepiej ciut, kolor zupełnie zaśmiecał ekran, a w zasadzie to co unosiło się w wodzie. 

Tu masz widok z zimy, kiedy woda praktycznie stoi i jest najczystsza. Głębokość około 5-6 m.
okonie.JPG blystka.jpg

 

Dla mnie temat nie wart zachodu i pieniędzy na polskie wody.


  • thug lubi to

#13 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 kwiecień 2016 - 09:47

Kolega w zeszłym roku kupił sobie kamerkę Water Wolf od SavageGear. Za cel postawił sobie nagrywanie pracy przynęt, którymi handluje oraz ataki ryb na te przynęty. Miał szczęście, że kupował na fakturę, a nie zbierał oszczędności przez rok. Pierwszy wyjazd i pierwsze nagranie zweryfikowało przydatność. Na ekranie telewizora ciemność lub zieloność. Woda z której było nagranie to głębokość do 2 metrów, z częstymi zakwitami w lecie (ubiegły rok). Być może jeszcze próbował na innym zbiorniku, ale jeśli efekt podobny to się nie chwalił, bo nie było czym.

Czy warto kupować? Pewnie tak (przykład Melka), ale trzeba brać jako główne kryterium klarowność (nie czystość) wody. Zanim kupisz sobie taki gadżet jedź nad wodę, opuszczaj przynętę pod siebie zanim nie stracisz jej z oczu. Następnie unieś kij do góry i zobaczysz jaką masz widzialność.


Użytkownik ptychoo edytował ten post 29 kwiecień 2016 - 09:49